Skocz do zawartości
Gość junczo

Pakiet "KESSY"

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Albercik napisał:

To jest zabronione dyrektywą UE.

Zabronione jest ale nie ma problemu z uruchomieniem tego przez choćby VCDS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radekrp90 napisał:

Zabronione jest ale nie ma problemu z uruchomieniem tego przez choćby VCDS'a.

Radek, jak cytujesz, to cytuj porządnie, bo zupełnie zmieniłeś sens mojej wypowiedzi. Zabronione jest pikanie alarmu przy otwieraniu/zamykaniu auta.

 

16 godzin temu, Albercik napisał:

No właśnie w B6 nie ma zamykania.

A tutaj to moja pomyłka - chodziło mi o to, że w B6 nie ma opcji zakodowania otwierania szyb za pomocą trzymania klamki. Tylko zamykać można trzymając palec na wypustce klamki. Otwierać się nie da. Tak samo, jak nie da się zamknąć klapy bagażnika z przycisku na pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Albercik napisał:

Radek, jak cytujesz, to cytuj porządnie, bo zupełnie zmieniłeś sens mojej wypowiedzi. Zabronione jest pikanie alarmu przy otwieraniu/zamykaniu auta.

To problem z cytowaniem na nowym "silniku" - faktycznie wprowadzało w błąd, poprawione.

Tak czy inaczej rozchodzi się o to, że tak jak piszesz zabronione jest "wydawanie" dzwięków przy zamykaniu i otwieraniu, a sam alarm również powinien być cichy (co jest absurdem) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy. Banany też nie mogą być bardziej krzywe, niż ileś tam stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno (info z ASO) od 2018 roku standardem w kessy jest możliwość tymczasowej dezaktywacji kessy-auto zamykamy pilotem następnie domykajmy czujnikiem z drzwi

po tym zabiegu auta nie da się otworzyć na tzw walizkę A funkcjonalność wraca do stanu pierwotnego po otworzeniu auta pilotem

Pyranie: czy jest szansa na przeprograkiwanie kessy w passatach b7 (według ASO nie ma takiej opcji) tak aby funkcja dezaktywacji kessy działała analogicznie lub w inny sposób umożliwiała kontrolę nad tym czy chcemy aby zbliżeniowość działała czy też nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak w temacie co trzeba kupić żeby dołożyć do swojego auta KEYLESS

czy ktoś zakładał coś takiego u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy komfort z kessy , klamki,  kluczyki z kessy , anteny , kable, ... i jeszcze to zakodowac z immo itp 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczny system ? jak się pilot zrypie to patrzę miesiąc szukam magika który to naprawi i znajdzie klucz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ogrzeję kotleta. Czy jest taka opcja w B7: kluczyk w kieszeni i mam odpalone auto z przycisku START ENGINE, wychodzę z auta i zamykam je z pilota przy właczonym silniku. Gdy na dworze są upały to fajna opcja. U mnie nie mogę tak zrobić, pilot nie zamyka drzwi. Jest możliwe do zakodowania? Widziałem to jak koleś podjechał pod sklep BMW i zamknął auto z pilota przy odpalonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golf 6 tak ma  z kessy, ale to się koduje w BCM, tyle ze tam inny BCM jest 

 

 

Dnia 21.08.2018 o 21:13, hpnoti napisał:

Tragiczny system ? jak się pilot zrypie to patrzę miesiąc szukam magika który to naprawi i znajdzie klucz 

no jak chcesz za 100zł  znaleźć  / naprawić to tak - tragiczny  system 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, insidon napisał:

kluczyk w kieszeni i mam odpalone auto z przycisku START ENGINE, wychodzę z auta i zamykam je z pilota przy właczonym silniku. Gdy na dworze są upały to fajna opcja. U mnie nie mogę tak zrobić, pilot nie zamyka drzwi. Jest możliwe do zakodowania?

Jest taka opcja. Później wrzucę. Jak sobie przypomnę. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote Control  with Terminal 15 ON 'inactive" tak się to zwie w BCm 5K0 

Sprawdz czy w 3AA jest takie cos 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Major napisał:

Remote Control  with Terminal 15 ON 'inactive" tak się to zwie w BCm 5K0 

Sprawdz czy w 3AA jest takie cos 

Dzięki, wieczorem sprawdzę i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BCM 3AA tego nie ma, bo Passat ma fizycznie osobny moduł komfortu.

Funkcja o której pisze Major jest w module 0x46, bajt 13, bit 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Major napisał:

no jak chcesz za 100zł  znaleźć  / naprawić to tak - tragiczny  system 

 

A kto powiedział,że stówę chce dać o.O ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, hpnoti napisał:

A kto powiedział,że stówę chce dać o.O ?

No to na Allegro jest za 350zł, więc w czym problem?

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krawcol82 napisał:

 

No to na Allegro jest za 350zł, więc w czym problem?

W tym rzecz, że nie pasuje ten za 350 zł o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz udać się do ASO lub do VAG Serwis Kolasińscy w Gliwicach, w obu miejscach na luzie ogarną twój problem. Wydasz dwa razy tyle, ale będzie to zrobione jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przymierzam się do zakupu CC (poliftowego) i nie chcę mieć dostępu bezkluczykowego, żeby nie ryzykować kradzieży na walizkę. Czy jeśli auto ma przycisk do uruchamiania silnika (srebrny, koło lewarka skrzyni biegów, „Engine Start/Stop”), to zawsze oznacza, że jest ono wyposażone w ten system? Czy też może być tak, że pomimo obecności tego przycisku auto otwiera się z pilota (naciskając odpowiedni przycisk), wsuwa kluczyk w otwór koło kierownicy i dopiero wtedy przycisk uruchamiania silnika zadziała? Jeśli tak, to po czym poznać obecność systemu bezkluczykowego? Po tych wypustkach na klamkach? Krótko mówiąc: po czym na 100% poznać, że auto jest wyposażone w KESSY? Z góry dzięki za wyjaśnienie tej kwestii, bo nie udało mi się tego jednoznacznie ustalić na podstawie informacji, które znalazłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Jurgen napisał:

Krótko mówiąc: po czym na 100% poznać, że auto jest wyposażone w KESSY? Z góry dzięki za wyjaśnienie tej kwestii, bo nie udało mi się tego jednoznacznie ustalić na podstawie informacji, które znalazłem. :)

Na 100% będziesz wiedział jak podlaczysz się VCDS i sprawdzisz czy masz moduł KESSY.

A tak wizualnie to  najłatwiej właśnie po tych prostokatnych wypustkach na klamkach- na każdej klamce musi ona być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności