Skocz do zawartości
siniakTDI

Dlaczego mam słabiutki nawiew powietrza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczyna sie okres kiedy dobry nawiew (szczegulnie na przednia szybe) jest na wage złota a u mnie jest kiepściunio co prawda coś tam dmucha ale jak poruwnałem z nawiewem u kumpla w tym samym modelu paska to ten mój nawiew jest ze dwa razy słabszy i teraz mam duże problemy z odparowaniem szyb a nie musze chyba mówić jak się jeździ po omacku. I chciałbym się dowiedzieć co sie mogło zepsuć że ten nawiew jest taki słabiuteńki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniłeś filtr przeciwpyłkowy??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest sprawdzenie filtra kabinowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zajrzałem do filtra pyłkowego to nie był on zbyt czysty, więc go wyjołem i nawiew nadal jest jakiś słabiutki aczkolwiek bez filtra jest ciut lepiej, więc to mi wygląda jakby coś tam się przyblokowało (przytakało) tylko co to może być? od czego zacząć posukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz regulacje manualną czy elektroniczną? Posłuchaj czy silnik dmuchawy reaguje na zmiane siły nadmuchu, zawsze to juz zacieśni krąg poszukiwań.

Jeżeli masz klimatronik to możesz sprawdzic czy nie pokazuje błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada z klimatronikiem, ale filtr kabinowy lepiej załóż bo jak ci zassie jakiegoś liścia jak mojemu kumplowi, to dopiero będziesz miał roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz regulacje manualną czy elektroniczną? Posłuchaj czy silnik dmuchawy reaguje na zmiane siły nadmuchu, zawsze to juz zacieśni krąg poszukiwań.

Jeżeli masz klimatronik to możesz sprawdzic czy nie pokazuje błędów.

Mam regulacje elektroniczną (climatronic), Jeśli pytasz o stopniowanie nawiewu to takowe jest ale zakres tego stopniowania jest tak jakby o połowę mniejszy, bo u kolegi w tym samym modelu passata jak weźmiemy na full (na najwyższą kreseczkę nawiewu),to nie trzeba przykładać nawet ręki do nawiewów, już na "ucho" da się usłyszeć wyraźną różnice między siłą nawiewów w naszych samochodach (np. jakbym miał porównać bardziej namacalnie to u kolegi jest huragan a u mnie taki średniej wielkości wiaterek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy macie takie same nastawy. W opcji AUTO przy obecnych temperaturach (rano) ledwo co dmucha, po zwiekszeniu dmuchwy na maxa - mam troche większy wiaterek, jak ustawię kierunek nadmuchu "w twarz" dmucha jeszcze więcej - a jak ustawię "nadmuch na szybę" no to chce urwać łeb (jak latem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Manfred

Witam

 

Mam ten sam problem ze słabym nawiewem.... sterowanie climatronic, jeszcze wiosną jak nacisnąłem magiczny przycisk odmrażania szyby to głowę chciało urwać i momentalnie szyby były odparowane..... a teraz od kilku dni nawiew jest słaby...i jadę z zaparowanymi szybami.... co może być przyczyną??? wentylator reaguje na zwiększenie prędkości nawiewu ...ale nawiew przy ustawieniu na maksa jest słabiutki.... wykonałem auto test climatronika i zero błędów, podpinałem sie vagiem i też brak błędów..... czy climatronik ma jakieś nastawy odnośnie zachowania ??? Pomocy....

 

Manfred.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam climatronik i z tego co wiem, to trzeba patrzeć na nastawy. Jeśli masz włączone auto lub econ to nawiew jest słaby ale gdy przyciśniesz strzałki na nogi albo na głowę lub obie to nawiew jest jak halny. Tak samo jest z przednią szybą jeśli nawiew jest ukierunkowany na nogi albo na głowę to nnawiewu na przednią szybę praktycznie nie ma, lecz gdy wyłączysz nawiewy kierunkowe to w kabine masz tajfun. Wiem bo też sam dochodziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pojawił problem ze słabym nawiewem zaraz po wymianie nagrzewnicy. Mechanior rozłączył klimę i nie wiem, czy ma to jakiś związek z tym, że klima nie jest jeszcze nabita? Na moje oko teraz nadmuch jest przynajmniej dwa razy słabszy niż przed wymianą nagrzewnicy. Poradźcie co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odświeżę trochę temat ale mam taki problem jak koledzy tzn. nawiew mam taki słaby, że czuć go dopiero jak przytknę rękę na ok 5 cm od środkowego nawiewu (climatronik ustawina na ten nawiew). Nie ma różnicy czy jest klima czy econ. Na szybę też nie daje tak jak wcześniej.

Filtr wymieniony. To co zauważyłem to jak samochód nie chodzi (stacyjka włączona ale samochód nie odpalony) to nawiew daje jak poprzednio, aż włosy deba stają. Jak tylko odpalę samochód to jakby się zamykała jakaś przepustnica i nawiew przestaje tak wiać.

 

Wyłączyłem silnik zrobiłem diagnozę climatronika i dodatkowo podpiąłem go pod vaga - zero błędów. To co mnie zadziwiło to to, że po jakimś czasie (na właczonej stacyjce ale wyłączonym silniku) słyszałem tak jakby zza radia chodzi co jakiś czas jakiś silniczek (tak ze 2 sekundy) i powtarza się to co ok.1-2 minuty.

 

Wiecie może co może być przyczyną takiego słabego nawiewu ?

 

Pzrd,

bula02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damocles

Witam chciaaaaałbym się podpiąć

Niedawno kupiłem passata z 99r. Jest to motor 1.9 TDI 110km AFN

Wracając wczoraj z miasta włączyłem climatronic full na gorąco i po kilku minutach mniej więcej na środku kokpitu tuż pod szybą usłyszałem odgłos tak jakby stukanie, pęknięcie jakiegoś plastiku coś takiego i przestało nagle dawać gorące powietrze. Na klimie jest ustawione ECON temp HIi leci letniawe powietrze a powinno gorące nawet na zwykłym nadmuchu leci takie same letnie. Gdy zgasiłem auto to te metalowe rurki od powietrza(są lekko wilgotne i zimne) dają taki syczący dzwięk pzez ok 1 min.jakby się gaz ulatniał bardzo mnie martwi dlaczego tak jest być może ktos wie dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, że przy włączeniu nawiewu na przednią szybę słabo wieje z lewej strony.

chodzi mi o to 0932f9e1017b7c1amed.jpg

Z prawej strony jest "huragan" z lewej słabo i denerwuje mnie gdy szyba zaparowana. Dodam że filtr kabinowy wymieniony. Posiadam manualna klimę.

Pozdrawiam

Edytowane przez wolf13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciaaaaałbym się podpiąć

Niedawno kupiłem passata z 99r. Jest to motor 1.9 TDI 110km AFN

Wracając wczoraj z miasta włączyłem climatronic full na gorąco i po kilku minutach mniej więcej na środku kokpitu tuż pod szybą usłyszałem odgłos tak jakby stukanie, pęknięcie jakiegoś plastiku coś takiego i przestało nagle dawać gorące powietrze. Na klimie jest ustawione ECON temp HIi leci letniawe powietrze a powinno gorące nawet na zwykłym nadmuchu leci takie same letnie. Gdy zgasiłem auto to te metalowe rurki od powietrza(są lekko wilgotne i zimne) dają taki syczący dzwięk pzez ok 1 min.jakby się gaz ulatniał bardzo mnie martwi dlaczego tak jest być może ktos wie dlaczego

 

Rurki o których mówisz to rurki od klimatyzacji i jak najbardziej jest to normalne podczas jej używania. Syczący dźwięk po zgaszeniu samochodu, to charakterystyczne rozprężanie się gazu, pojawia się zawsze gdy używamy klimatyzacji.

 

Za sterowanie nawiewem - ciepło, zimno odpowiedzialny jest silniczek v68. Najlepiej zrobić samodiagnozę climatronica - instrukcja na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość on023

Witam a jam mam problem tego typu ze nie dziala mi nawiew na szybe przednia tzn minimalnie cos tam dmucha..na innych pozycjach jest ok ale na szybe prawie w ogole nie dmucha, jak ustawie na szybe na maxa dmuchawe to dmucha mi na nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podpinam się do tematu

problem zaś u mnie polega na tym ,iż jak włącze nadmuch na szybę i nogi jest ok (wieje tu i tu )

lecz problem polega na tym jak włącze na kabinę i nogi to tylko wieje na kabine na nogi wogóle nawet jeśli dodam jeszcze szybę to na nogi nic.

co może być przyczyną takich anomalii?

dodam że posiadam climatronik.

auto posiadam od niedawna i proszę jeszcze o jakiś link czy info jak w ogóle włącza się klime w tych tronikach

w manualu poprostu jest przycisk a tu ?

czy poprostu chodzi tylko o temp czyli w środku wyższa niż na zewnątrz wtedy się załączy czy o co chodzi?

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klime wlaczasz poprzez nacisniecie econ i napis econ zniknie z wyswietlacza to znaczy ze jest wlaczony jak masz napis econ to jest standardowy nadmuch. Ja nie dawno mialem taki objaw ze jak stalem na miejscu to znaczy odpalilem auto i stalo to nadmuch dobrze dzial a wystarczylo ze ruszylem i sie zatrzymalem przed skrzyzowaniem to przestawal dmuchac, wiec rozebralem dmuchawe i wyczyscilem silnik i dziala normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w mojej okolicy, temperatura na zewnątrz byłą w okolicach +7'C, mam climatronik'a i standardowo jeżdżę z dmuchawą na 3ciej kresce a temp. ustawioną na 19'C ECON. całkiem przypadkiem ustawiłem temp nadmuchu na LO w ECON i dmuchawa zaczęła dmuchać z wiele większą siłą. Wy też tak macie czy tylko mojemu coś dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ostatnio zauważyłem, że mam problem z nawiewami, opiszę te sytuacje w punktach :

- przełącznik w pozycji ogrzewania kabiny na przednim panelu - z lewej kratki dmucha mocniej niż z prawej,

- przełącznik w pozycji ogrzewanie kabiny/nogi - dmucha na kabinę z kratek na przednim panelu, a nie dmucha na nogi

- przełącznik w pozycji ogrzewanie nóg - z przodu dmucha ok, a słabo dmucha z wylotów pod siedzeniami w stronę pasażerów z tyłu

 

jest to sterowanie manualne, czy ktoś miał taki problem? proszę o porady

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności