Skocz do zawartości
Gość pawelh

problem z klimatyzacją

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelh

Witam!

 

Mam problem z klimatyzacją(manual) w B4, autko niedawno sprowadziłem i niewiem czy klima jest sprawna bo po włączeniu przycisku AC nic się nie dzieje wydaje mi się że nie chodzi agregat!Czy w przypadku braku czynnika chłodzącego nie będzie on chodził?Jak to najlepiej srawdzić?

 

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz klime na maxa na odpalonym silniku i zobacz czy obroty wzrosly. Jak wzrosly to wporzo a jak nie chlodzi to trzeba wtedy nabic :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

kuczlaw,

Dzięki ale to nic nie da ponieważ sprawdziłem że ktoś wymontował przekaźnik od klimy w skrzynce bezpieczników?Dlatego nie działa agregat!Tylko pytanie dlaczego ktoś to wymontował????Cz wiesz jaki powinien być tam przekaźnik, z jakim numerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlacz klime na maxa na odpalonym silniku i zobacz czy obroty wzrosly

??

u mnie spadają - i to znacznie. jeśli na postoju, to z 750 obr / min spadaja do 500 obr/min i tak sie utrzymuja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że wymontował?

Przekaźnik, jeśli jest , to stoi na pozycji numer 1. Ja mam klimę a przekaźnika od niej nie ma.

 

Jeśli nie masz pewności, czy działa, to znajdź na podszybiu w komorze silnika po stronie pasażera czujnik temperatury (właściwie termowłącznik) zdejmij przewody i włącz klimę Pokrętło wentylatora na 3. Jeśli się nie uruchomi, to zewrzyj te przewody i znowu włącz klimę (wentylator w pozycji 3).

 

Jesli nie ruszy, to wizyta u specjalisty.

No mogą być odłączone przewody przy sprężarce, uszkodzone sprzęgło i wiele, wiele innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus nie wiem dokladnie co za ustrojstwo za to odpowiada ale generalnie chodzi o to ze jak zalaczysz klime na jalowym to alternator jest obciazony i jest "cos" co podnosi obroty zeby silnik nie zgasl a widocznie u Ciebie tego "czegos" nie ma. Musze troche pogrzebac i sie dowiem :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, byłbym wdzięczny. w ogóle mam wrażenie, że z obrotkami na luzie jest coś u mnie nie tak. nagram może mały filmik demonstracyjny i wrzucę - może spece ocenią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem dodać, by temperaturę ustawić na minimum.

Włącz AC

wentylator -3

pokrętło temperatury na MINIMUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś to silnik krokowy, który utrzymuje silnik na wolnych (nieregulowalnych) obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

Bo na pozycji 1 brak przekaźnika dlatego tak myślę, próbowałem dzisiaj rozłączyć ten czujnik,zwierałem te przewody i nic co prawda miałem pokrętło wentylator ustawione na pozycji 1 i NIC!!!!Agregat nie ruszył!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

temperatura była ustawiona na min. AC włączone!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie sprawdzałem, ale z tego, co słyszałem, to na poz. 1 nie rusza klima. Jednak mogłem czytać teksty delikatnie mijające się z prawdą.

 

-----------

 

 

Ale kuczlaw też ma rację.

Jeśli w układzie jest za mało czynnika chłodzącego to klima nie powinna ruszyć ze względu na czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego w instalacji klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

może rzeczywiście nie ma czynnika chłodzącego dlatego agregat nie pracuje?Jak sprawdzić czy jest ten czynnik ?Serwis???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tylko jakiś warsztat zajmujący się klima samochodową.

Temat poruszany kilkakrotnie w tym tygodniu chyba w dziale B5 łącznie z kosztami napełnienia. A i chyba tu też był poruszany.

 

http://www.vw-passat.pl/tematy14/o-co-chodzi-z-ta-klimatyzacja-vt2514.htm?highlight=nape%B3nienie+klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

to jest normalne że obroty spadają po włączeniu klimu, ponieważ jest to dodatkowe obciążenie układu elektrycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

Hmm cały czas zastanawia mnie brak tego przekaźnika w skrzynce bezpieczników na pozycji 1?Według schematu elektrycznego powinien tam być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie musi być, skoro u mnie go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czynnika ( nie byla nabijana juz dluuuugo ) ale jak silnik pracuje mam ok 550 obr/min Jak zalacze klime (manual) ale wyntylator na zero tez nic sie nie zmienia ale jak wlacze wentylator na 1 odrazu obroty mi podskakuja do 700 obr/min i tak sie trzymaja.I zapewne po tych objawach ludzie sadza ze z klima wiecej pali i niestety jest to prawda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus

1. Na poczatek sprawdz elektronike - ECU powinno korygowac wolne i wogole po wlaczeniu klimy i sprawdz omomierzem polaczenie miedzy sterowaniem klimy a ECU.

 

2. No i zostaje jeszcze czyszczenie przepustnicy :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelh

czy możecie mi powiedzieć czy w tych przewodach co idą do agregatu po włączeniu klimy powinien być prąd?Bo u mnie nie ma!I może dlatego agregat nie chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności