Skocz do zawartości
Gość Darek i Wiolka

wymiana płynu wspomagania kierownicy w Passacie B5 1998r.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co chcesz wymieniać? Skoro nic sie nie dzieje to nie patrz na to i nie ruszaj i nie zawracaj sobie tym głowy. Producent nie wspominał ni o tym żeby wymieniac. Nie ma co być nadgorliwym, no chyba że chcesz. Wielu wymienia płucze i w nagode otrzymuje problemy tj. pompa wyje, nie działa wspomaganie, jest gorzej niż było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie dzieje narazie i oby tak zostało . Poprostu pomyślałem ze jak każda rzecz po jakimś czasie może stracić swoje wartości, właściwości . No chyba ze płyn od wspomagania nie ma tego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i ma ale jest tam olej hydrauliczny który ma główne zadanie dawać ciśnienie a właściwości smarne też posiada. Moje zdanie że jeśli nic ci sie ze wspomaganiem nie dzieje to nic nie ruszaj a będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może jednak sobie daruje ta wymianę tego płynu . Bo jak narazie wspomaganie chodzi dobrze a ma sie coś spier... to wole tego nie ruszać jak mówisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że tak się stanie ale jest duża szansa. Twój wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dopawla

Witam jestem nowy na forum i mam szybkie pytanie, niechcący dolałem z 20-60 ml płynu hamulcowego do układu wspomagania, nie ten płyn do ręki wziąłem, co mam zrobić ? wymienić cały płyn ? jak wyciągnąłem strzykawką to taki brunatny, rudy , czerwony, taki mniej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien bo Ci sie zetnie/zgotuje plyn wspomagania i bedzie dopiero problem, chyba ze samochodu nie uruchamiales to sproboj wyciagnac tyle plynu ile dasz rady i zalac wlasciwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się miało czerwony to musi być czerwony dolewany do układu jak trochę gdzieś ucieka ?

i jak ten czerwony jest prawie czarny to objawy padającej pompy wspomagania czy ten typ tak ma ?

Edytowane przez brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej czerwony, jest to dextronII i jest najgestszy sposrod plynow do wspomagania. Jak opilkow w plynie nie ma i pompa pracuje normalnie bez zadnego wycia to wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przepłukać układ od wspomagania co trzeba zrobic jakie wężyki zdjąć czy jak może jakieś fotki ktoś posiada lub instrukcje z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności