Skocz do zawartości
dszyszko

Neony w kabinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam male pytanko i rowniez porade. Otoz przegladalem forum amerykanskie i znalazlem fajne podswietlenie neonami kabiny, dokladnie podloza: http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=184616 Czy ktos ma moze takowe u siebie? Fajnie to wyglada i chcialbym cos takiego u siebie podlaczyc, jednak zastanawia mnie fakt, ze patrzalem na allegro i ceny sa w przedziale 5-10zl za sztuke. Nie jest to duzo ale czy takie neony dadza taki sam efekt jak na tych rysunkach? Czy te sprzedawane na allegro to badziew i poszukac czegos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

te neonki z allegro to nic innego jak 2 diody włożone w wąż ;P (wiem bo kiedyś sie bawiłem w takie coś :) zostało mi jeszcze troche ;)) Jednak efekt może być podobny :) napewno oświetlenie będzie intensywniejsze jeżeli zastosowałbyś listwe diodową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego u siebie,neony diodowe z allegro i już rok jest ok.Bodajże gość ma nick Mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy takie neony dadza taki sam efekt jak na tych rysunkach?

 

Dadzą taki sam efekt jak te, prezentowane na rysunkach.

Jeździłem trochę z Amerykanami w ich samochodach z tym mykiem i nawet dawało to "coś" dużo światła.

P.S. W moim Pasku neony nigdy nie zagoszczą :578:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zastosujesz neony to bedzie ok :) ale to musza być NEONY a nie rurki wypełnione żelem lub innym g... i 2x superjasne ledy.. sa też neony ktore świeca jak by płyneła woda :) taki fajny bajer :) Ale polecał bym do tego zimne katody... lub glowire... ( elwire - różnie to nazywaja ) ciagna stosunkowo mało pradu :) i ładnie świeca :) zimna katoda to coś jak neon tylko cieńsze... a glowire to sznur świetlny... płaski badz okragły :) też fajnie świeci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nad czymś takim rozmyślałem, super to wygląd, ale dopiero jest impreza jak wszystko świeci BLUE. Jazda nie z tej ziemi !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie staram sie wszystko na niebieski kolor poprzerabiac, i zauwazylem te neony i tez mi sie spodobaly. Juz zamwilem na allegro 1 szt na wyprobowanie, zobaczymy jak wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co konkretnie licytujesz? Daj link! A jakby co to jestem teraz na GG .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszyszko no daj chłopie spokój! Nie taniej było kupić peszlowanej rurki + 2x ledy ? Owinać to izolacyjna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
dszyszko no daj chłopie spokój! Nie taniej było kupić peszlowanej rurki + 2x ledy ? Owinać to izolacyjna??

 

przy jednej sztuce napewno byloby taniej :) ja jak robilem to 2ledy, rezystory, rurka, przewody, rurki termokurczliwe kosztowaly łącznie ok 4.5zł :) Oczywiście trzeba jeszcze to poskładać, ale warto było bo kiedyś chodziły po 10zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel1309 no ale dolicz jeszcze przesyłke ;) to masz pieniadze na 3 takie conajmniej!!! Po za tym jak to może dobrze świecić skoro ledy superjasne maja 20 stopni to jest tylko efekt uboczny tego że rurka jest polprzezroczysta... świecić to to bedzie raczej cieńko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
pawel1309 no ale dolicz jeszcze przesyłke ;)

 

to też napisałem, że jak bierze jedną sztuke to mu się nie opłaca - lepiej samemu zrobic :) jakby bral tego wiecej to jest to bardziej oplacalne bo nie ma roboty (chociaż z tego co widze to akurat w tych co wybrał musi sobie wszystko sam polutować :/) A świeci elegancko :) Podnóża napewno ładnie oświetli. Zrobiłbym fotke, ale cyfrówa mi się zjeb***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności