Skocz do zawartości
dszyszko

Sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do Was pytanie odnośnie sprzęgła, a dokładnie pedału. Chodzi mi o to ze jak naciskam lekko pedał sprzęgła czuję jak pulsuje pedał. Czy to normalne. Byłem pewien ze ten typ tak ma, jednak wczoraj probowałem to u znajmego tez w Pasku tyle ze B5 z 1997 i tego nie ma, normalnie wciskam pedał i nic nie czuc. U mnie jest takie lekkie pulsowanie, fakt ze w niczym to nie przszkadza i nawet przypomina o puszczaniu sprzegła (jazda na pół sprzęgle), jednak sam fakt, czy to jakas usterka czy tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

hymm...u mnie nic sprzeglo nie bije...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być bicia. Tarcza lub docisk się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche mnie to zmartwilo :( A mozna w jakis inny sposob zdiagnozowac co do konca docisku lub tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodajesz gazu to auto powinno iść równo. Jeżeli silnik wchodzi na obroty, a auto nie jedzie to sprzęgło out.

 

A mozna w jakis inny sposob zdiagnozowac co do konca docisku lub tarczy?

 

Wyjąć skrzynie i rozebrać sprzęgło. Będzie widać.

 

Ceny części tu:

 

http://sklep.intercars.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie należy uwzględnić: tarcza, docisk i łożysko oporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zadnych innych objawow, niz to pulsowanie pedalu nie zauwazylem. A co do wyjecia skrzyni to w celu samej diagnosy to troche mija sie z celem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszyszko, to lataj do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakafoto gożej jak walnie w najmniej oczekiwanym momencie :/ i jeszcze co do intercarsu to czasem ceny maja ok .. ale radze popatrzeć w róznych sklepach ja sie raz naciełem u nich na 50zł za głupia stacyjke :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze co do intercarsu to czasem ceny maja ok .. ale radze popatrzeć w róznych sklepach ja sie raz naciełem u nich na 50zł za głupia stacyjke

ceny orientacyjne

 

gożej jak walnie w najmniej oczekiwanym momencie

JAFO [gorzej] niech wymieni i będzie po sprawie, albo wyjmie skrzynie.

 

Nie jestem zwolennikiem jeżdżenia do upadłego aż coś padnie. Jak stuka lub puka to w miarę możliwości [kasowych] naprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności