Skocz do zawartości
Radar

Ciężko odpala na zimnym - AWT 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, byłem dzisiaj u mechanika sprawdził błędy no i brak...

Masz LPG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie wspomniał o tym słynnym czujniku temperatury,który jest za głowicą?Przecież on też ma duże znaczenie przy odpalaniu zarówno zimnego jak i ciepłego silnika.

 

W moim pasku jak walnął czujnik to także ciężko odpalał na zimnym,na ciepłym ok.Komp też nie pokazał błędu dopiero gdy sprawdziłam temp jaką pokazuje czujnik na zimnym silniku a było to 66,5stopni C (przy temp powietrza około 10stopni)wiedziałam że to jest winowajca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz LPG??

Nie autko jest bez GAZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie wspomniał o tym słynnym czujniku temperatury,który jest za głowicą?

A mielke to o czy napisał 2 posty wcześniej?

Jak już wspominają sprawdź ten czujnik temperatury.

W jakim stanie masz świece zapłonowe i cewki?

Posprawdzaj wszelkie przewody gumowe dolotu czy nie ma nieszczelności.

Kiedy wymieniany filtr paliwa?

 

---------- Post added at 08:50 ---------- Previous post was at 08:38 ----------

 

hehe mógł bym to zrobić ale gdzie to jest i jak to wypiąć?

Znajduje się w tylnej części głowicy (od ściany grodziowej) dokładnie na środku. Tylko musisz tam dobrze zajrzeć ;) Tylko nie pomyl z czujnikiem faz rozrządu, który jest nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mielke to o czy napisał 2 posty wcześniej?

Jak już wspominają sprawdź ten czujnik temperatury.

W jakim stanie masz świece zapłonowe i cewki?

Posprawdzaj wszelkie przewody gumowe dolotu czy nie ma nieszczelności.

Kiedy wymieniany filtr paliwa?

 

---------- Post added at 08:50 ---------- Previous post was at 08:38 ----------

 

Znajduje się w tylnej części głowicy (od ściany grodziowej) dokładnie na środku. Tylko musisz tam dobrze zajrzeć ;) Tylko nie pomyl z czujnikiem faz rozrządu, który jest nad nim.

Ok wielkie dzięki.

Świece były wymieniane jakieś 3 miesiące temu, musiał bym jeszcze wymienić ten filtr paliwa bo ja go jeszcze nie wymieniałem a autko mam 8 miesięcy. Ale ja jednak myślę że to może być ten czujnik temperatury, dzisiaj pokombinuje bo trudny dostęp jest do tego... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom trudny trudny ;) Gdybyś miał VAGa to mógłbyś go podejrzeć jak się zachowuje. A filtr wymieniaj bo może Ci osłabiać ciśnienie jak jest przytkany. Zapytam jeszcze jaki był powód wymiany pompy paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom trudny trudny ;) Gdybyś miał VAGa to mógłbyś go podejrzeć jak się zachowuje. A filtr wymieniaj bo może Ci osłabiać ciśnienie jak jest przytkany. Zapytam jeszcze jaki był powód wymiany pompy paliwa?

Pod VAG-iem był podpięty ale nic nie wyszło... A pompę wymieniłem bo padła całkowicie... Dzisiaj kupie ten czujnik i filtr, i postaram się wymienić narazie ten czujnik , bo ten filtr musiał bym wymienić na jakimś kanale a narezie brak dostępu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod VAG-iem był podpięty ale nic nie wyszło...

Nie chodzi mi tu o błędy tylko o to jakie wartości pokazuje czujnik w blokach pomiarowych. Czy to też sprawdzał mechanik? Najlepiej byłoby w kanale, ale gdybyś zdjął koło i trochę podniósł auto to też dałoby radę, tylko trzeba by jakiegoś "klocka" podłożyć bo strach, aby fura na twarz nie spadła ;) Jaki masz kolor tego owego czujnika? Czy na wskaźniku temperatury nie ma żadnych skoków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi tu o błędy tylko o to jakie wartości pokazuje czujnik w blokach pomiarowych. Czy to też sprawdzał mechanik? Najlepiej byłoby w kanale, ale gdybyś zdjął koło i trochę podniósł auto to też dałoby radę, tylko trzeba by jakiegoś "klocka" podłożyć bo strach, aby fura na twarz nie spadła ;) Jaki masz kolor tego owego czujnika? Czy na wskaźniku temperatury nie ma żadnych skoków?

 

"Nie chodzi mi tu o błędy tylko o to jakie wartości pokazuje czujnik w blokach pomiarowych. Czy to też sprawdzał mechanik? " tego nie robił sprawdził tylko VAG-iem i powiedział że błedów nie ma i że jak się to będzie powtarzać to trzeba auto zostawiś na noc i on sprawdzi... Ale wole do tego dojsc dzięki pomocy forumowiczów i sam to wymiwenić (bo najwięcej zaufania ma się do samego siebie) :);)

Co do filtra to już jestem umowiony na sobotę u kumpla na kanale. A co do koloru czujnika to wydaje mi się że jest to zielony...

Aha a czy skoki są to wydaje mi się że kiedyś coś takiego było ale tylko raz...

Edytowane przez ronin-GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie jak się nie mylę powinieneś mieć czarny (zielony to zamiennik). Czujnik ten podaje sygnał na wskaźnik i do ECU. Często jego uszkodzenie objawia się właśnie skokami temperatury. Ale to już Ty zdecyduj czy od razu go wymieniasz czy jeszcze diagnozujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienie ten czujnik bo to nie duży koszt 64zl za lepszy i 46zl za gorszy, tyle mi powiedzieli jak dzwoniłem do sklepu z częściami... A jak nie pomoże to bedę szukał dalej. Potem opisze czy się udało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ten czujnik, trochę było rozbierania i kombinacji (nie wiem kto wymyślił takie miejsce...:/) ale po trudach udało się:) wyleciało około 1.5 l płynu, ale silnik nie był do końca zimny... Teraz czekać do jutra i zobaczymy czy odpali normalnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa to nie był czujnik... :/ dzisiaj rano zaś za pierwszym razem nie odpalił. Hmm... jeszcze w sobote wymienie ten filtr no i się okaże... Mam na dzieję że to właśnie zpchany filtr jest przyczyną tego ciężkiegoi rannego odpalania. A jeśli to nie pomoże no to autko do mechanika i mieć nadzieję że to nic poważnego. Po wymianie filtra opiszę czy się coś zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem ten czujnik, trochę było rozbierania i kombinacji (nie wiem kto wymyślił takie miejsce...:/) ale po trudach udało się:) wyleciało około 1.5 l płynu, ale silnik nie był do końca zimny... Teraz czekać do jutra i zobaczymy czy odpali normalnie:)
wg etki twój czujnik powinien mieć nr 059919501A i być zielony w aso ori kosztuje koło 100zł a te to pewnie zamienniki i dlatego nie trybi sprawdź jakie temp pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg etki twój czujnik powinien mieć nr 059919501A i być zielony w aso ori kosztuje koło 100zł a te to pewnie zamienniki i dlatego nie trybi sprawdź jakie temp pokazuje

Ja sam tego nie sprawdzę bo nie mam do tego sprzetu. Jeszcze zrobie ten filtr i jak to nie pomoże to pojade do mechanika. Ten co wyjąłem ma właśnie taki numer i kolor zielony. Jeżeli chodzi o ten co założyłem (nowy) to jest też zielony i numer na pudełku 1.830.258. Ale w takim razie twierdzisz że oba czujniki są złe? Jeszcze niedawno było wszystko ok i odpalał bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sam tego nie sprawdzę bo nie mam do tego sprzetu. Jeszcze zrobie ten filtr i jak to nie pomoże to pojade do mechanika. Ten co wyjąłem ma właśnie taki numer i kolor zielony. Jeżeli chodzi o ten co założyłem (nowy) to jest też zielony i numer na pudełku 1.830.258. Ale w takim razie twierdzisz że oba czujniki są złe? Jeszcze niedawno było wszystko ok i odpalał bez problemu...
no z zamiennikami tak bywa niestety ze już po wyjściu z fabryki są źle skalibrowane pokazują dziwną temp albo wcale a błędu nie ma bo sygnał jest do ecu w twoim przypadku może to być też przepływka (tego nie pokazuje komp w początkach usterki) lub lewe powietrze lub cewki świece a tego ostatniego nie pokaże komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem filtr paliwa. Stary rozciąłem i było w nim dużo czarnego syfu... Może jutro uda się odpalić normalnie. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa wymiana filtra też nie pomogła :/ autko dalej na zimnym źle pali i w dodatku coś znowu temperatura nawala... Och!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy temperatura nawala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co znaczy temperatura nawala?

Bardzo powoli idzie do 90stopni, dopiero po przejechaniu 8 km osiagnęła 90... Kupiłem nowy czujnik tak jak opisuję posty wyżej żeby pozbyć się tego słabego palenia na zimnym... ale chyba ten stary tez był dobry, a może nawet lepiej się sprawował niż ten nowy... Dzisiaj zatankowałem autko do pełna i zobaczę czy będzie lepiej, może to też problem ciśnienia pompy paliwa... Zobaczę jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności