Skocz do zawartości
Gość Bobik

Jak to jest z wyposażeniem passatów?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blur

w moim B3 88 są manualne szyby i elektryczne lusterka(rozpierdzielone przez amatora wkładek w pierwszym dniu po kupnie) a w 91 mam elektryczny szyber, centralny a reszta wszystko manual i chwała mu za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

No to u mnie na odwrót, wszystko elektryczne, a ABS nie ma. I wg tych kodów z naklejki nie było go od "urodzenia" (chyba, że nie wpisali). Nawet fotel kierowcy mam regulowany w 3 poziomach a o takim czymś jak ABS zapomnieli :639: . Nie, żeby mi to zaś jakoś mocno przeszkadzało, ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb na korbki, przy "bogatej" elektryce, to często są to wersje na zamówienie, dla osób, które nie uznają (lub boją się) szyb elektrycznych. Jak sobie nie pokręcą korbką to nie wiedzą, że otworzyły szybkę lub boją się, że to zaraz się popsuje. To tak jak często z tymi, co "nie lubią" skrzyń automatycznych (bez urazy). Nigdy takiego auta (z automatem) nie prowadzili, ale automat jest be, bo jak nie pomachają wajchą to nie wiedzą, że jadą.

A u mnie podobnie z wyposażeniem, szyby i lusterka w pełnej elektryce, sporo innych dodatków z klimą włącznie, ale ABS'u brak.

I to mnie też dziwi, bo powinien być w wyposażeniu standardowym tak jak np. pasy bezpieczeństwa. Nawet w najtańszej, najuboższej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

ale możesz korbki wyjąc :619:
Juz raz tego probowalem :D Nie ma korb nie ma krecenia ale...1001 pytan!!!Gdzie???Co???Jak??? i dlaczego otwieraczy szybek nie ma???Zalozylem i...no cuz zycie :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Jas mam B3 CL, poj. 1,8 AAM w kombi el. szyberdach i czarna skóra (siedzenia i boczki), mam tylko 4 głośniki (w desce pod szybą i tylne półki) w drzwiach kieszene żadnego schowka. A mam jakiś system podświetlania dorogi po wyłączeniu zapłonu ale nie wiem jak on działa. Bardzo mi brakuje elektryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5

Ja to wogóle mam jakąś dziwną wersję. Mam Passka 96r kombi TDI 110KM mam w wyposażenie 2x Airbag, wspomaganie, ABS, klimatyzację, a elektryki żadnej. Nawet przy mocniejszym dieslu nie mam komputera podładowego. Nie wiem co to za niemiec wybierał ale napewno nie czuł się dobrze w chwili wyboru wyposażenia. Szok żeby lusterek nie mieć podgrzewanych? O el. zybach juz nie wspomne. :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
mam jakiś system podświetlania dorogi po wyłączeniu zapłonu ale nie wiem jak on działa

coś w stylu "odprowadź mnie do domu"?? hehe :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5
eee sl@wek, to raczej norma ;-)

mnie dziwi jedno - zazwyczaj jak w autach montowało sie klimatyzację to nie montowało się szyberdachu :) a większość passatów B3 z klimą (w tym moj) ma dodatkowo szyberdach :)

 

 

 

Jedrus muszę Ci powiedzieć że moi rodzice maja B3 1.9 TD z klimą i nie mają szyberdachu. Maja tylko wspomaganie, klimę i el. lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5
mam jakiś system podświetlania dorogi po wyłączeniu zapłonu ale nie wiem jak on działa

coś w stylu "odprowadź mnie do domu"?? hehe :641:

 

 

No mogę Ci powiedzieć jak ten system działa. Jak już będziesz wychodził z samochodu wieczorkiem to rączką którą zmieniasz światła na długie pociągnij do siebie tak jak byś załączył długie i zamknij samochód. Włączą sie wtedy światła mijania i będą sie świecić przez jakies 30 sekund po czym same się wyłączą. Ten system jest po to żeby wychodząc z parkingu nie wpaśc np. w jakąś kałuże lub guano które piesek narobił... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_GL

ja mam b3 w wersji GL a jest biedniej wyposażona niż większość CL poza welurową tapicerką brak wszystkiego (głośników w drzwiach, elektrycznych szyb lusterek, klimy i szyberdachu – tego najbardziej brak )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze napiszemy do volkswagena ze nas oszukali? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ostry

a można i tak ;)

ja mam u siebie klimę, elektryczne lusterka, które powinny być podgrzewane ale coś nie chcą nimi być, poza tym głośniki w drzwiach, ABS no i teraz czas na rarytas czyli gadżet jaki daje wersja edition one ;) jest nim antena w dachu ze wzmacniaczem :647:

nie wiem po co, ale przynajmniej nic nie odstaje czytałem w książce - instrukcji obsługi, że coś tam jeszcze ta edycja ma ale nie pamietam i nic szczególnego nie zauważyłem

gdzieś mam jakiś świstek z dojcze salonu, gdzie jest lista wyposażenia jakie brał gość, który go kupował w 91r.... czemu nie wziął elektrycznych szyb ? :D chociaż z drugiej strony jak mam klime to po co mi szyby

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5
a można i tak ;)

ja mam u siebie klimę, elektryczne lusterka, które powinny być podgrzewane ale coś nie chcą nimi być, poza tym głośniki w drzwiach, ABS no i teraz czas na rarytas czyli gadżet jaki daje wersja edition one ;) jest nim antena w dachu ze wzmacniaczem :647:

nie wiem po co, ale przynajmniej nic nie odstaje czytałem w książce - instrukcji obsługi, że coś tam jeszcze ta edycja ma ale nie pamietam i nic szczególnego nie zauważyłem

gdzieś mam jakiś świstek z dojcze salonu, gdzie jest lista wyposażenia jakie brał gość, który go kupował w 91r.... czemu nie wziął elektrycznych szyb ? :D chociaż z drugiej strony jak mam klime to po co mi szyby

pozdro

 

A sprawdzałeś pogrzewanie lusterek z ogrzewaniem tylnej szyby ?? Spróbuj włączyć ogrzewanie tylnej szyby i zobacz wtedy czy się lusterka nie robią ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, tak piszecie tu o wyposazeniu, a wystarczy zwrocic uwage jak byly wyposazane VW w salonach w przeciagu kilku ostatnich lat :)

 

Mozna bylo kupic Golfa w wersji Basis z najmocniejszym silnikiem TDI gdzie mial na wyposazeniu tylko wspome i abs :) a z drugiej strony mozna bylo sobie zamowic najslabsze 1.4 MPI w najwiekszym wypasie :) i jaki tu jest sens ? jak auta konkurencji typu Renault, Opel, Ford, w zaleznosci od klasy auta mialy juz na standardowym wyposazeniu szyby, lusterka, klime ... VW dopiero z modelem B5.5 wprowadzil seryjna klimatyzacje i elektryczne szyby z przodu z lusterkami.

 

jezeli chodzi o wyposazenie w VW to mozna sie naprawde zawiesc.

 

Ja mam o tyle ciekawa wersje auta, ze wraz z climatronikiem mam szyberdach szklany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość disher

Ja mam paska z 1990 roku wersja cl, sedan, silnik 1,8 - 90 km RP, pierwsza rejestracja w holandii, wyposażenie to po prostu tragedyja... golusieńka wersja że strach, jak sie dowiedziałem co mogło być w tym aucie to...

teraz jak czytam co w tym aucie ludzie mają to ja nie mam nic... ani abs, ani szyb elektrycznych ( że o lusterkach nie wspomnę), bez centralnego zamka... ale człowiek uczy sie na własnych błędach :( w sumie to ja jestem lamer co do samochodów i jestem zadowolony z tego autka mimo, że ma już 16 lat i 260 000 przejechane, ważne że wiezie mnie tam gdzie chcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
Ja mam o tyle ciekawa wersje auta, ze wraz z climatronikiem mam szyberdach szklany.

 

U mnie to samo. Jaki sens? Gdyby jeszcze był na climatroniku przycisk ECON jak w B5 to rozumiem. Wyłączam sprężarkę, uchylam szyber i jest OK. A tak? Albo działa klima, albo wyłączany jest cały nawiew, w efekcie przez rok jeżdżenia może dwa razy uchylałem szyber, za to climatronik włączony non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie:

 

Climatronic, el. lusterka + podgrzewane,el. szyby + central z modułem comfortu (domykanie szyb) , antena w tylnej szybie (shit), ABS, 2 poduszki, halogeny, MFA, 6 głośników fabrycznych (deska, przednie drzwi, bagażnik)+ było fabryczne radio Gamma., z tyłu siedzenia z podłokietnikiem

 

A wersja - ano zwykły CeeLek - widać jakiś niemiecki biznesmen chciał mieć wypasionego dupowoza w tamtych latach.

 

Co do ABS-u to nic mnie nie dziwi , ze niektórzy go nie mają , ponieważ jeździłem almera 2001r. i miała wszystko oprócz , właśnie ABS-u.!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mac

A wmoim pasiu są el.szyby el.podgrzewane lusterka podgrzewane fotele centralny instalacja tel.ABS,6głośników,ale brak klimy jest tylko thermotronic brak poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie zwykły TDI bez żadnego CL czy GL są el. podgrzewane lusterka, el. szklany szyberdach, ABS, cetralny w kluczyq(jest przycisk ale nie działa), 4 głośniki, 2 poduszki, podgrzewane przednie fotele, no i wspomaganie ale bez tego chyba nie ma B4 :P aha i jak niedawno ktoś pisał ze nie wszystkie varjanty mają relingi(hehe) no to ja mam :P

 

i nie ma el. szyb grrr :646:

 

aha mam takie pytanie macie w swoich passkach(bez klimy) nawiew z tyłu na nogi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tylko tempomatu, grzanych foteli i climatronica a tak full edytion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności