Skocz do zawartości
Endrju

Sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

1J0955609
Masakra, 5 dych za takie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dałem chyba 100 zł za trzy szt. jak kombinowałem z moim czujnikiem. W aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem VW Passat'a w Kombi 1.9 TDI 130KM 2003r. lecz po większych oględzinach auta zauważyłem, iż nie działa mi lusterko fotochromowe jak i sensor deszczu.

Zabrałem się za rozebranie lusterka i zauważyłem, że przednia szyba była wymieniona a jakiś (zapewne) pseudo mechanik wymieniając ją przeciął kable które idą w stronę podsufitki kamuflując to tak pięknie, że kable jedynie tym małym tunelem wchodzą w podsufitkę i się ślad urywa.

W podsufitce dalszych kabli jak i wtyczek aby podpiąć lusterko i sensor deszczu brak.

Przednia szyba jest jak najbardziej z uchwytem na sensor i sensor się w niej aktualnie znajduje.

Poszedłem dalej aby sprawdzić czy odpowiedni przekaźnik (192) znajduje się pod kierownicą i owszem jest.

 

W jaki sposób mogę naprawić sensor deszczu i lusterko, proszę o pomoc w podłączeniu tych sześciu kabli.

Wiem, że lusterko jest łatwiejszą sprawą bo potrzeba +12v, masę i wsteczny lecz nie wiem który kolor kabla dokąd przeciągnąć i gdzie znajdę sygnał wstecznego, natomiast z sensorem deszczu podobno nie co trudniej bo już kompletnie nie wiem który kablem gdzie przeciągnąć.

 

Umieszczam zdjęcia poglądowe całego zestawu.

W jednym zdjęciu na przykładzie czarnego lusterka umieściłem czerwoną linię przecięcia mojego zestawu.

 

http://zapodaj.net/e412ac9d8ab5d.jpg.html

http://zapodaj.net/68aa5b8ded2c6.jpg.html

http://zapodaj.net/aedfd90fc50dc.jpg.html

http://zapodaj.net/d9fb3ae43837c.jpg.html

http://zapodaj.net/f1e09842a7607.jpg.html

http://zapodaj.net/275b7b7660bee.jpg.html

http://zapodaj.net/0c09512617e8e.jpg.html

http://zapodaj.net/3bf0b5b066268.jpg.html

 

Mam nadzieję, że problem umieściłem w dobrym dziale :)

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.IMAG0119.jpg

1.jpg

IMAG0110.jpg

IMAG0111.jpg

IMAG0112.jpg

IMAG0116.jpg

IMAG0117.jpg

IMAG0118.jpg

Edytowane przez Stefczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie masz instalacji w aucie gdzieś pod podsufitką??

 

Wtyczka 6 pinów:

1. Czarno-biały - do bezpiecznika nr 5.

2. Brązowy - masa.

3. Brązowo (czerwono)-niebieski - do wstecznego, najlepiej do wtyczki na grodzi kolor pomarańczowy pin 10.

 

Wtyczka 4 piny:

1. Czarno-zielony - do przekaźnika pin 10.

2. Zielony - do przekaźnika pin 14.

3. Brązowy - masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za szybą odpowiedź :)

Dokładnie nie posiadam żadnej instalacji pod podsufitką, dlatego jestem zdziwiony, że wszystko jest na swoim miejscu a brak jedynie instalacji.

 

Wytłumacz mi dokładniej tylko gdzie znajdę ten wsteczny (wtyczka na grodzi) ?

 

Dziś jeśli przestanie tylko padać udam się do auta z twoim opisem i postaram się to podłączyć.

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Stefczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie znajdę ten wsteczny
Szukaj w połączeniach wtykowych pod osłoną koło "podstopnicy" kierowcy. Przewód niebieski z czerwonym paskiem (sprawdź przed podłączeniem ! )

 

pb100008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za pomoc o rezultacie podłączenia poinformuję w najbliższym czasie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rewelacja!

Czujnik deszczu oraz lusterko fotochromowe działa jak należy.

Jesteście Wielcy :)

Wsteczny podłączyłem jak kolega tomnik mówił do niebieskiego z czerwonym Paskiem (oczywiście upewniłem się, że to od wstecznego) :)

 

Przy okazji mam jeszcze dwa pytania:

 

IMAG0120.jpg - cóż to jest za kostka ? za co odpowiada ? jest wyczepiona i brak miejsca aby ją gdzieś wpiąć.

 

Nad lusterkiem w podsufitce na środku jest taka odchylana jakby "lotka" ? cóż to za cudo bo nie widzę wyjaśnienia czemu ona służy, niestety nie zrobiłem zdjęcia ale jeśli nie wiecie o co chodzi to później mogę wrzucić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ta "lotka" to osłona żeby Cie słonce nie raziło przez szczelinę nad lusterkiem.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeHe to zbyt proste rozwiązanie aby było prawdziwe :P

 

Wciąż pozostaje pierwsze pytanie, myślę, że ktoś zna odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HeHe to zbyt proste rozwiązanie aby było prawdziwe

 

musisz się z tym pogodzić że prawdziwe bo jadąc pod słońce zerkasz na lusterko wsteczne i słońce Cię nie oślepia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dopytam w którym kierunku ta klapka powinna byc zamontowana? ma się otwierać na szybę czy do wnetrza auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze dopytam w którym kierunku ta klapka powinna byc zamontowana? ma się otwierać na szybę czy do wnetrza auta?

Do wewnątrz. :ok

 

- cóż to jest za kostka ? za co odpowiada ? jest wyczepiona i brak miejsca aby ją gdzieś wpiąć.

Ta kostka jest właśnie od lusterka oraz z tego co widzę u ciebie dodatkowo od mikrofonu wbudowanego w lampkę centralną. :ok

Nie dziwota że ci lusterko i czujnik deszczu nie śmigało skoro miałeś ją wypiętą. Poszukaj dobrze bo skoro masz wiszącą ori wtyczkę to bankowo musisz mieć gdzieś do niej gniazdo (z resztą identycznie jak wtyczka dzielone i w takich samych kolorach). :)

P.S. A jeśli faktycznie nie masz tego gniazda w słupku A to bankowo jakiś mistrz wypruł ci ten odcinek na cacy. :oszit

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam vipereeek

 

Tak jak mówisz jakiś mistrz wypruł cały odcinek a w jakim celu to już nigdy się nie dowiemy.

 

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim :) takie pytanko, mam paska B5 1.9tdi 90 km i chciałem sobie dołożyć czujnik deszczu a co za tym idzie NIE WIEM czy lusterko fotochromatyczne musi też być czy może być zwykle takie jak mam. Wie ktoś coś na ten temat i proszę o pomoc jeśli tak :)

By marcin_pesel,

Temat połączony z istniejącym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz kolego szybę pod czujnik? 

Przestudiuj ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z czujnikiem deszczu. działał znakomicie do czasu wymiany szyby. wymieniłem szybę, czujnik wkleiłem na żel sensortack, wydaje się że jest wklejony dobrze nie ma żadnych pęcherzyków lecz czujnik nie działa. Próbowałem podłączyć kompa i sprawdzić co jest grane ale nie mogę wejść w blok 09 centralnej elektryki. z pozostałymi blokami łączy się (silnik, poduszki, moduł komfortu, itp) . Ktoś mógłby podpowiedzieć co mogę zrobić. Czy to wina kabla czy w niektórych paskach nie można połączyć się z blokiem 09. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze w blok 09 nie dalo rady wejsc. 

Ponadto u mnie przed wymiana szyby czujnik dzialal OK, po wymianie, mimo ze byl dobrze wklejony bez pecherzy, to juz nie dzialal jak powinien. Przy slabym deszczu po kilkunastu przerywanych ruchach, przelaczal sie na tryb ciagly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09 jest dopiero w b6. Być może za dużo kleju dałeś i dlatego nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żel raczej nałożony jest dobrze. W instrukcji było że opakowanie starcza na 3 sensory a ja zużyłem może trochę więcej niż 1/3. wejście do bloku 09 tak myślałem że tylko w tych nowszych. Chodzi mi oto że w tym bloku można adaptować, sprawdzać działanie tego sensora. W internecie jest pełno instrukcji jak to robić właśnie przez ten blok a jeśli u mnie niema takiej możliwości może ktoś podpowie jak inaczej (może  w module komfortu?) można sprawdzić działanie ewentualnie zmienić czułość. Bo tak się zastanawiam czy jechać do aso i kupić żel oryginalny czy szukać innego czujnika. I jeszcze jedno, wyczytałem gdzieś że czujnik spryskuje się jakimś aktywatorem, tylko nie wiem w jakim celu, może ktoś o tym słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności