Skocz do zawartości
Gość xr5pl

laptop w pasku 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xr5pl

macie jakies propozycje ,gdzie co i za ile kupic aby dalo sie uzywac laptopa i gps-u w samochodzie? slyszalem cos o specjalnych podctawkach cos takiego jak ma policja w usa oraz

jakis wieszakach na kierownice :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się czy coś takiego nie jest zabronione, ale napewno dla własnego bezpieczeństwa unikałbym takich rozwiazań. Wiem że jacyś Kamikaze wożą laptopy na przednim siedzeniu, ale w przypadku ostrego hamowania szkoda byłoby tak drogiego urządzonka :610:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop do GPS-a to za duża kobyła. Wielkość ekranu niewspółmierna do ciężaru i użyteczności jako nawigacja.

Lepiej użyj palmtopa. Rozsądne rozwiązanie sprzętowe kosztuje ok 1200-1300zł za nowy sprzęt.

Potem jeszcze jakaś Automapa lub TomTom i jazda.

 

Jeżeli koniecznie uprzesz się na duży ekran to zastanów się nad jakimś tabletem. Duży dotykowy ekran jest jak wieeelki palmtop :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xr5pl

macie racje laptop to kobyla wdodatku niewygodna ale oprogramowanie gps na laptopa ma wiecej mozliwosci np zapis przejechanej trasy itp (ale oczywiscie moge sie mylic) Mam pda z tom-tomem w moim pasku ale chcialbym wykorzystac mozliwosci laptopa.

 

apropos uchwytu znalazlem cos takiego.

 

 

 

uchwyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropos uchwytu znalazlem cos takiego.

 

U mnie pokazuje tylko Fehler! :-)

 

Nie sądzę że laptop ma wiecej możliwości. Może tylko większy ekran. Przecież na palmtopach jest Winda i karty SD po 1 GB więc miejsca jest full.

Zapis trasy w palmtopie musi być. Każdy GPS juz teraz to ma. Nawet najprostszy zapisuje. Poszukaj trochę mocniej. Jak nie znajdziesz to mogę zapytać kolegi gdzie on to ma u siebie :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z palmtopa Acer 35n ! jest podręczny , praktyczny i zawsze mozna zabrać ze sobą(klik i już jest w kieszeni). Mam AutoMapeŽ i świetnie sobie radzi te urządzonko, można trasę nagrać, śledzić, jest też opcja komputera pokładowego i inne bajery!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulooo
macie racje laptop to kobyla wdodatku niewygodna ale oprogramowanie gps na laptopa ma wiecej mozliwosci np zapis przejechanej trasy itp (ale oczywiscie moge sie mylic) Mam pda z tom-tomem w moim pasku ale chcialbym wykorzystac mozliwosci laptopa.

 

apropos uchwytu znalazlem cos takiego.

 

 

 

uchwyt

 

Mapy TomTom-a na Polskę to trochę porażka - zassij Automapę i będziesz zadowolony. Poza tym na laptopa nie ma chyba cracka a wydać 6 paczek na mapę (jeżeli ktoś nie pracuje jako kierowca i będzie korzystał z tego sporadycznie) to jest lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam tez polecam palmtopa, mam mio 168 i jestem super zadowolony

ja juz bylo wczesniej wspomniane na polske najlepsza automapa na europe TomTom

a koszt takiej nawigacji to ok 1000 zl, dodatkowy plus to to ze mozesz spokojnie zabrac ze soba ja do domu i spokojnie spisz ;) (przynajmnien troche spokojniej ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
ja tam tez polecam palmtopa, mam mio 168 i jestem super zadowolony

 

Racja. Ale jeśli ktoś ma już laptopa to można go wykorzystać również w samochodzie. Można kupić LCD dotykowy i wówczas laptop podłączasz np w bagażniku i via LCD możesz korzystać z nawigacji, MP3, radio i TV, oglądać filmy, mając wifi dostęp do netu przez hotspoty, za pomocą odpowiedniego softu może służyć jako zestaw głośnomówiący (nawet z rejestratorem rozmów), można na stałe mieć podłączony VAG itd itp co tylko wymyślimy.

Oczywiście musi to być dość wydajny laptop (przez to nie tani).

A po przyjeździe do domu czy pracy zabierasz laptopa ze sobą i używasz jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wizja fajna tylko realizacja dosc trudna ;) ale powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

2 kabelki to coś trudnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy 2 kabelki wystarcza, mowa byla o ekranie dotykowym, do tego trzeba rozwazyc podpiecie calego audio do tego zeby jakos gralo. Zasilanie to mniejszy problem bo sa zasilacze samochodowe ale trzeba to jakos jeszcze porozmieszczac zeby mialo rece i nogi a nie latalo po calym samochodzie podczas jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
no nie wiem czy 2 kabelki wystarcza, mowa byla o ekranie dotykowym, do tego trzeba rozwazyc podpiecie calego audio do tego zeby jakos gralo. Zasilanie to mniejszy problem bo sa zasilacze samochodowe ale trzeba to jakos jeszcze porozmieszczac zeby mialo rece i nogi a nie latalo po calym samochodzie podczas jazdy ;)

 

Podłączenie ekranu dotykowego polega na podłączeniu dokładnie dwóch kabli (czasem są zespolone w jeden z dwoma końcówkami) monitor i USB + instalacja sterowników.

Tuner FM/TV też można podłączyć na USB, antena GPS też USB, jeśli karta dźwiękowa w laptopie jest słaba to też można podłączyć lepszą na USB (oczywiście sygnał z nich trzeba podać na wzmacniacz a nie głośniki), dodatkowy napęd DVD dostępny z kabiny też USB.

Laptopa i wszystkie komponenty do których nie musisz mieć dostępu w czasie jazdy, można zainstalować choćby pod tylną półką lub pod podłogą w bagażniku (zamknięty laptop zajmuje mało miejsca) a wykorzystując HUB USB cała operacja zabierania ze sobą laptopa polegała będzie na odłączeniu: zasilania, jednej wtyczki USB, kabel od monitora.

Główną wadą całego systemu jest oczywiście cena. Sam dotykowy LCD kosztuje ok 1300 zł ale, jak już pisałem, jeśli ktoś ma już laptopa i chce go używać w aucie to powyższy pomysł jest co najmniej ciekawy.

Może kiedyś sobie pozwolę na taki luksusik :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kssawery, widze ze znasz temat nieco dokladniej odemnie ;)

w sumie z tego co piszesz sprawa nie wyglada zbyt drastycznie, tylko te koszty ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wirtuoz1

Czy można zainstalować jakieś oprogramowanie na komputer stacjonarny w domu aby można było przeglądnąć w warunkach domowych zawartość map nawigacyjnych w formacie DX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności