Skocz do zawartości
skcrack

Halogeny w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z tym że ostatniej nocy mój pasio miał bliskie spotkanie ze stadem kuropatw muszę kupić nowe zaślepki w miejsce halogenów. Ale zastanawiam się nad założeniem pełnych halogenów przeciwmgłowych. Widzę że kable są wyprowadzone, ale nie wiem jak się je włącza. Czy trzeba zmieniać lub dokupować jakiś przełącznik? Kto może mi to wyjaśnić? Z góry dziękuję.

 

Jeśli chodzi o te kuropatwy, to zniszczyły też atrape :dobani::mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Nie mam pewnosci, ale w B4 wlacznik swiatel jest chyba podobny do tego z B5, czyli przekrecasz go, zeby wlaczyc swiatla pozycyjne a dalej mijania, a jak wlacznik pociagniesz do siebie, to wlaczasz p/mgielne...

Jesli masz wlacznik, ktory podczas pociagniecia do siebie ma dwa stopnie (dwa razy przeskakuje), to oznacza, ze obsluguje halogeny z przodu... Jesli przeskakuje tylko raz, to ma obsluge tylko tylnego p/mgielnego...

Ale nie mam 100% pewnosci, ze w B4 tak jest :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie martwi mnie to że chyba można go tylko raz pociągnąc - dla tylnych przeciwmgłowych :( Więc pewnie trzeba równiez zmienić włączniki. W takim przypadku prawdopodobnie zakupe same blendy...

Jeśli jednak ktos ma inną teorię na ten temat czekam na info. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki do halogenów to standard, róznica polega na zespolonym właczniku świateł: w wypasionej wersji ;) z przednimi halogenami fabrycznymi jest włącznik wyciągany dwustopniowo (tak jak włączasz tylne światło przeciwmgielne pociągając do siebie włącznik świateł będący w pozycji świateł mijania tak przednie światła przeciwmgielne włączasz pociągając raz jeszcze, na drugi stopień), w wersji be przednich halogenów włącznik ma tylko jeden stopień, potrzebowałbyś zmienić włacznik, myślę że wiązka pod włącznikiem powinna być kompletna (choć nie znam jej z autopsji woęc nie zapewniam na 100%), no i oczywiście potrzebujesz lamp halogenowych, które to niestety tanie nie są (w przeciwieństwie do blendy-zaślepki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za inforamcje, koledzy. Będę rozważał za i przeciw. Narazie zostanie tak jak jest, z dziurami. Nie mam teraz funduszu żeby cos działac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

skcrack, a moze istnieje mozliwosc podpiecia sie pod ten "pojedynczy" wlacznik swiatel :?: Wowczas halusy swiecilyby razem z tylnym p/mgielnym (tak jak jest to w "dwustopniowym" wlaczniku w drugiej pozycji-bo pierwsza pozycja jest tylko od przednich, a w drugiej swieci przod i tyl) :?: Najlepiej jakis elektryk by sie wypowiedzial w tej kwestii :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie możliwość jest tylko jak to wpłynie na styki włącznika przy trzykrotnie zwiększonym obciążeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie możliwość jest tylko jak to wpłynie na styki włącznika przy trzykrotnie zwiększonym obciążeniu?

 

ten ewentualny problem rozwiązuje przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy istnieje możliwość przełożenia samego tego plastiku pokrętła świateł w B4, jak się go pociąga to się włącza halogeny a mocniej boję się pociągnąć by sprawdzić czy zejdzie.

 

2 pytanie - można przełożyć pokrętła obok włącznika (regulacji wysokości reflektorów + reg. natężenia oświetlenia deski rozdzielczej) do drugiego włącznika, który nie posiadał jednego lub obu tych pokręteł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kostki do halogenów to standard, róznica polega na zespolonym właczniku świateł: w wypasionej wersji ;) z przednimi halogenami fabrycznymi jest włącznik wyciągany dwustopniowo (tak jak włączasz tylne światło przeciwmgielne pociągając do siebie włącznik świateł będący w pozycji świateł mijania tak przednie światła przeciwmgielne włączasz pociągając raz jeszcze, na drugi stopień), w wersji be przednich halogenów włącznik ma tylko jeden stopień, potrzebowałbyś zmienić włacznik, myślę że wiązka pod włącznikiem powinna być kompletna (choć nie znam jej z autopsji woęc nie zapewniam na 100%), no i oczywiście potrzebujesz lamp halogenowych, które to niestety tanie nie są (w przeciwieństwie do blendy-zaślepki)

 

Ostatnio do swojego paseczka założyłem halogeny przeciwmgielne. Kupiłem halogenki (DEPO), krótkie blendy, no i wyłącznik świateł z podwójnym kliknięciem. Wszystko trwało koło 20 minut.

 

Instalacja w pasku nie wymaga żadnych przeróbek, wystarczy zamienić włącznik i podłączyć halogenki.

Koszt:

halogeny 2 x 65 PLN (INTERCARS)

blendy 45 PLN (allegro)

włącznik używany 75 PLN (allegro).

 

Ale rzecz naprawdę super. Przydało się podczas ostatnich mgieł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem w necie halogenów DEPO do B4 i nie znalazłem, myślałem że nie produkuje do naszego paska, a tu widzę, że są i cana w miarę przystępna, bo tylko 2 x wyższa od chińszczyzny na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie szukałem w necie halogenów DEPO do B4 i nie znalazłem, myślałem że nie produkuje do naszego paska, a tu widzę, że są i cana w miarę przystępna, bo tylko 2 x wyższa od chińszczyzny na allegro.

 

Są są, cena może wyższa od chińszczyzny, ale jakość zadowalająca. Wymieniłem także kierunki, bo miałem w jednym szkło pęknięte, a drugi był zaparowany. Depo - koszt koło 20 zł/szt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz to włącznik zanjdziesz na allegro za 30 zł ,kiedys tez szukalem i pare było tylko cierpliwosci nie napalaj sie a znajdziesz w dobrej cenie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuj śmiało gdy masz nawet włącznik jednostopniowy, może jedynym mankamentem jest to, że świeci razem przód z tyłem, ale podczas mgieł jazda z halogenami - bezcenna:):) Halogenki oczywiście nie chińszczyzna, mogą być niedrogie DEPO, bez obawy o styki włącznika, mam halogeny już trzeci rok i żadnych objawów ubocznych na włączniku, fakt, że lepszy byłby włącznik dwustopniowy, ale tak też jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jedynym mankamentem jest to, że świeci razem przód z tyłem, ale podczas mgieł jazda z halogenami - bezcenna

Bezcenna, bezcenna, ale pamiętać należy że tylne p/mgłowe można używać tylko gdy widzialność spada poniżej 50m! A to już jest konkretna mgła. Jak widzę magików jadących przy niewielkim zamgleniu z włączonymi tylnymi p/m to mnie szlag trafia!

Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
halogeny 2 x 65 PLN (INTERCARS)

 

Byłem disiaj w tym je.... INTERCARSIE i mi mówią 120 zł szt.

 

No weź się nie zdenerwuj ;] Złodzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wroobelek czy te Depo są OK ? W którym IC je kupiłeś za tą kasę ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Halogeny są ok. Bardzo fajnie świecą (blisko asfaltu i rozpraszają światło po rowach).

Kupowałem je w Kłodzku, ale z tego co wiem, to koleś, który mi kupował ma jakieś duże zniżki u nich (chyba hurt).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witanko

A powiedzcie mi czy istnieje możliwość przełożenia samego tego plastiku pokrętła świateł w B4, jak się go pociąga to się włącza halogeny a mocniej boję się pociągnąć by sprawdzić czy zejdzie.

Dołączam się do pytanka, znaczy się bardzo ciężko jest rozmontować to ustrojstwo, tzn. ciągnę za ten plastik włącznika i nie chce za żadne skarby zejść. Od strony zegarów spoko jeden zatrzask i się odchyla ale z drugiej od strony drzwi porażka :( Nie chciałbym niczego uszkodzić więc proszę o zorientowanych w temacie jak to rozmontować.

Oglądając te włączniki na alledrogo zauważyłem, że do włącznika wchodzą jakieś styki na wsuwki, wcisk może to one są tak ciasno spasowane.

Proszę o pomoc

pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności