Skocz do zawartości
Endrju

Sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak dokładałem czujnik podczas przekładki z Anglika kilka lat temu to tapeciakiem jednym ruchem odciąłem warste tego starego oryginalnego zabrudzonego żelu i tak nakleilem,działa już kilka lat tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2018 o 20:05, malasek napisał:

żel raczej nałożony jest dobrze. W instrukcji było że opakowanie starcza na 3 sensory a ja zużyłem może trochę więcej niż 1/3. wejście do bloku 09 tak myślałem że tylko w tych nowszych. Chodzi mi oto że w tym bloku można adaptować, sprawdzać działanie tego sensora. W internecie jest pełno instrukcji jak to robić właśnie przez ten blok a jeśli u mnie niema takiej możliwości może ktoś podpowie jak inaczej (może  w module komfortu?) można sprawdzić działanie ewentualnie zmienić czułość. Bo tak się zastanawiam czy jechać do aso i kupić żel oryginalny czy szukać innego czujnika. I jeszcze jedno, wyczytałem gdzieś że czujnik spryskuje się jakimś aktywatorem, tylko nie wiem w jakim celu, może ktoś o tym słyszał?

Prawidłowo powinieneś na to zamontować czujnik 1J0955531.

Co do testow i adaptacji to dopiero od passata b6. W B5 nie ma takiej możliwości przez komputer nie sprawdzisz w życiu. Jedynie miernikiem przy przekaźniku możesz sprawdzić jak wygląda sygnał z czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki. czyli wiem że nie ma takiej możliwości.

"Prawidłowo powinieneś na to zamontować czujnik 1J0955531." - nie bardzo kumam to zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2018 o 11:54, malasek napisał:

"Prawidłowo powinieneś na to zamontować czujnik 1J0955531." - nie bardzo kumam to zdanie.

Widzisz pomyliłem numery 1J0 955 609 specjalna tasma zelowa dwu strona do przyklejenia czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie czujnika deszczu i spryskiwaczy reflektorów. Czy oba są na tym samym przekaźniku? Niestety od kupna nie działa mi ani sensor deszczu(po włączeniu na 1 pozycje cały czas działają wycieraczki) ani spryskiwacze(pompka nie wydaje żadnych dźwięków). Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOzliwe, ze ktos podmienil przekaznik wycieraczek na zwykly. Trzeba sprawdzic pod kierownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Był inny przekaźnik. Wymieniłem na 192.

I teraz mam kolejne pytanie. Problem z sensorem czy to wadliwy przekaźnik? Pozdrawiam

Spryskiwacze lamp też nie działają. Podłączyłem pompkę spryskiwaczy na krótko i nic, tylko iskry. Pompka padła

Edytowane przez Sebax88x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

A może ktoś z kolegów/koleżanek orientuje się ktoś do jakiej kości i którego pinu podpiąć kabel od czujnika deszczu, który odpowiada z rozjaśnienie lusterka po wrzuceniu wstecznego.

Potrzebuje kolor kostki i pin na którym pojawia się sygnał po wrzuceniu wstecznego.

Dziękuję za każdą podpowiedź

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymienilem manetki na 1 wszym biegu odzywaja sie wycieraczki tylko raz (robia 3 ruchy i koniec) czy to normalne ? Wcześniej wogle nie startowały, więc wymienilem  manetke. Jak to dziala 2gi i 3cii bieg dziala. Czujnik deszczu jest, ale nie dziala. Moglby ktos mnie pojasnic? Jak dziala na pierwszym biegu robi ruch  trzy razy czy po 3 ruchy co jakis czas, jak byc powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności