Skocz do zawartości
Gość pawelh

problem z klimatyzacją

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sh4d0w

Dziwie sie ze Ci sie zalacza klima jesli nie masz czynnika, mialem uszkodzony zawor i czynnik mi zwial, wowczas po wlaczeniu klimy (manual) samochod zachowywal sie jakby wogole jej tam nie bylo. Elektromagnes w klimie sie nie wlaczal i nie mialo to wplywu na prace (obroty) silnika.

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

Dzięki wszystkim za informacje!!

Dzisiaj byłem na stacji obsługi i okazało się po badani szczelności że chłodnica klimy jest nieszczelna koszt takiego przeglądu w Bydgoszczy to 20 zł.

Czy ma ktoś do sprzedania chłodnicę klimatyzacji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myrek083

może mi pomożecie. mam taki problem że klimatyzacja mi się wyłącza podczas jazdy powyżej 100km/h do tej prędkości działa sprwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że mam niewielki wyciek na osuszaczu i chłodnic. Koszt zakupu i wymiany tych elementów jest dość drogi. Czy ktoś może stosował uszczelniacze do klimy. wygląda to mniej więcej tak:

http://www.diagnostyka.classic.com.pl/preparat-do-napelniania-klimatyzacji-speedy-charge-p-253.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem polega na tym, że mam niewielki wyciek na osuszaczu i chłodnic. Koszt zakupu i wymiany tych elementów jest dość drogi. Czy ktoś może stosował uszczelniacze do klimy. wygląda to mniej więcej tak:

http://www.diagnostyka.classic.com.p...rge-p-253.html

 

Proszę Cię...

Osuszacz NOWY oczywiście na all... 60pln a Ty będziesz lał gó.no za 80 parę i nie wiadomo czy uszczelni.

Koszt wymiany 0pln no, chyba że w życiu klucza w ręku nie trzymałeś to płać za odkręcenie 3 gwintów.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę Cię...

Osuszacz NOWY oczywiście na all... 60pln a Ty będziesz lał gó.no za 80 parę i nie wiadomo czy uszczelni.

Koszt wymiany 0pln no, chyba że w życiu klucza w ręku nie trzymałeś to płać za odkręcenie 3 gwintów.

 

Pzdr.

aluminium to takie cholerstwo ze trudno to rozkręcić nei uszkadzając gwintu to nie jest takie chop siup z odkręceniem tych nakrętek wiem bo właśnie to przerabiam i szlak mi trafił nakrętki i gwint na końcówkach osuszacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie jest takie chop siup z odkręceniem

 

Eeeeetam.

Może tak być tylko wtedy jak jakiś "drut-team" przykręca na siłę uważając że wtedy będzie szczelniej a wiadomo że na oringach się nie dociąga "na siłę"

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam problem z klimatyzacją, klimatronik.

Czynnik jest jednak klimatyzacja nie działa niby słyszę jak jakiś przekaźnik sie przełącza ale obroty nie wzrastaja ani nie spadają co może być tego przyczyną, co i gdzie moge sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tych kodów, o które pytałeś w drugim temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem kody, brak błedów, sprawdzona również vagiem, brak błedów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro błędów nie ma, to może wszystko działa a Ty nie czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem kody, brak błedów, sprawdzona również vagiem, brak błedów

 

Napisz może o jaki model passata chodzi bo piszesz w temacie b3-b4 a w opisie masz b6.

Jeśli chodzi o b6 to możesz mieć problem z zaworem sterującym w kompresorze.Sprawdź też sprzęgło na kompresorze czy nie jest zerwane i czy ośka kompresora się obraca wraz z jego obrotami.Ogólnie tematy przerabiane trzeba szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o passat b4,

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Skoro błędów nie ma, to może wszystko działa a Ty nie czujesz?

 

czuje ale tylko ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzisz że czynnik jest i po włączeniu układu AC startują wentylatory to sprawdź czy tarcza zabierakowa kompresora klimatyzacji obraca się wraz z kołem pasowym kompresora.Jeżeli obraca się to wygląda na uszkodzenie zaworu sterującego w kompresorze lub inne uszkodzenie w sprężarce klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi napewno sprawdzę, mam jeszcze jedno pytanie - wiecie jak przestawic wskazania temperatury z *F na *C?

Mam klimatronik bez przycisku ECON zamiast niego jest przycisk OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie jak przestawic wskazania temperatury z *F na *C?

 

Między przyciskiem nawiewu na nogi, a przyciskiem zimnego powietrza (niebieski kwadrat),

jest taka mała okrągła kropka. Przycisk do wciśnięcia np. długopisem.

Tym właśnie zmieniasz na inną skalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, padła mi sprężarka klimatyzacji , moge kupić używaną tylko pytanie czy sprężaka od passat b4 1.8 benz będzie pasować do 1.9 tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie z każdego b4 byleby nie VR6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, spreżarka wymieniona, klima chłodzi... chcąc ją jeszcze dopieścić postanowiłem wymienić osuszacz... i tu poawił się problem

Wąż idący od osuszacza do klimatyzacji nie chciał się odkręcić i teraz muszę go kupić.

pytanie czy taki wąż jest jeszcze do kupienia. na allegro niby są uzywki ale akurat nikt nie ma tego który potrzebuję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu powoziłbym się po szrotach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności