Skocz do zawartości
kazik1313

Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim samochodziku pojawil sie problem z brudzeniem w okolicy odmy. Wiem ze czestym problemem jest zabrudzonu separator oleju. Prosze o informacje gdzie on sie znajduje....w pokrywie zaworow okragly dekielek?? Jesli tak to jak do niego sie dobrac???

 

foto:

http://img145.imageshack.us/my.php?image=motor4vc6.jpg

 

 

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje.

Kazik1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bardzo mnie ciekawi czy ten dekielek da sie otworzyc, czy nie?????? I czy to separator oleju??? :P

U mnie zawalone jest olejem za tym dekielkiem, a przed tym bialym zbiorniczkiem, (myslalem ze to jest separator olej???) Patrz foto. Chce to przemyc w benzynie i zalozyc nowe opaski, zastanawiam sie czy samego weza (odmy) tez nie wyszarpac do czyszczenia, jesli to nie duzo roboty???

 

Dolaczam sie rowniez do prosby kolegi, moze jakies news, w archiwum temat sie troche urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob ma z tym problem z poceniem sie odmy, w szukajce mozna tylko znalesc ze ten dysk to separator oleju i ze wewnatrz jest filr ktory sie zapycha. Ja przyznam sie probowalem sie dostac do tego ale nie udalo sie....nie chcialem nic pourywac. Jedynie co zrobilem to wymylem odme.

 

Raz jeszcze prosze doswiadczonych forumowiczow o wypowiedz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam miec watpliwosci, czy ten dysk ktory nazywasz separatorem oleju jest nim w rzeczywistosci, w "sam naprawiam..." pisza ze to zawor regulacji cisnienia :orany:

 

Ja popatrzylem pod maske, i u mnie jest tak: na powietrzu, pomiedzy przeplywka a turbina jest odgalezienie, to odgalezieni idzie do tego jak go nazywasz "dysku", z dysku pod katem 90stopni wychodzi drugie odgalezienie (ok 10cm), a w zasadzie zwezka (ja w tym miejszu mam zawalone olejem najbardziej), za zwezka jest maly bialy zbiorniiczek (to bardziej mi wyglada na separator oleju) i od tego zbiorniczka w dol do bloku wchodzi rura (odpowietrzenie skrzyni korbowej odma). Jesli sie myle to prosze o poprawke..

 

Niestety dalej nie wiem:

jak sciagnac ten "dysk/zawor)??

czy ten bialy pojemnik to separator oleju??

 

Moze wymiana info na forum pozwoli osiagnac sukces, jutro wrzuce fote jak dam rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, olej który zbiera mi się w dolocie pochodzi właśnie z odmy. Z tego co mi wiadomo sperator oleju jest częścia integralną pokrywy zaworów. To co mi się o uszy obiło to przyczyną dmuchania olejem przez odmę jest wada konstrukcyjna speratora oleju ... co spowodowało że jakiegoś czasu ASO w Niemczech przeprowadzały nawet wymiany tych pokryw zaworowych. Zastanawiam się czy wyczyszczenie (przepłukanie benzyną lub ropą) tak jak ktoś już zaproponował przyniesie jakiś skutek aż do ponownego zabrudzenia ... czy oby napewno zabrudzenie jest to przyczyna złego separowania oleju czy winna jest wada fabryczna tej pokrywy z seperatorem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja wlasnie tez wyczytalem ze separator oleju jest integralna czescia pokrywy zaworowej....nawet doswiadczony kolega HHA tak pisal w ktoryms z postow. Ja na poczatku chcialem wydlubac dekielek ale nie udalo mi sie, pozniej odkrecilem nawet pokrywe bo myslalem ze od spodu sie dostane:) ale niestety wiec wzialem tylko dobrze to wyplukalem/wymylem pokrywe benzyna zalozylem dokrecilem dobrze waz odmy i narazie sucho. Nie wiem czy sucho jest od tego czy przemylylem czy zmienilem olej. Jakis baran Holender nalal to ATJ olej LongLife wymienilem na Motula 505.01 i jak pisalem narazie sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na forum bylo pisane o wadliwych pokrywach zaworów, a dokladnie o separatorze oleju. Wymiana tej pokrywy to koszt okolo 500zł (zródlo ASO) + robocizna. I tu męczyło mnie pytanie, czy VW poprawił sie? :) czekam na odpowiedz... moze ktos wymienil i przedstawi wynik ów wymiany.

 

W moim pasku olej z odmy w znacznej ilosci trafiał do dolotu a wygłądało to tak 1.JPG.

Poszukując rozwiązania trafiłem na opisy od spuszczenia przewodu od pokrywy na spodu auta, umieszczeniu jakiegosc słoiczka na olej z odmy az nawet proby zaslepeinia.

 

Ja wybrałem rozwiązanie tego typu: oil catch tank+filtr. Olej zbiera sie w oil catch tanku a dolocik jest czysty. Koszt takiego rozwiązania w zależności od wybory puszki i filtra to około 250zł .

 

widok z góry 11.JPG

 

widok od czoła 12.JPG

 

W czasie montażu wyczyściłem cały układ dolotowy.

 

Po przejechaniu około 2500 km sprawdziłem dolocik (dokładnie przy IC)... miła niespodzianka Czysty :580: :676:

44.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej kopulce na pokrywie zaworow znajduje sie regulator cisnienia. mozna to wywalic, ale wtedy, przy przedmuchach moze sie pojawic wiecej oleju w dolocie, natomiast ustana wycieki spod pokrywy. drugi pomysl to tak jak kolega opisal - catch tank oil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pasku zamontowałem na końcu węża odmy dochodzącego do dolotu 0,5 litrową butelkę po coli. Zrobiłem w niej 3 dziurki aby odma oddychała - są na tyle małe, że nie łapią syfu. Butelkę włożyłem pod przednia prawą lampę (pasuje idealnie i jej nie widać). Otwór na dolocie zaślepiłem. Teraz obserwuje co sie dzieje - zmian jak narazie nie zaobserwowałem (za krótki okres) Ot, taki mój catch oil tank :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam silnik 1Z i dzisiaj czyściłem tą okrągłą puszkę na pokrywie zaworów, co jest podłączona odma. Ta część ma numer fabryczny 028129101D i jest to odolejacz odmy. Wypłukałem to w nafcie, przedmuchałem, ale tylko ustami. wytarłem i założyłem spowrotem. Mam takie pytanie: jakie jest prawidłowe działanie tego zaworu (widać w środku jakąś sprężynę) i jak sprawdzić? Olej mi kapie spod auta i doszedłem do wniosku, że dobrze było wyczyścić na początek to, bo gdyby było zatkane to olej może wyciekać przez uszczelnienia. Jednak przy dmuchaniu w to, powietrze przepływało w każdą stronę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu 2000 km w butelce nazbierało się około 150 ml ....wody (?) Podejrzewam, że to w skutek mieszania sie ciepłego powietrza wydostającego się z silnika przez odmę i zimnego powietrza z atmosfery. Obserwacje w toku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze ktos opisac jak to sie montuje catch tank oil+ filtr i jak wyglada ta puszka na olej. np: jakies fotki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jest jestem chętny na opis bo u mnie też się zaczyna powolutku pocić i chyba nie ma rady trzeba zamontować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią też bym się dowiedział jak to zamontować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z chęcią też bym się dowiedział jak to zamontować ;)

 

 

Witam,

 

Pojezdziłem z tym wynalazkiem i takie oto mam spostrzeżenia:

Tak jak pisalem wcześniej IC czysty ALE!!! Zawsze te „ale” .Wadą mojego rozwiązania było że zaczęło mi „chlapać” olejem przez ten filierek (jak widać w opisie wyciągnięty jest do góry) na obudowe, itd. Wiec zrezygnowałem z tego ustrojstwa i wypuściłem od odmy długą rurę zakończoną zbiorniczkiem (puszką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cieknie mi (poci się) z tego miejsca co zaznaczyłem - czy "tam" można zakupić i wymienić jakąś uszczelkę, czy ten plastikowy czarny krążek jest wyjmowany (wysuwany) z pokrywy zaworów ?

Bardzo proszę o odpowiedź.

958f994442f69cc9m.jpg

URL%5D

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym silniku każdej marki w okolicach odmy zawsze będzie trochę oleju.. dopóki nie leci ciurkiem to nie ma się czym przejmować... TDI to ogólnie brudny silnik i trochę oleju zawsze gdzieś wycieknie, szukacie chyba dziury w całym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sąsiada Audi A6 z tym samym silnikiem i ma w tym miejscu całkowicie sucho dlatego pytam czy można w tym elemencie coś wymienić jakiś oring itp.

Kolego Slay nie "szukam dziury w całym" a nawet jeśli to co........... po prostu proszę kogoś o odpowiedź na powyższe zadane przeze mnie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kot_ik

 

zrobisz jak zechcesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy posty wyżej pytałem kiedyś czy jest ta część (chyba separator) wyjmowana z pokrywy zaworów. czy jest tam jakaś uszczelka którą można wymienić, czy mógłby ktoś zerknąć do etki i podać numery uszczelki, czy ten separator jest w ogóle możliwy do zdemontowania czy nie ??? Teraz z tamtędy mocno mi się leje olej, dlatego pytam , czy ktoś to demontował bo mocno siedzi czy należy to mocno pociągnąć do góry i wyskoczy ?

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności