Skocz do zawartości
Gość JerryBo

Czujnik otwarcia maski - mikrowyłącznik.

Rekomendowane odpowiedzi

Może mikrostyk źle siedzi w mocowaniu i po zamknięciu maski zamek nie dotyka do mikrostyku.

Możesz również zamknąć drzwi od środka z panelu i zobaczyć czy któryś zamek odbije, będziesz miał od razu winowajcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostkowalem kable we wtyczce przy zamku i nic, mostkowalem tez we wtyczce przy plynie od wspomagania i tez nic

Sprawdzalem miernikiem kable pomiedzy wtyczka przy zamku a ta przy plynie i zielono-czarny kabel ok, ale z brązowym jest dziwna sprawa bo przykladam miernik do ciękiego brazowego i ciękiego brazowego w drugiej wtyczce i nic, a jak przykladam do ciekiego brazowego przy zamku i grubego brazowego przy plynie to wtedy piszczy

Komunikat powinien zniknąć po wciśnięciu mikrowlacznika czy jak jest nie wcisniety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci z mikrostykiem bo u mnie go nie ma i nie wiem jak mechanizm zamka na niego działa.

Jak jest obwód to idzie sygnał że maska otwarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamku jest NC (normal close) otwierając maskę styki się zwierają. Jeśli masz miernik z testem diody to jeden kabel do masy drugi do brązowo czerwonego przewodu np wciskasz agrafkę od tyłu wtyczki *tej koło zbiorniczka wspomagania i powinno piszczeć zamykasz maskę i powinien zamilknąć. Poszarp maską czy dobrze wszystko siedzi i będziesz miał jasność co do mikroprzełącznika. Aczkolwiek jeśli ikonka maski niknie to według mnie nie tam jest problem a gdzieś w zamkach. Podepnij VAGa i sprawdź błędy komfortu.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam nadzieje rozwiązany, dostałem sie do modulu komfort i bylo tam z 2-3mm wody, kable cale byly w wodzie

I narazie mam spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyczyść podszybie tam gdzie jest akumulator. Bo woda sama z siebie się nie wzięła. Najprawdopodobniej kanały odprowadzające wodę masz zatkane. pod aku i pod serwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak aktywować ową sygnalizację otwartej klapy? Kiedyś na promce nabyłem ori kabelek, zamontowałem do zamka, wpiąłem pod wtyczkę pod osłoną zbiorniczka od płynu wspomagania i dalej cisza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może ktoś ponownie wrzucić zdjęcie gdzie znajduje się ten mikrostyk?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcie!

 

Ten mikrowłącznik jest na takich kabelkach. Próbowałem go rozebrać, ale nie udało mi się. W sobotę spróbuję zakupić na szrocie (i zrobić zdjęcie).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Siema_CoTam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadali tej części.

 

Jak można wymienić sam ten mikrostyk? Jakoś na siłę go próbować łamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wyjąć zamek i on jest w takiej blaszcze umieszczony, tylko musisz uwazac jak bedziesz wyciagał ta blaszke bo mi sie ona ułamała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tej części. Jaki ma numer części ten mikrostyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Świeci się kontrolka otwartych drzwi (mam tą samą od drzwi i maski). Drzwi poodpinałem więc wykluczyłem, że to one. Jeździłem z tą kontrolką 2 tygodnie. Po tym czasie przestały działać mi spryskiwacze przedniej szyby. To wina czujnika maski. Odpiąłem go i spryskiwacze działają normalnie jednak kontrolka nie zniknęła.

 

Zawarłem przewody na krótko, jednak nie pomogło: spryskiwacze dalej nie działają, kontrolka nie zniknęła. ->wykluczyłem winę mikrostyku w zamku.

 

Podpiąłem multimetr: Nie ma obiegu. Zamiast piszczeć, multimetr buczy i pokazuje coś takiego:

IMG_20170311_150758.jpg

 

wartość wacha się w granicach 1000. Na włączonym i wyłączonym zapłonie jest to samo.

 

Proszę o pomoc.

 

Jeśli ktoś wie gdzie wychodzą te kable od czujnika domknięcia maski (brązowy i brązowo zielony) niech da znać. Może jakieś inne pomysły? Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc.

 

Świeci się kontrolka otwartych drzwi (mam tą samą od drzwi i maski). Drzwi poodpinałem więc wykluczyłem, że to one. Jeździłem z tą kontrolką 2 tygodnie. Po tym czasie przestały działać mi spryskiwacze przedniej szyby. To wina czujnika maski. Odpiąłem go i spryskiwacze działają normalnie jednak kontrolka nie zniknęła.

 

Zawarłem przewody na krótko, jednak nie pomogło: spryskiwacze dalej nie działają, kontrolka nie zniknęła. ->wykluczyłem winę mikrostyku w zamku.

 

Podpiąłem multimetr: Nie ma obiegu. Zamiast piszczeć, multimetr buczy i pokazuje coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]151888[/ATTACH]

 

wartość wacha się w granicach 1000. Na włączonym i wyłączonym zapłonie jest to samo.

 

Proszę o pomoc.

 

Jeśli ktoś wie gdzie wychodzą te kable od czujnika domknięcia maski (brązowy i brązowo zielony) niech da znać. Może jakieś inne pomysły? Proszę pomóżcie.

 

Brązowy i czerwono-zielony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności