Skocz do zawartości
rysio

Stuki w tylnym zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A w jaki sposob mocowany jest odboj/balwanek do gornego mocowania amora ? Jest wcisniety ?

Jak go z powrotem wlozyc w swoje miejsce ?

W moim przypadku z obu stron wypadly z mocowania i cos caly czas stuka wali na wiekszych nierownosciach/dziurach.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A w jaki sposob mocowany jest odboj/balwanek do gornego mocowania amora ? Jest wcisniety ?

Jak go z powrotem wlozyc w swoje miejsce ?

W moim przypadku z obu stron wypadly z mocowania i cos caly czas stuka wali na wiekszych nierownosciach/dziurach.

pozdr

nie pisz w kilku wątkach to po 1 a po 2 to gniazda pewnie masz wybite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pisz w kilku wątkach to po 1 a po 2 to gniazda pewnie masz wybite

ok

 

A

moze mi ktos wyjasnic w jaki sposob mocowany jest odboj w gornym mocowaniu amora ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok

 

A

moze mi ktos wyjasnic w jaki sposob mocowany jest odboj w gornym mocowaniu amora ?

pozdr

na wcisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emek

Witam mam podobny problem, stuka na dołkach czy np. progach zwalniajacych, juz nie mam sil co to moze byc, wymienilem amory i troszke lepiej bo sztywniej, pozniej okazalo sie ze tuleje tylnej belki, wymienilem jest tez lepiej bo sztywniej ale mimo wszystko dalej stuka, nie mam pojecia co to moze byc gumy sprawdzane pod amorami, odboje nowe a dalej wali a to tak denerwuje ze szok... jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Podepnę się do tematu, otóż w swoim pasku zauważyłem dziwne puknięcia z lewej strony z tyłu. Jak koła wpadnie w dziurę to je słychać. dodam iż amortyzator z tej strony jest wylany. Czy to może właśnie pukać amorek??

Co bylo przyczyna?

 

U mnie w kombiaku B5fl nawet na lekkich nierownosciach slychac gluchy stukot z bagaznika, tak jakby klapa od kola zapasowego podskakiwala.

Usztywnilem ja, ale bez zmian. Odglos dochodzi jakby z lewej strony (stojac przodem do auta), amorek jest zapocony, ale auto mi nie tanczy na drodze i nierownosciach. Skrzypiacej kanapy tez nie slysze.

Mechanik wizualnie nic nie stwierdzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki objaw, jak wyjezdzam z ronda na łuku i przyspieszam to z tylu słuchac takie "tyk tyk tyk " .. amorki nowe ... na przegladzie nic nie stwierdzono, tuleje niby ok ... dodam, ze autko troche buja na boki na drodze .. czy to mogą byc sprezyny? prosze o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z prawej i lewej bije, podłożyliśmy gumy pod sprężyny na jakiś czas pomogło przy większym obciążeniu. Teraz znowu prawa strona się odzywa, dźwięk jakby coś klepnęło raz jak się wpadnie w dziurę bądź jest droga raz w górę raz w dół. Dźwięk nasila się przy niższej temperaturze otoczenia. Latem bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś zaczęło stukać z tył, chyba z prawej strony przy skręcie w prawo nawet na płaskiej nawierzchni, orientacyjnie wydaje mi się że jest jeden stuk na każdy obrót koła. Ostatnia operacja z tyłu to zmiana kół (15tys km temu) i wymiana klocków (20 tys km temu) więc raczej to nie ma związku. Gdzie i jak szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie coś zaczęło stukać z tył, chyba z prawej strony przy skręcie w prawo nawet na płaskiej nawierzchni, orientacyjnie wydaje mi się że jest jeden stuk na każdy obrót koła. Ostatnia operacja z tyłu to zmiana kół (15tys km temu) i wymiana klocków (20 tys km temu) więc raczej to nie ma związku. Gdzie i jak szukać?

 

Ja miałem tak że mi stukało ale z przodu i tylko przy skręcie przy większej prędkościach i to było łożysko piasty. Nowe SKF kosztuje 90zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem tak że mi stukało ale z przodu i tylko przy skręcie przy większej prędkościach i to było łożysko piasty. Nowe SKF kosztuje 90zł.

 

hm, spodziewałem sie bardziej że łożysko to by szumiało... wymacam dzisiaj koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również tak myślałem ale po wymianie stuki ucichły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy powinienem wyczuć luz na piaście? bo wydaje mi się że go nie czuje... Chodzi o to że przez następne 5 kkm nie mam dostępu do kanału a wątpie czy mogę aż tyle z tym jeździć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie z prawej i lewej bije, podłożyliśmy gumy pod sprężyny na jakiś czas pomogło przy większym obciążeniu. Teraz znowu prawa strona się odzywa, dźwięk jakby coś klepnęło raz jak się wpadnie w dziurę bądź jest droga raz w górę raz w dół. Dźwięk nasila się przy niższej temperaturze otoczenia. Latem bardzo rzadko.

 

Odboje były luźne i powodowały stuki z tyłu, także jak ktoś ma podobne objawy może tutaj szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co bylo przyczyna?

 

U mnie w kombiaku B5fl nawet na lekkich nierownosciach slychac gluchy stukot z bagaznika, tak jakby klapa od kola zapasowego podskakiwala.

Usztywnilem ja, ale bez zmian. Odglos dochodzi jakby z lewej strony (stojac przodem do auta), amorek jest zapocony, ale auto mi nie tanczy na drodze i nierownosciach. Skrzypiacej kanapy tez nie slysze.

Mechanik wizualnie nic nie stwierdzil.

Wymiana amorkow (KYB) z tylu z odbojami zalatwila problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności