Skocz do zawartości
Radar

Ciężko odpala na zimnym - AWT 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Passata 3BG 2002r. i od jakiegoś czasu mam problem z porannym odpalaniem na zimnym - nie od "szlagu" tylko musi zakręcić kilka razy i dopiero zaskakuje. W autku mam instalacje sekwencyjną i myślałem, że to wina instalacji bo właśnie tak się działo jak były jakieś problemy z gazem (ciężko odpalał na benzynie na zimnym) więc rozpiłem gaz, zresetowałem benzynę, ale dalej jest to samo... teraz jeżdżę cały czas na benzynie i czekam, może sie coś poprawi.

Wiecie Panowie co to może być?? Wtryski zabrudzone? Pompa? cewki ? świece mam nowe oryginalne więc to wykluczam...

I jeszcze dziś zaświecił mi sie "Check engine" tylko jeszcze nie wiem jaki błąd jutro sprawdzę to dopiszę. Jeszce postaram sie zrobić filmik.

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam Adam

Ps. przy okazji powiecie mi jaką ja mam turbine K03 czy K03s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar, spróbuj wieczorem zakręcić kurek z gazem na butli, wyjeździj resztki, które zostaną w przewodach i zgaś autko. Zobacz jak będzie rano - nieszczelna listwa wtryskowa sączy cały czas gaz do dolotu, a AWT wymaga szczelności i nawet niewielkie ilości gazu w kolektorze, które nagromadzą się przez noc - dają rano ten efekt, że trzeba kręcić i kręcić... :(

 

I jeszcze dziś zaświecił mi sie "Check engine" tylko jeszcze nie wiem jaki błąd jutro sprawdzę to dopiszę. Jeszce postaram sie zrobić filmik.

strzelam: system too lean ;)

 

Ps. przy okazji powiecie mi jaką ja mam turbine K03 czy K03s?

doświadczalnie Marek stwierdził, że jest to K03s. W sumie na obydwu turbinach osiągasz te same granice mocy, warunkowane przez posiadane u nas maleńkie wtryski. Jest szansa, że K03s będzie dłużej dmuchać po zrobieniu programu (tzn. będzie wytrzymalsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga !!! zobacz czy nie masz nieszczelności na odmie - fałszywe powietrze!!! rurki gumowe, trójniki, opaski... foto poniżej

 

turbo03pd9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Zrobiłem jakmarecek zalecił no i super, pali tak jak palił dawniej, ale mam kolejny problem mianowicie błędy jakie wyskoczyły są takie:

16804 - Catalyst System, Bank 1 Efficiency Below Threshold -marecek, pisałes w jakimś poście że to może być zapchany katalizator - ja wymieniałem 4 m-ce temu na nowy - metalowy, więc co to może być?

18010 - Power Supply B+ Terminal 30 Voltage Too Low - tutaj znalazłem ze to może być akumulator do wymiany, więc wkrótce go wymienie.

17522 -Bank 1, Sensor 2 Internal Resistance too High - co to może oznaczać, sonda szwankuje?

Jeszcze jedno koleś który zakładał mi katalizator, do drugiej sondy zrobił taką fajkę i tam ją zamontował, a nie jak było oryginalnie że sonda była bezpośrednio w katalizatorze, może to jest problemem?

Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar, to masz podobny problem jak ja... od jakiegoś czasu nie jeżdżę w ogóle na LPG przez to bo mnie irytuje, że auto zapala po 20 sekundach kręcenia :(

 

16804 - Catalyst System, Bank 1 Efficiency Below Threshold -marecek, pisałes w jakimś poście że to może być zapchany katalizator - ja wymieniałem 4 m-ce temu na nowy - metalowy, więc co to może być?

 

metalowy = brak katalizatora? :):rotfl:

czy ten błąd powoduje u Ciebie wyświetlenie się ikonki check engine? Jeśli nie, to olej ;)

 

17522 -Bank 1, Sensor 2 Internal Resistance too High - co to może oznaczać, sonda szwankuje?

 

175xx to nadal problem ze składem mieszanki na którymś z cylindrów (1). Internal resistance too high - może oznaczać problem z brudnymi stykami na końcówkach wtrysków albo stare świece... nie było przy okazji missfire-ów ?

 

Jeszcze jedno koleś który zakładał mi katalizator, do drugiej sondy zrobił taką fajkę i tam ją zamontował, a nie jak było oryginalnie że sonda była bezpośrednio w katalizatorze, może to jest problemem?

Niewątpliwie ;) Nie mniej - dopóki nie wywala "check engine" - ja bym się nie przejmował... Sygnał z drugiej sondy służy do korekcji parametrów wtrysku by spaliny odpowiadały normom ochrony środowiska... Skoro u Ciebie nie ma katalizatora (lub nie jest on seryjny), możesz spodziewać się w/w błędów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od jakiegoś czasu nie jeżdżę w ogóle na LPG przez to bo mnie irytuje, że auto zapala po 20 sekundach kręcenia :(

Właśnie mnie też to denerwuje i póki co nie jeżdżę na gazie.

 

Katalizator jest - tyle że nie oryginalny. Wcześniej wszystko było okej od nie dawno ten błąd zaczął się pojawiać.

 

175xx to nadal problem ze składem mieszanki na którymś z cylindrów (1). Internal resistance too high - może oznaczać problem z brudnymi stykami na końcówkach wtrysków albo stare świece... nie było przy okazji missfire-ów ?

 

To tutaj mam kolejne pytanie :D auto na benzynie chodzi dobrze, obroty równiutkie nic nie szarpie, natomiast na gazie jak go ustawialiśmy to chodził na 3,5 cylindra :( tzn na 2 cylindrze wypadały zapłony ale tylko na gazie i po zwiększeniu dawki o około 20-30% tylko na 2 cylindrze auto chodziło i na gazie i na benzynie, czy to może oznaczać że coś jest nie tak z wtryskiem na 2 cyl. ? Cewki sprawdzałem (zamieniałem miejscami i nic to nie zmianiało). Świece mam nowe oryginalne. Ciśnienie na wszystkich cylindrach równe chyba po 12 o ile dobrze pamiętam. Czy może być tak że ten wtrysk jest tam gdzieś nieszczelny ? Może warto jechać na przeczyszczenie wtryskiwaczy?

 

dopóki nie wywala "check engine" - ja bym się nie przejmował...

Właśnie, że wywala mi "Check`a" :(

 

Wielkie dzięki za wszystkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gazie jak go ustawialiśmy to chodził na 3,5 cylindra tzn na 2 cylindrze wypadały zapłony ale tylko na gazie i po zwiększeniu dawki o około 20-30% tylko na 2 cylindrze auto chodziło i na gazie i na benzynie

 

masz skopaną listwę wtryskową LPG i koniec tematu... wymień i po zawodach. Dysze wtryskiwaczy są bardzo delikatne i czasem wystarczy raz zatankować czegoś propanopodobnego, żeby je zapchać. Sam piszesz, że masz problem z LPG, więc dlaczego chcesz przeczyszczać wtryskiwacze (od benzyny)? :P Druga kwestia to wytrzymałość takiej listwy i jej praca w autach z silnikami turbo. Sterownik zmusza ją do pracy z maksymalnymi częstotliwościami za każdym razem gdy nadepniesz gaz i włączysz turbo. W wolnossącym aucie takie obciążenia pojawiałyby się tylko w górnej partii obrotów. Przy turbo masz non stop opór jak pracuje turbina... Licz się więc z tym, że wytrzymałość listwy wtryskowej LPG w takim trybie pracy jest wystawiona na próbę.

 

Ja mam instalkę polską DT Gass. Tam listwa wtryskowa powinna wytrzymać 80-100 tys. U mnie padła po 40... ;) Objaw identyczny - 3 gary i check engine. Rozebrałem, konstrukcja prosta jak metr drutu - przeczyściłem - coś niecoś dało, ale trzeba było zwiększyć dawki LPG żeby ta zapieczona dysza zaczęła pracować jak należy... po 2 tygodniach efekt wrócił. Wymiana listwy (u mnie to był koszt 400zł) i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja nie jasno napisałem i się nie zrozumielismy.

 

Jeżeli chodzi o listwe LPG to sprawdzałem 3 nowe różne listwy i na każdej to samo (wypadanie zapłonu na 2 cyl., więc nie ma opcji że coś było z nimi wszystkimi nie tak) Gazownik powiedział że może to być problem, który na benzynie nie będzie odczuwalny a na gazie tak (bo jest bardziej czuły).

Czy jest taka opcja, że drugi wtryskiwacz benzynowy będzie troszkę nieszczelny i na benzynie będzie ok a na gazie nie ?

Powoli bede sprawdzał co może być przyczyną, zoabczymy czy coś wyjdzie.

Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność instalacji gazowej. Parownik - czy mambrany są sprawne, elektrozawór czy nie jest cały czas otwarty, przewody od parownika do wtryskiwaczy. Gazownik pewnie ma czujnik gazu - niech obwącha okolice parownika i przewodów na silniku pracującym na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowiem mam problem takiego typu, że mój pasacik ciężko odpala na zimnym silniku:/ po przejechaniu kilku kilometrów i ponownym odpaleniu jest ok... kilka dni temu miałem wymieniany rozrząd a dwa miesiące temu pompe paliwa... Czy to coś może mieś wpływ na te ciężkie odpalanie czy może przyczyna jest inna? Dodam, że to passat 1.8T AWT bez gazu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Panowiem mam problem takiego typu, że mój pasacik ciężko odpala na zimnym silniku:/ po przejechaniu kilku kilometrów i ponownym odpaleniu jest ok... kilka dni temu miałem wymieniany rozrząd a dwa miesiące temu pompe paliwa... Czy to coś może mieś wpływ na te ciężkie odpalanie czy może przyczyna jest inna? Dodam, że to passat 1.8T AWT bez gazu.

Pozdrawiam

ustawienie rozrządu sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no wszystko było by ok tylko ze to robił mechanik... ale skoro tak to dzisiaj tam pojade i zapytam...

A czy może być jeszcze jakś przyczyna oprócz tego rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm... no wszystko było by ok tylko ze to robił mechanik... ale skoro tak to dzisiaj tam pojade i zapytam...

A czy może być jeszcze jakś przyczyna oprócz tego rozrządu?

sprawdź błędy jakie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to też mechanik, bo ja nie mam mozliwości ale dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Katalizator jest - tyle że nie oryginalny. Wcześniej wszystko było okej od nie dawno ten błąd zaczął się pojawiać.

 

Ale jesteś tego pewien na 100% ? Widziałeś jak gość go montował? Bo takie tulejki dystansowe do drugiej lambdy daje się właśnie jak KAT jest wycięty i zastąpiony puszką, bądź wybebeszony.

Ta tulejka powinna odsunąć drugą sondę od strumienia spalin i teoretycznie pomóc ją oszukać. Ale jak to w życiu bywa, często to teoria tylki i tak wywala błąd.

Sam to przechodziłem w Golfie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Radar Zobacz post

Katalizator jest - tyle że nie oryginalny. Wcześniej wszystko było okej od nie dawno ten błąd zaczął się pojawiać.

Ale jesteś tego pewien na 100% ? Widziałeś jak gość go montował?

 

 

Aleś dowalił do tematu sprzed czterech lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, fakt, nie popatrzyłem na datę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź błędy jakie są

Kurcze, byłem dzisiaj u mechanika sprawdził błędy no i brak... A autko dalej jak miało problem z odpaleniem na zimnym tak ma:/ Mechanik twierdzi, że rozrząd jest ustawiony ok. Może macie jakieś pomysły co to może być? Dodam że na ciepłym pali ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, byłem dzisiaj u mechanika sprawdził błędy no i brak... A autko dalej jak miało problem z odpaleniem na zimnym tak ma:/ Mechanik twierdzi, że rozrząd jest ustawiony ok. Może macie jakieś pomysły co to może być? Dodam że na ciepłym pali ok.
odepnij czujnik temp i odpal rano jeśli nie będzie różnicy to szukamy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odepnij czujnik temp i odpal rano jeśli nie będzie różnicy to szukamy dalej

hehe mógł bym to zrobić ale gdzie to jest i jak to wypiąć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności