Skocz do zawartości
Radar

Ciężko odpala na zimnym - AWT 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz czy robiłeś tak jak mielke radził, aby odłączyć wtyczkę od czujnika?? Bo sytuacja może wyglądać tak, że masz walnięty czujnik, a ten co kupiłeś nie lepszy i dalej problem. Po odpięciu wtyczki sterownik dostanie oszukany sygnał z czujnika o ujemnej temperaturze i da pełną dawkę rozruchową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz czy robiłeś tak jak mielke radził, aby odłączyć wtyczkę od czujnika?? Bo sytuacja może wyglądać tak, że masz walnięty czujnik, a ten co kupiłeś nie lepszy i dalej problem. Po odpięciu wtyczki sterownik dostanie oszukany sygnał z czujnika o ujemnej temperaturze i da pełną dawkę rozruchową.

No własnie tak nie zrobiłem bo miałem problem z wypięciem samej wtyczki... łatwiej było zdjąć czujnik a potem wtyczke. Więc wymieniłem od razu czujnik bo myślałęm że jak to jest przyczyna to już będzie ok. Hmm... to jeszcze proponujecie spróbować odpiąć wtytczkę od tego nowego czujnika i spróbować zapalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Ci szkodzi sprawdzać wszelkimi sposobami ;) Chyba, że wolisz zaprowadzić do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze czy będę miał czas, bo trochę rozbierania jest... Dam znać jak coś zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie z rana w panel diadnostyczny klimatronika i na kanale 44 powinieneś miec tempetarurę cieczy chlodzącej.Chyba że ci się chce to jestem jeszcze z 3 h w Marklowicach,mogę popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompe wsadziles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdź sobie z rana w panel diadnostyczny klimatronika i na kanale 44 powinieneś miec tempetarurę cieczy chlodzącej.Chyba że ci się chce to jestem jeszcze z 3 h w Marklowicach,mogę popatrzeć.

 

A gdzie myśmy się mogli spotkać w Markowicach?

Pompa niewiem jaka jest ale podobno SKF.

 

Sorry chodzi ci o Marklowice, to troche daleko żeby się z pracy urwać:/ ale dzięki za chęci:)

Edytowane przez ronin-GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja stawiam na pompe,sam zmienialem 3 zanim wszedl Bosh.Takie same objawy.Sprobowac warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy odstawiłem autko dzisiaj do mechanika, zobacze co on na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wkladaj tandety bo sie zemsci wkrotce.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie auto było u mechanika, mechanik sprawdził błędy i nic nie wyskoczyło. Twierdzi też że rozrząd jest dobrze założony...

Autko dalej ma problem z odpaleniem za pierwszym razem, kreci kreci i nie potrafi załapać. Czasem się uda ale to wtedy tak dziwnie jak by nie wszystkie świece ale potem już się uspokaja i jest ok... Kurcze masakra...

Może jeszcze jakiś sugestie?

 

co zrobiłem:

1) wymieniłem czujnik temperatury

2) wymieniony filtr paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze panowie auto było u mechanika, mechanik sprawdził błędy i nic nie wyskoczyło. Twierdzi też że rozrząd jest dobrze założony...

Autko dalej ma problem z odpaleniem za pierwszym razem, kreci kreci i nie potrafi załapać. Czasem się uda ale to wtedy tak dziwnie jak by nie wszystkie świece ale potem już się uspokaja i jest ok... Kurcze masakra...

Może jeszcze jakiś sugestie?

 

co zrobiłem:

1) wymieniłem czujnik temperatury

2) wymieniony filtr paliwa

a czujnik wałka rozrządu sprawdzałeś może kostka przy nim nie łączy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czujnik wałka rozrządu sprawdzałeś może kostka przy nim nie łączy ?

Jak mógł bym to sprawdzić? W którym miejscu to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mógł bym to sprawdzić? W którym miejscu to jest?

beztytuuev.th.jpg

 

sprawdź czy jest przejście miernikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nadal będę upierał przy pompie,na kompie nic nie wyskoczy,żadnych błędów.U mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to co mam teraz jechac do innego mechanika i wymieniac pompe? Kurcze no juz sam niewiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam to samo zimny silnik problem z odpaleniem cieply pali na strzał

ciśnienie na pompie sprawdzone czujnik wymieniony świece wymienione filtr paliwa nowy nawet lepsze paliwo leje

rano jak krece to po kilku sekundach odpala troszke sie dusi i gasnie a za drugim juz odpali

wykluczam cewki bo cewka walnięta cały czas dawala by znac o sobie

pomocy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś rano spotkało mnie to samo co ciebie, czyli po kręceniu chyba z 3 razy za 4 załapał. Wcześniej wszystko było OK. Jedyne co zauważyłem, to to że obroty tuż po odpaleniu były normalne, tzn. ok 850rpm a nie jak to na zimnym bywa ok 1100rpm.

Czy ty uporałes się z tym problemem? Co było przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychochiller ja nadal szukam

mam jeszcze lpg troche mi to zejdzie ale masz tu link do bardzo fajnego tematu który znalazłem 2 dni temuhttp://forum.vw-passat.pl/threads/88452-Ciezko-odpala-po-dluzszym-postoju-1-8-ADR-LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebek81, wczoraj cały dzień szukałem przyczyny i w końcu pozyczyłem VAG-a i dziś rano po postoju ok 10godz auta sprawdziłem temperaturę i VAG pokazywał 54st !!! Co jest nie możliwe przy 10st temp. na zewnątrz. Raczej na 100% ten czujnik jest uszkodzony. O dziwo Vag nie wywalił żadnych błędów. Możliwe, że poprostu czujnik nie jest postrzegany jako zupełnie uszkodzony przez komputer a w rzeczywistości pokazuje głupoty i tym samym nie mogę odpalić auta po dłuższym postoju.

Dziś po południu kupię lub zamówię bo nie wiem czy dostanę od ręki ten pier...y czujnik.

U ciebie może faktycznie jest też tak, że jak wymieniłeś na jakiś zamiennik który tez przekłamuje wskazania - sprawdź to jeszcze raz.

Jeśli dziś dostanę ten czujnik i go wymienię to jutro dam znać czy pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności