Skocz do zawartości
SlawekS

Guma pod sprężyną

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem. Coś mi ocierało w tyle, tak jakby guma o gume i dziś wszedłem do kanału żeby znaleźć co to jest. I okazało sie że skrzypi mi guma która jest pod sprężyną. Co można z tym fantem zrobić?? Da rade gdzieś kupić taka samą gumę, czy trzeba całe sprężyny?? Słyszałem ze nowe gumy mają w sobie jakiś smar i same sie smarują i nie piszczą, a jak sie ten smar skonczy to dają w kość. Pomóżcie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka gumę można kupic oddzielnie. ja jak wymienialem sprężyny to niestety w warsztacie na stanie nie mieli gum do passata wiec wstawili mi od VW Transportera. nie pamietam czy cos musili dociać ale jesli nawet to wymagaly niewielkiej korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ok. Dzwoniłem do ASO i maja cos takiego, 35 zł za sztukę. Jutro pojade kupić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem ten temacik bo nie chce zakładać nowego a chciałbym zapytać czy ktoś wie gdzie można by kupić takowe gumy poza aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w każdym sklepie z częściami samochodowymi. Wchodzisz, mówisz co potrzebujesz i sprzedawca Ci zamawia, chyba że posiada takowe na stanie. Lub możesz tu zakupić:

http://allegro.pl/gumy-pod-sprezyne-astra-lanos-bmw3-passat-b5-omega-i4430218882.html

Edytowane przez Dziubasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączę się zakupiłem do siebie takie gumy tj.http://allegro.pl/gumy-pod-sprezyne-astra-lanos-bmw3-passat-b5-omega-i4987993521.html

i pytanie mam czy mogę pod jedną sprężynę dać 2 gumy jedną od dołu drugą od góry i czy podniesie mi to w jakiś sposób auto bo tył barzo mi siedzi przy pełnym baku + bagażnik w połowie zapakowany torbami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołączę się zakupiłem do siebie takie gumy tj.http://allegro.pl/gumy-pod-sprezyne-astra-lanos-bmw3-passat-b5-omega-i4987993521.html

i pytanie mam czy mogę pod jedną sprężynę dać 2 gumy jedną od dołu drugą od góry i czy podniesie mi to w jakiś sposób auto bo tył barzo mi siedzi przy pełnym baku + bagażnik w połowie zapakowany torbami

 

 

W oryginale masz podkładkę sprężyny na górze i na dole, Także można dać te gumy. Tylko pytanie czy sprężyny nie są już wysłużone i dlatego nisko auto siedzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem w weekend wymieniam amortyzatory moge je jakoś sprawdzić??

ps. dociąga się śruby amorków po opuszczeniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto siedzi z tyłu to na 99% miałeś wymieniane sprężyny.

miałem oryginalne (wytrzymały 15 lat), i pękła końcówka, o czym dowiedziałem się na okresowym, bo w jeździe nie czułem nic, auto stało wysoko i równo.

kupiłem nowe... siadł jak stary dziad.

wk...wiłem się, kupiłem drugie, szumnie reklamowane jako 'wzmocnione'... dalej siedzi. nie tak strasznie jak na poprzednich, ale siedzi. też myślę nad jakimiś podkładkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego nie wiem w weekend wymieniam amortyzatory moge je jakoś sprawdzić??

ps. dociąga się śruby amorków po opuszczeniu auta?

 

Wszelkie elementy zawieszenia, które mają z góry określony zakres pracy - należy skręcać w pozycji "neutralnej", czyli mówiąc prosto - na kołach, bez dodatkowego obciążenia. Nie dotyczy to sworzni, które choć zakres pracy posiadają, to ich montaż jest możliwy tylko "w jeden sposób".

 

Co chcesz sprawdzić, amortyzatory czy sprężyny?

Amortyzatory - stacja diagnostyczna, ewentualnie sprawdzić ręcznie czy nie ma luzu, z jakim oporem się ściska i rozciąga, ale to mało dokładne badanie.

Sprężyny - sprawdzić wysokość w spoczynku i porównać z wartością oryginału, dodatkowo by mieć pewność należałoby sprawdzić pod obciążeniem (ściskając), ale tego już raczej sam nie mając sprzętu nie zrobisz... Ewentualnie po założeniu, na kołach, możesz porównać z innym paskiem (nie prześwit nad kołem, a wysokość sprężyny na aucie, auto na kołach, z możliwie podobnym obciążeniem (paliwo, zawartość bagażnika itp) - ale to też "technika na oko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki za podpowiedz jutr będę walczył dam znać jak poszło

 

ok jestem po wymianie

amortyzatory sasch + po 2 gumy na każdą sprężynę auto poszło ok 5 cm w górę i teraz stoi równiutko na pełnym baku i full bagażnik

Edytowane przez bartek1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tych gum do sprężyn potrzeba? (z przodu też one występują?) Bo rysunki techniczne i zdjęcia tych gum oferowanych w internecie mi mętlik robią. Na rysunkach technicznych na dole i u góry amortyzatora jest jakaś guma a to co oferują w internecie jest jakby pojedyncze tylko na dół.

Edytowane przez ruslan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył 2 gumy nr 4B0512149.

Mówimy o napędzie na przód

 

IMG_20180318_095903.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 na lewą stronę i 2 na prawą?

 

Bo tu pisze: ilość 4

wqd.thumb.jpg.c218cdc7857a352690f9015d7e8a46bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile widzisz na screenie?  ;)

Tak, 2 szt na stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności