Skocz do zawartości
Radar

Ciężko odpala na zimnym - AWT 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Sebek81

Wymieniłem ten czujnik i dziś rano.... odpalił mi normalnie za pierwszym razem bez problemu! Ssanie było, obroty ok 1200, więc wszystko gra!!!

Sprawdz u siebie ten czujnik jeszcze raz i daj znać...

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czujnik wymieniałem wcześniej i dalej było to samo

ale zrobiłem tak odłączyłem instalacje gazową zalałem paliwa tak 3/4 baku i wlałem środek do czyszczenia wtrysków i co sie okazało pali na strzała o kazdej porze i temp. wiec pytanie gdzie lezy przyczyna ze na jezdzie na lpg ma problemy potem z odpaleniem ???? instal. ma rok czasu czyżby wtryski???? czy jazda na gazie zanieczyszcza wtryski ze ma problem z odpaleniem bo mam sekwencje BRC i zawsze odpala na benzynie

 

Będę szperał dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy po zgaszeniu na lpg wtryski i reduktor nie puszcza gazu do kolektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodzik jak to sprawdzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduktor- trzeba sciągnać wężyk ten od podciścnienia co jest podłaczony do kolektora i wsadzić do wody i zobaczyć czy bombelkuje, przy wtryskach trzeba by sciągnac po koleii z każdego wtrysku i sprawdzać tak samo czy nie puszczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bodzik jak to sprawdzić???

Możesz też, zakręcić gaz przy butli wypalić z przewodów (poczekać, aż silnik sam zgaśnie) i zobaczyć kolejnego ranka czy będzie lepiej. To też jest odnośnik, ale nie tak dokładny jak ten, o którym Łukasz pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponownie wracam z tematem po wlaniu środka do czyszczenia wtrysków odpala dużo lepiej więc zostawiam ten problem nie ma sensu sie ładowac w koszta wymiany wtryskow tyle ze jak odpalam to obroty wchodza na 900 od razu a wczesniej było tak ze maja 1200 i po kilkunastu sekundach spadały na 850-900

czy ktoś wie o co chodzi z tymi obrotami czy tak mam to zostawic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem:) 1.8T +gaz

 

Po wyczysczeniu świec, autko odpaliło bez najmniejszych problemów...

Dodam że ostania cewka ma przebicie...

Do tego auto od 1-2tyś obrotów się ciezko zbiera...tak jakby zamulał potem juz normalnie smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zamula przez cewkę bo jak iskra skacze wokół świecy na głowicę to jak ma być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadł problem odpalania, opiszę po krótce:

1dzień: auto nie chce jezdzić na gazie - jak by się dusilo - ale miałem zepsuty pamsensor gazu więc wraz z listwą został wymieniony. Przy okazji komputer pokazal jakis blad ladowania.

Kolejnego dnia wszystko ok, auto jezdzi odpala

3 dzień mam wyjazd kilkaset kilometrów. Problem w ruszaniu - tak jak bym dawal za malo gazu - auto gaśnie na światłach, przy dojeżdżaniu do świateł obroty spadają i gaśnie.

Podjeżdżam na stację benzynową - próba odpalenia auta po zatankowaniu - brak reakcji rozrusznika. Kontrolki świecą, radio gra - rozrusznik nie kręci. Po stuknięciu w ALTERNATOR ( nie rozrusznik) auto odpala i jadę dalej. zauważyłem wyciek z tej rurki gumowej która jest nad alternatorem. Troszeczkę płynu chłodzącego na niego kapało. Możliwa przyczyna ?

4 Dzień - auto odpala, delikatnie drży , droga ok 10 km, przystaję na stacji. Po zatankowaniu problem się powtarza. Uderzenie w alternator i auto pali WTF?!

5dzień Droga powrotna ok 300km - co jakiś czas brak mocy na gazie, jak by się zatkał.

6 dzieńb.duzy problem z odpaleniem. Rozrusznik kręci ( woda już nie kapie na alternator) ale nie chce się wkręcić na obroty, gaśnie. Dodawanie gazu nic nie daje. Tak jak by wchodził na obroty ale nie mógł ich utrzymać. Wchodzi na obroty z wielkim oporem.

Po kilkukrotnym niepowodzeniu wreszcie sukces, utrzymuje obroty ale trzesie silnikiem. Dodaje gazu do ok 2-3 tys, mimo utrzymywania obrotow w tej pozycji obroty spadaja i auto gaśnie. Kolejne 2 proby i zaczął działać.

Odrazu do mechanika. U niego wszystko ok, odpala od dotknięcia. Spędził tam caly dzien, wieczorem jade po dobior - odpalił bez problemu, lecz przy probie odjechania zgasł i już nie chciał odpalić. Po kilku probach odpalenia - odpala. Auto zostaje.

Po weekendzie uslyszalem ze wszystko dziala, jezdzili nim, odpalal na zimnym, na cieplym, komputer pokazal blad sondy lambda. Tyle. Już bez bledu ladowania.

Niepocieszony odbieram auto, kilkadziesiat km, wszystko ok.

kolejnego dnia - problem z odpaleniem - kilka razy musialem probować ale odpalil.

 

Co to moze byc bo juz nie mam do niego sily, a kazdy majster chce go sprawdzac komputerem, kasowac bledy i odsyla z kwitkiem.

Juz mnie dobil psychicznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie zamula przez cewkę bo jak iskra skacze wokół świecy na głowicę to jak ma być dobrze.

 

No ok, to rozumię że zamula w zakresie 1-2tyś obrotów:)

Ale bardziej mnie martwi to że auto nie chce odpalić... dopiero po wyczyszczeniu swiec i podgrzaniu, odpala jak gdyby nic:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to moze byc bo juz nie mam do niego sily, a kazdy majster chce go sprawdzac komputerem, kasowac bledy i odsyla z kwitkiem.

Sam się zaopatrz w kabel, który do Twojego auta będzie kosztował kilka dych, program z neta. Odczytasz błędy zrobisz logi to może coś wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel, podepne i podesle

 

EDIT:sss

Błędy:

18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

 

 

779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

Co z tym fantem zrobić?

 

EDIT: Poczytałem i chcę zaznaczyć: odpinalem na ok godzine kleme minusowa, może stad blad 18010... jutro sprawdze ponownie.

ps. zakrecilem gaz aby wykluczyc dostawanie sie do dolotu.

Napiecie sprawdzone - na aku pokazuje bodaj 12,4 a po uruchomieniu auta ok 14.

Edytowane przez Nicckus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może stad blad 18010...

Na pewno stąd błąd.

779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17

Co z tym fantem zrobić?

Ten dotyczy czujnika temp. zewnętrznej. Nie ma wpływu na pracę silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Auto odpalone z rana - pracuje chyba na 3 gary. Bledow brak.

Po przejechaniu po ok 1-2 minutach auto juz pracuje normalnie.

Instalacja gazowa wykluczona gdyz zakrecilem butle na noc.

Problem nadal nie rozwiazany i nie wiem co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1329 Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

 

1252 Wtryskiwacz cylindra 4-N33

przerwa na wyjściu - BŁĄD SPORADYCZNY

 

1262 Zawór magnetyczny ograniczenia ciśnienia doładowania-N75

przerwa na wyjściu

 

1247 Zawór węgla aktywneg-N80

przerwa na wyjściu

 

U mnie takie błędy są:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem nadal nie rozwiazany i nie wiem co robic.

Podepnij kompa rano przed odpaleniem i zobacz temperaturę cieczy i dolotu w grupie 004.

Następnie przed odpaleniem ustaw grupy 001, 002, 031 włącz logowanie i odpal silnik i zrób po prostu loga z zimnego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie się na tym nie znam i moje doświadczenia z vagiem polega jedynie na wykasowaniu bledow.

Mam program Polski Vag 4.9 i tylko nim , tak naprawdę moge co kolwiek sprawdzić gdyż inne np vag-com mi nie dzialaja.

Mam wejsc w zakladke silnik i tam w logowanie/grupy czy jakoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pobierz sobie ten program: http://www.vag-diag.com/en/vcds-lite-1-2-full-version-10.html i sprawdź czy Ci pójdzie.

Co do logów to poszukaj trochę ;) Jedną podpowiedz Ci dam: http://forum.vw-passat.pl/threads/137372-Instrukcja-wykonania-logow-VAG-COM-VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki!:)

Poradzę sobie jeżeli tylko jest to odpowiedni kabel:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności