Skocz do zawartości
Gość junczo

Pakiet "KESSY"

Rekomendowane odpowiedzi

czy jak go kupię, to bedzie można go zaprogramować żeby pasował do mojego auta ?

 

nie zaporgramujesz go.... bo on nic nie ma. to tylko kawałek plastiku. pusty w środku. Taka zaślepka, żebyś nie musiał palucha wkładać w tą dziurę od kluczyka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Albercik za odpowiedź. Czyli jak kupię taki klucz, to tym kluczem będę mógł odpalać auto, on jest bez elektroniki i pasuje do każdego paska B6 wyposażonego w system KESSY ? (fotka poniżej)

KESSY.jpg

Edytowane przez zbijar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak kupię taki klucz, to tym kluczem będę mógł odpalać auto, on jest bez elektroniki i pasuje do każdego paska B6 wyposażonego w system KESSY ?

 

tak... o ile na pewno masz kessy. Bo brak tego niby-klucza może sugerować, że go jednak nie masz ;)

 

Możesz otwierać i zamykać drzwi bez użycia pilota/klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam KESSY. Otwieram i zamykam drzwi bez użycia kluczyka. Klamki mają wypustki do komfortowego otwierania. Poprzedni właściciel też nie mial bo pytałem. Dziekuję Ci za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albercik,

mam dwa piloty, jeden działa prawidłowo, mając go blisko auta otwiera się i zamyka bez użycia przycisków. Natomiast drugim da się tylko otwierać z przycisków, nie działa dostęp komfortowy. Wymieniłem baterię i nic. Czy trzeba go zakodować, czy zaprogramować żeby dzialało komfortowe otwieranie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpala na nim auto czy musisz wkladac do stacyjki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wkładać do stacyjki, bo nie mam tego pilota z napisem KESSY, który powinien być w stacyjce. Zamówiłem na Alledrogo o czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebnie, bo kluczyk / Kessy jest kodowany jednorazowo , i tylko nowy kluczyk Cie ratuje

Ten co masz pewnie jest dorobiony by tylko zapalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem się trochę bawiłem i jak mam w ręce ten kluczyk, który tylko otwiera z przycisków i tą ręką w której go trzymam przejadę po klamce, to zamyka drzwi, ale już nie otwiera. Czyli w jedną stronę działa.

 

Odnośnie tego kluczyka KESSY, który powinien być w stacyjce, to klika postów wyzej Albercik pisał, że jak go dokupię, to będę mógł nim odpalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnie tego kluczyka KESSY, który powinien być w stacyjce, to klika postów wyzej Albercik pisał, że jak go dokupię, to będę mógł nim odpalać.

czyli żeby "ukraść" Twoj samochód wystarczy rozwalić wkładkę w drzwiach by dostać się do środka, dokupić kluczyk kessy z allegro i bingo ?.................. normalnie czad !!!!!!!!!!!!!!!

po co te całe immo dorabiac i kodowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major, chyba nie tak do końca. Bo jak wybijesz szybę, to nie odpalisz auta bez kluczyka pilota, który musisz mieć przy sobie i który ma immo. Musiałbyś wcześniej ukraść mi kluczyk pilot i wtedy kto wie...może. Nie wiem czy dobrze się rozumiemy, bo ten kluczyk plastikowy bez przycisków z napisem KESSY służy tylko do odpalania jak jesteś już w środku ze swoim kluczykiem, on nie ma immo. Tak mi się wydaje i tak wywnioskowałem z wypowiedzi Albercika.

Edytowane przez zbijar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Major, chyba nie tak do końca. Bo jak wybijesz szybę, to nie odpalisz auta bez kluczyka pilota, który musisz mieć przy sobie i który ma immo. Musiałbyś wcześniej ukraść mi kluczyk pilot i wtedy kto wie...może. Nie wiem czy dobrze się rozumiemy, bo ten kluczyk plastikowy bez przycisków z napisem KESSY służy tylko do odpalania jak jesteś już w środku ze swoim kluczykiem, on nie ma immo. Tak mi się wydaje i tak wywnioskowałem z wypowiedzi Albercika.

 

żle Ci się wydaje. Kazdy kluczyk czy to SMART KEY ( Kessy) czy zwykly ma w sobie transponder który jest w kodowany w moduł komfortu. (wejdz w immo - advanced ID i bedziesz miał ID kazdego kluczyka oraz ilość kluczyków i aktualny rozpoznany)

Jezeli masz KESSY to bedąc w zasięgu , dotykając klamki Aktywujesz Moduł komfortu Kessy by szukał kluczyka.

Jezeli znajdzie SMART KEY w zasiegu (anteny w drzwiach itp) otworzy auto

jezeli nie znajdzie SMART KEY w zasięgu , nie otworzy z klamki,.

Smart KEY to nic innego jak specjalne RFID podobne do tego stosowanego w automatyce .

 

Oczywiscie SMART KEY ma tez w sobie normalny pilot i w przypadku braku baterii w SmartKEY wkładasz go do stacyjki która czyta kluczyk (cewka) i dlatego odpalisz

Natomiast zwykły kluczyk NIE zaktywuje się przez Szukanie kluczyka przez KESSY bo ma inną elektronike. W zwykłym kluczyku bateria jest tylko do pilota, natomiast w Kessy do pilota i aktywacji kluczyka (jako odbiornik / nadajnik)

Zwykły kluczyk odczyta się w stacyjce, bo stacyjka robi to nieco inaczej jak Kessy

tak to wygląda .

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Major, nie miałeś racji. Plastikowy kluczyk służy tylko do odpalania, nic w nim nie ma zwiera tylko styki stacyjki, tak jak napisal Albercik. W dniu dzisiejszym przyszedł mi kluczyk z napisem KESSY, bezprzyciskowy. Działa to tak jak, mam kluczyk pilot w kieszeni, otwieram auto ręką, wkładam kluczyk "KESSY" i odpalam auto tak jak zwykłym kluczykiem. Kluczyk KESSY zostawiam w stacyjce i służy on tylko do odpalania. Jeżeli otworze auto i odejdę z kluczykiem pilotem na dalszą odległość i chcę odpalić kluczykiem KESSY, to pokazuje się komunikat o braku kluczyka pilota i nie można odpalic samochodu. Żeby odpalać auto kluczykiem KESSY, to pilot musi być w aucie, lub w kieszeni. Jak zapalisz auto i samochód pracuje, a odejdziesz z kluczykiem pilotem gdzieś dalej, to samochód cały czas pracuje. Możesz nim pojechac tylko jak zgasisz, to już nie zapalisz bez kluczyka pilota. Kończąc wywód, nie możesz ukraśc auta, które ma w stacyjce pilot KESSY bez posiadania kluczyka pilota.

 

Albercik, jeszcze raz dziękuję za pomoc, teraz moge się cieszyć otwieraniem i uruchamianiem samochodu bez użycia pilota :marecek

 

Mam natomisat inny problem z kluczykami pilotami. Jeden mogę mieć w kieszeni, dotykam klamki i auto się otwiera. Zamknąć również mogę, odpalić auto kluczykiem KESSY też odpala. Natomisat drugim kluczykiem pilotem moge otworzyć trzymając go w ręce i przykładając tą ręke do klamki, zamykanie tak samo i nie można odpalić auta, pokazuje komunikat o braku klucza pilota. Jak mam go w lewej ręce i przykładam prawą, to nie działa. Bateria jest nowa, wymieniona. Czy ktoś z Was wie w czym jest problem ?

 

EDIT:

 

Kluczyk-pilot miał uszkodzoną cewkę w środku. Zdarza się to często jak gdzieś parę razy spadnie kluczyk na ziemię i cewka od drgań się uszkadza. W serwisie kluczyków została wymieniona cewka i wszystko jest ok :-)

Edytowane przez zbijar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie czy możecie coś takiego ustawić w module komfortu:

Otwieranie:

kluczyk w kieszeni, pochodzisz do auta, wkładasz dłoń za klamke, nie ciagniesz za klamke, nie wyciagasz dloni - opuszczaja sie szyby do momentu az wyciagniesz dlon lub pocianiesz za klamkę

Zamykanie:

Wysiadasz z auta, kluczyk w kieszeni, szyby opuszczone (lub częściowo), zamykasz drzwi, dotykasz i przytrzymujesz palec na zewnętrznym czujniku na klamce - szyby podnoszą się do pełnego zamknięcia lub bo momentu puszczenia palca

 

Dobrze by było żeby szyby poszły do góry bez trzymania palca na przycisku ale tak ja w przypadku opcji z kluczykiem było by to zbyt niebezpieczne

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, burczynski82 napisał:

Otwieranie:

kluczyk w kieszeni, pochodzisz do auta, wkładasz dłoń za klamke, nie ciagniesz za klamke, nie wyciagasz dloni - opuszczaja sie szyby do momentu az wyciagniesz dlon lub pocianiesz za klamkę

Nie ma takiej opcji.

 

15 godzin temu, burczynski82 napisał:

Zamykanie:

Wysiadasz z auta, kluczyk w kieszeni, szyby opuszczone (lub częściowo), zamykasz drzwi, dotykasz i przytrzymujesz palec na zewnętrznym czujniku na klamce - szyby podnoszą się do pełnego zamknięcia lub bo momentu puszczenia palca

A tak to działa u mnie w standardzie.

 

15 godzin temu, burczynski82 napisał:

Dobrze by było żeby szyby poszły do góry bez trzymania palca na przycisku

Unia zabroniła montażu automatycznego domykania szyb tłumacząc to właśnie zagrożeniem dla zwierząt oraz dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Albercik said:

Nie ma takiej opcji.

jest taka opcja, u mnie działa

nie jestem pewny ale to chyba jest to:   'komfortowe otwieranie okien przez KESSY - aktywne'

Edytowane przez burczynski82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, burczynski82 napisał:

nie jestem pewny ale to chyba jest to:   'komfortowe otwieranie okien przez KESSY - aktywne'

I że niby gdzie masz taką opcję? Bo mój VCDS milczy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ANDRIUBIKER napisał:

to normalne ,że mając kessy, jak się przy otwieraniu auta dłużej przytrzyma dłoń wewnątrz klamki to szyby idą w dół

U mnie (B6) nie.

 

2 godziny temu, ANDRIUBIKER napisał:

a a przy zamykaniu w górę, taka opcja jest i działa

tak

 

2 godziny temu, ANDRIUBIKER napisał:

a co do kluczyka z napisem kessy, nie wiem co to za wynalazek ale pierwszy raz to widzę

Mam. W B6 nie ma przycisku start/stop i ta zaślepka działa jak kluczyk (jest pusta w środku, nie ma elektroniki ani immo). Wciskasz, zapłon i ogień w garach. Przy gaszeniu wyciągasz, ale nie do końca (jest taki ząbek, który nie pozwala wyjąć go ze stacyjki).

 

2 godziny temu, ANDRIUBIKER napisał:

ale jak rozumiem ten kluczyk z napisem kesssy siedziałby stale w stacyjce,

Tak właśnie jest. On jest na stałe w stacyjce, a kluczyki w kieszeni.

 

Co do otwierania to widać to jest funkcja dostępna dopiero dopiero w autach z nowszym komfortem. W starszym komforcie z Bordnetzem jeszcze tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w B6 nie ma zamykania.

4 godziny temu, ANDRIUBIKER napisał:

syrena alarmu dawala znac itd, 

To jest zabronione dyrektywą UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności