Skocz do zawartości
Gość simi77

MFD ver. G + multimedia adapter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość simi77

witam wszystkich,

 

Mam navi jak w temacie + zestaw multimedialny (ostatnia pozycja z tej strony http://www.naviservice.com.pl/navi/produkty5.html ). Problem w tym że całość po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ma pobór prądu rzędu 0,37A. Po wyjęciu bezpiecznika odpowiadającego za inst. radiową pobór spada do 0,03A - czyli norma. Sprawdziłem że sama navi bierze w okolicach 0,20A, a ten adapter multimedialny 0,14A (oczywiście wszystko bez kluczyka). Moje pytanie czy MFD ma taki pobór prądu, ewentualnie gdzie szukać przyczyny.

 

pozdrawiam

simi77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ile czasu / minuta, moze kilka /, ale navi MFD ma jakis czas podtrzymanie normalnego działania, pomimo jej wyłaczenia, czyli zgaszenia ekranu i wyłączenia wzmocnienia.

Dlatego masz takie natężenie pradu, ale poczekaj trochę i obserwuj odczyt na mierniku - napewno się zmieni i bedzie tylko minimalne normalne podtrzymanie pamieci.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sposobu podłączenia adaptera multimedialnego do navi ... miałem ten sam problem który objawił się kompletnym wyładowaniem aku, rano poprostu nie mogłem odpalić auta a zwłaszcza się do niego dostać ale to inna historia (poprostu nie mam zamków i otwieranie tylko z pilota)

 

Wrzucam schemat podłączenia adaptera tak żeby kompletnie go odłączyć po wyłączeniu nawigacji (obciążenie jakie wytrzymuje te wyjście sterujące to 0.5A więc bez problemu zasili adapter multimedialny):

 

navivideo.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simi77

@Stefano & @Marios

 

dzięki wielkie koledzy, mam chwile czasu to zaraz potestuje Wasze podpowiedzi.

 

Jak coś to odezwą się.

 

pozdrawiam

simi77

 

Troszkę wczoraj posprawdzałem ... navi po wyjęciu kluczyka brała prąd ponieważ miałem w ustawieniach ustawione "TIM standby" na 30 min. Powiadzmy, że jeden problem z głowy. Może jutro zajmę się przeróbką zasilania adaptera wg. rysunku Mariosa bo 110mA to jeszcze troszkę za duży pobór.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności