Skocz do zawartości
Radar

Ciężko odpala na zimnym - AWT 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety tak się dzieje jak właściciel patrzy na cenę instalacji,i w większości wypadków wybierze tę najniższą,a potem płacz bo gaz jest be,sam już zrobiłem ponad 200tyś na gazie i jakoś nie miałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako mechanik powinieneś wiedzieć, że problemy się rozwiązuje, a nie zamiata pod dywan.

Mam auto w gazie, jakoś nie narzekam i o dziwo działa dobrze zarówno na gazie jak i benzynie.

 

Jak jest monter partacz i kolejne stado partaczy pseudo mechaników to różne kwiatki się zdarzają.

 

Butla jest prawdopodobnie zamontowana odwrotnie, więc ssak jest w złej pozycji.

 

Mechanikiem nie jestem ani zwolennikiem stwarzania sobie problemów a potem ich rozwiązywania (dlatego nie mam gazu) wśród moich znajomych jest paru mechaników którzy prowadzą swoje warsztaty już kilkanaście lat i wiem że dobry gazownik to "wymarły gatunek", a potem inni muszą się użerać z jakąś rzeźbą i wykrywaniem usterek co w większości przypadków nie jest możliwe, więc uważam że silnik powinien pracować na takim paliwie do jakiego został stworzony.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z samochodem polega na tym że, dwa miesiące temu założyłem w nim instalacje gazową firmy BRC i po przejechaniu około 500km mam małe problemy po odpaleniu auta po dłuższym postoju. Problem polega na tym że, zaraz po odpaleniu auta ciężko wchodzi na obroty, dopiero od 3 tys. obrotów auto dostaje kopa i się zbiera. Po przekroczeniu tych obrotów, problem ustaje aż do przełączenia się na lpg. Zaraz po przełączeniu się na lpg auto jedzie dobrze, aż do pierwszego zatrzymania się ponieważ, wtedy obroty spadają tak do 400-500 lub nawet potrafi zgasnąć. Po ponownym uruchomieniu lub gdy obroty już się ustabilizują problem znika aż do następnego dłuższego postoju. Niedawno odstawiłem auto do gazownika na sprawdzenie i po sprawdzeniu stwierdził że, to nie jest wina lpg że w instalacji jest wszystko ok. W komputerze brak błędów ostatnio wymieniłem czujnik cieczy G62 i odmę oraz wyczyściłem przepustnicę i węże wychodzące z turbo. Niestety nie mogę zrobić logów ponieważ laptop odmówił współpracy.

Passat B5Fl 1.8T 190KM Chip 2003r AEB

BRC, wtryski BRC reduktor Genius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie pomogł kolega waski , tez passat nie odapał na zimnym do bani , wymieniałem pompe paliwowa u mechanikow i po tej wymianie zle odpalał jak postał , mecher poddał sie i nie znalazł przyczyny , komp nic nie pokazywał drudzy mechanicy wymienili znow pompe wytrzymali 3 dni auto, chwila spokoju z odpaleniem i.... dalej lipa z odpaleniem tak straciłe kase nerwy i dopiero trafiłem do waskiego , znalazł przyczyne , w pompie w baku jest przymocowany wezyk taki karbowany i skrecony opaskami u mnie słabo był docisniety i robił podcisnienie i ciezko było odpalic , pompe słychac była ale coz z tego jak zagadał za 3czy 4 razem , od tej pory pali od strzała :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z porannym odpalaniem passat 1.8t AWT. Przez 2-3s silnik pracuje nierówno jak na filmie. Co to może być? Mam lpg

 

 

Edytowane przez zomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2017 o 08:23, zomo napisał:

Witam,

Mam problem z porannym odpalaniem passat 1.8t AWT. Przez 2-3s silnik pracuje nierówno jak na filmie. Co to może być? Mam lpg

 

 

 

Reduktor do dolotu puszcza gaz podciśnieniem.

Zakręć butlę dzień wcześniej i wypal cały gaz z wężyków.

Jeśli dobrze trafiłem to problem zniknie.

Wymiana reduktora załatwi sprawę :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności