Skocz do zawartości
Gość junczo

Pakiet "KESSY"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość junczo

Witam

Zamierzam zamówic Passata

Prosze o rade czy warto zamawiać pakiet "KESSY" ?

Czy jest to zbedny dodatek?

Czy posiadacze tego pakietu mogą uruchamiać silnik bez wyjmowania kluczyków z kieszeni tak jak jest to możliwe np w touaregu??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Mogą mogą , ale w miejscu normalnego kluczyka masz włożony na stałe (do wyjęcia oczywiście) drugi jakby kluczyk. Nie polecam, koleżanka z forum opisała włam do auta, podejrzenie padło na kessy tzn że złodzieje myśleli ze w aucie zostały kluczyki. Poszukaj na forum tego posta , dotyczył chyba 170TDI vs 200 TFSI, ale mogę sie mylić, koleżanka bodajże Karioka.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ... nie trzeba wkladać za każdym razem kluczyka ... to ze komuś wybili szybe o niczym nie świadczy ... ile szyb pekło przez nawigacje ? (najnowszy pakiet naprawczy w passacie to szyba + nawigacja ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam nareszcie dość wyciągania i szukania kluczyka po kieszeniach, rewelacyjna sprawa. Wyobraz sobie że podchodzisz do auta np z zakupami od razu otwierasz bagażnik a kiedy odchodzisz auto zamyka sie automatycznie. Tak samo z wsiadaniem i odpalaniem podchodzisz pociagasz za klamke auto otwarte wsiadasz i odpalasz do tego zapamietuje ustawienia foteli lusterek itd. dla danego kluczyka kiedy auta uzywaja dwie osoby.

Jak ktos ma jakies pytania chetnie odpowiem sam sie musialem troche przyzwyczaic ale nie wyobrazam juz sobie auta bez kessy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
(najnowszy pakiet naprawczy w passacie to szyba + nawigacja ...)

 

nawi to z reguły obrabiają sami użytkownicy bo to niezły interes wymiana szyby i 12koła w kieszeni przy RNS 510:) sam nad tym myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takze mam ten pakiet choc uzywam w ograniczonym zakresie w sensie nie zostawiam klucza w srodku ale otwieranie i zamykanie sensorowe drzwi to bajka praktyczne bardzo Kiedys ktos mowil mi w ASO ze ukradli paska z keyssy ze koles siedzial w knajpie blisko auta Jak dla mnie to bzdura bo zasieg otwarcia drzwi jest bardzo ograniczony max 1m od auta musze stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Jak mają autko zakosić to czy bedzie miał kessy czy nie to to zrobią :) tym akurat bym się nie sugerował ,a szczerze to chciałbym mieć taki u Siebie bo wygoda to podstawa,tak samo bałem sie dsg teraz nie chcę innej skrzyni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Kessy ;) To jedno z moich marzeń dot. passata. Tyle ze juz pewnie tego nie dołożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem tak. Mam KEYSSa w Touaregu, kiedys zapaliłem auto, poszedłem do domu się przebrac i kluczyki zostały w drugim ubraniu. Pojechałem do Wawy a ze zawsze w czasie jazdy wyswietla czasami - Key not detect to myslalem ze to norma. Zgasiłem auto w Wawie...... za kieszen - i nie mam kluczyka ;( Prawde mowiac wolal bym by po jakis 100m wyaczało zaplon, to jak nawet ktos Cie wysadzi z auta a kluczyk masz w kieszeni to mu zgasnie. A tu lipa. Zgasnie dopiero jak wyłaczysz zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

z wyłączaniem furki przez satelite są wyposażane tłuste fury ale to abonament się płaci dość ,ciężko furę ukraść nawet na chłodnie mają sposoby ,a ten bajer kessy to niezła rzecz ale faktycznie mógłby się wyłączać w razie odjechania z miejsca po np 100 metrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ze zawsze w czasie jazdy wyswietla czasami - Key not detect
nIgdy sie z czyms takim nie spotkalem w zadnym aucie po prostu trzeba regularnei wymeiniac baterie w pilocie.
Prawde mowiac wolal bym by po jakis 100m wyaczało zaplon, to jak nawet ktos Cie wysadzi z auta a kluczyk masz w kieszeni to mu zgasnie
Tylko ze byloby to niestety niezgodne z prawem. Edytowane przez Wazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze byloby to niestety niezgodne z prawem.

a gdzie tak jest napisne ?? Niezgodne z prawem to co najwyzej jest "wysadzenie cię z auta" bo przeciez nie instalowanie zdalnego unieruchamiania auta np z telefonu GSM.

Bateria jest dobra, nowa, to jest po to by co jakis czas Ci się za kieszeń złapał i sprawdził czy masz kluczyk. Działa juz tak 2 lata przed baterią i po baterie, błędów nie ma, działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nei mozesz miec urzadzenia ktore unieruchamia auto, bo np pacan Cie wysadzi z auta ktore stanei na srodku krzyzowki powodujac wypadek i wedlug chorego prawa bedzie to Twoja wina co wiecej nawet ubezpieczenie Ci nic nie odda, takie porabane przepisy, co innego gdy masz urzadzenie odcinajace zdalnie bo wyglada to z reguly tak ze jedzie za autem patrol dajacy znac do centrali ze w tym momencie moze nastapic bezpieczne odciecie i to robia.

 

a co do bateri to ani w outlanderze, ani w q7 ani w avensisie nie wyskakuje zadna informacje z pytaniem o kluczyk wiec jednak bede upieral sie ze jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym co piszesz wynika z tego ze auto nie moze tak poprostu się popsuc na drodze - i nagle stanąc. To dobrze wiedziec ze jak mi się posuje to przejade jeszcze kilka km i bezpiecznie zjade, nawet jak urwie się wał korbowy czy zatrze skrzynia biegów. A moze tez nie mozna gwałtownie chamowac?

Smiechu warte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO mnie nei miej pretensji ja tylko mowie jak jest w swietle przepisow prawa. Nie chce mi sie za wiele szukac na ten temat wiec daje pierwszy lepszy link :

 

Co ciekawe, niezgodne z dyrektywą unijną jest instalowanie bardzo skutecznego immobilisera z funkcją antynapadu polegającą na odcięciu dopływu paliwa lub zapłonu po kilkudziesięciu sekundach od rabunku. Według dyrektywy – z powodów bezpieczeństwa ruchu drogowego – nie jest możliwa instalacja systemu, który unieruchomi pojazd w nieoczekiwanym momencie na drodze (a przecież urządzenia są zawodne i może to spotkać także właściciela).

 

http://www.motofakty.pl/artykul/zgodnie_z_unijna_norma.html

Edytowane przez Wazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorąco polecam nareszcie dość wyciągania i szukania kluczyka po kieszeniach, rewelacyjna sprawa. Wyobraz sobie że podchodzisz do auta np z zakupami od razu otwierasz bagażnik a kiedy odchodzisz auto zamyka sie automatycznie.

 

Ja niemam takiego pakietu(chyba) a gdy podchodzę do auta z kluczykiem w kieszeni to normalnie otwieram bagażnik i wszystkie drzwi, po odejściu ryglują się. Gdy się otwierają i zamykają tylko światełka na kluczyku mrugają. Dodam że mam dwa komplety kluczy. Czy to normalna procedura? A może jednak mam ten pakiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ten pakiet to otwierasz drzwi czujnikiem przy klamkach chwytajac ja bez pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał ten pakiet to jak jeden kluczyk na stałe zostawie w stacyjce to bez zabawy z kluczykami będe mógł śmigać. Oba komplety kluczy są identyczne, czy pakietowe powinny się czymś różnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ten co zostawia sie na stale ma napis KESSY na chromowanej części, zwykłych kluczy nie polecam zostawiać na stałe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności