Skocz do zawartości
longboy

Świece żarowe układu chłodzenia w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jaki jest symbol świec boscha taki sam jak wyżej czy inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak można sprawdzić na jaki rynek mój pas. zostal wyprodukowany?

Kliknij w link i zapytaj ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=768277#post768277

Albo podaj komuś VIN na PW.

 

 

mam pytanie jaki jest symbol świec boscha taki sam jak wyżej czy inny?

Taki jak na screenie.

swieca zarowa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale czy faktycznie jest sens aby je usprawniać ?? Sprawdzilem dzis u mnie i pojawia sie napiecie a nie grzeją . Co świadczy że umarły. Zastanawiam się czy jest sens wymieniac je za 60zl jesli nie wiele to usprawnia układ ogrzewania.

 

Zauważył ktoś jakąś mega różnice po naprawie/wymianie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pytałem w sklepie Beru 55zł a Febi 24zł.

Warto kupić świece Febi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś pytałem w sklepie Beru 55zł a Febi 24zł.

Odpuść sobie szybko się przepalą.

Panowie ale czy faktycznie jest sens aby je usprawniać ?? Sprawdzilem dzis u mnie i pojawia sie napiecie a nie grzeją . Co świadczy że umarły. Zastanawiam się czy jest sens wymieniac je za 60zl jesli nie wiele to usprawnia układ ogrzewania.

Różnica jest, te świece nie usprawniają systemu chłodzenia tudzież grzania, tylko są po to aby obniżyć sprawność silnika i doprowadzić do jego szybszego rozgrzania. Szybsze ciepłe powietrze z nawiewów to tylko odczuwalny efekt. Jak dużo po mieście jeździsz to może się okazać, że zacznie silnik mniej palić. Silnik jest tak skonstruowany, że te świece są potrzebne. Nie chce mi się tłumaczyć dla czego, a jeśli się zastanawiasz czy wydać te 200 zł na 3 świece to sobie odpuść, nic nie naprawiaj wszystko olej tylko nie mów, że zaoszczędziłeś pieniądze bo to się zemści. Zużyły się trzeba wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem u siebie i nie mam podgrzewacza ani nie mam przekaźników brak też jest wyprowadzeń. Chciałem sprawdzić czy ecu podaje masę na załączenie przekaźnika podgrzewania ale nie mam pojęcia jak te piny w kostce od ecu się liczy???

ajm99atj00avb00oo4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się że można te wyjścia sprawdzić przez vag com w bloku 018, tylko czy jest aktywowany ten podgrzewacz?

bloki danych vag com cz.2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dowiedziałem się że można te wyjścia sprawdzić przez vag com w bloku 018, tylko czy jest aktywowany ten podgrzewacz?

W grupie 16 nie 18 można. W drugim oknie jest chyba 7 czy 8 jedynek. Jak są jedynki to jest wyłączony jak się zmieni na zero to jest włączony.

ale nie mam pojęcia jak te piny w kostce od ecu się liczy???

Zobacz czy na samym grzebieniu (to co wchodzi w złącze) nie ma znaczników, jakiejś strzałki lub jedynki lub trójkąta. Oczywiście oznaczenia malutkie i mało wyraźne mogą być.

 

edit_____________________________________________________

 

Chwila z google i znalazłem, może ci pomoże

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3547978

Edytowane przez traba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki temu forum kolega założył do swego te świece bo były wszystkie 3 spalone (kupił boscha za 65 zł jedna) , jest zadowolony , auto szybciutko grzeje cieplym powietrzem, nie to co wcześniej. Ale u mnie nie znaleźliśmy tych świec , możliwe że w moim autku wyprodukowanym na rynek niemiecki może ich nie być ? czy są napewno tylko slabo szukaliśmy? może ktoś się wypowiedzić kto ma podobnego AVF i nie tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zobaczyłem że mam te świece, i co najlepsze wszystkie grzeją.

 

Co do ich skuteczności to spodziewałem się więcej bo co prawda lekko ciepłe powietrze z nagrzewnicy leci po przejechaniu około 100 - 200m (około) ale silnik i tak bardzo trudno jest zagrzać w mroźne dni ( po włączeniu klimatronika temp. szybko spada).

 

Dodam że termostat wymieniałem latem na Wahler-a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki temu forum kolega założył do swego te świece bo były wszystkie 3 spalone (kupił boscha za 65 zł jedna) , jest zadowolony , auto szybciutko grzeje cieplym powietrzem, nie to co wcześniej. Ale u mnie nie znaleźliśmy tych świec , możliwe że w moim autku wyprodukowanym na rynek niemiecki może ich nie być ? czy są napewno tylko slabo szukaliśmy? może ktoś się wypowiedzić kto ma podobnego AVF i nie tylko?

 

Po lekturze forum, wychodzi na to, że w 3bg nie było juz takich podgrzewaczy. Silnik dogrzewa się poprzez egr. Dodatkowo u mnie w AVB z kwietnia 2004 automat, podgrzewanie realizowane jest chłodnicą spalin. Co ciekawe identyczny passat rodziców AVB z sierpnia 2004 manual, chłodnicy spalin nie posiada, więc tam już chyba tylko egr dogrzewa. Żadnych elektrycznych podgrzewaczy nie ma w nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3bg nie było juz takich podgrzewaczy

A post wcześniej pisałem że ja mam te świece... więc chyba jednak były.

 

Silnik dogrzewa się poprzez egr

W temacie o roli EGR było dużo głosów za tym iż obniża on temp. silnika.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W temacie o roli EGR było dużo głosów za tym iż obniża on temp. silnika

Ani nie obniża ani nie podnosi. On tylko poprawia skład spalin, poprzez dopalenie zawróconych spalin oraz zmniejszenie zawartości tlenu w spalinach.

ale silnik i tak bardzo trudno jest zagrzać w mroźne dni ( po włączeniu klimatronika temp. szybko spada).

Bo to diesel, do tego z turbo. Sprawność takiego silnika jest bardzo wysoka, co z kolei owocuje małymi stratami - mała ilość ciepła. Świece mają zmniejszyć ten problem. Świecami wyeliminować się go nie da - brak tak dużej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli EGR skieruje spaliny z powrotem do komory spalania to logiczne jest że mniejsza ilość tlenu w mieszance (zamiast powietrza z filtra są spaliny) zaowocuje niższą temp. spalania.

 

zmniejszenie zawartości tlenu w spalinach
Przecież tlen nie zagraża środowisku:) Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli EGR skieruje spaliny z powrotem do komory spalania to logiczne jest że mniejsza ilość tlenu w mieszance (zamiast powietrza z filtra są spaliny) zaowocuje niższą temp. spalania.

Mniejsza temperatura spalania, ale zawracasz gorące gazy, więc z tego obniżenia nie był bym taki pewien.

Przecież tlen nie zagraża środowisku

Tlen nie ale zmniejszenie ilości tlenu powoduje, że nie tworzy się jakiś tam związek. o to mi chodziło, troche zblazowany jestem po wczoraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis tez odnalazłem te świece i dodam ze 3szt. padły

w poniedziałek wymiana zobaczymy czy coś to da,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mi padly 3 sztuki dzis sje sprawdzalem . w wtorek wymieniam zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedłem w grupę 18 i tam w pozycji 1 jest jedno zero, a w pozycji 2 są dwa zera. Zarówno przed uruchomieniem silnika jak i w trakcie pracy silnika nic się nie zmienia, czy to by znaczyło że funkcja nie jest aktywna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A post wcześniej pisałem że ja mam te świece... więc chyba jednak były.

 

 

W temacie o roli EGR było dużo głosów za tym iż obniża on temp. silnika.

 

Cóż, przeoczyłem, że faktycznie masz 3bg-jednakże czytając cały ten wątek to chyba tylko Ty napisałeś, że masz w 3bg, więc były ale chyba tylko chwilę. Swoją drogą myślę, że przydałoby się to i u mnie.

 

Co do EGR, w moim przypadku na pewno przyspiesza nagrzewanie poprzez chłodnicę spalin, jednak jakiejś rewelacji nie ma. Czy w autach bez tego przyspiesza nagrzanie czy ochładza? Cóż wprowadza rozgrzane spaliny z powrotem do kolektora ssącego, zamiast zimnego powietrza dostajemy dość gorące juz spaliny. Myślę, że na zimnym silniku jakiś wpływ to może mieć. Jak jest faktycznie-nie wiem, jednak czytając wątek o usunięciu egr, dość często podaje się skutek uboczny "wolniejsze nagrzewanie auta" -z kądś się to wzięło... Załóżmy, że w autach bez chłodnicy, egr ochładza go-to co je dogrzewa? Mowa o przykładowym AVB 2004 manual? Nic? To dlaczego wczesniej trzeba było te silniki dogrzewać, a potem już nie-bardzo mnie to ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egr nie ma wpływu na szybsze rozgrzanie silnika od momentu startu z jednego powodu - działa tylko na rozgrzanym silniku - a przecież to właśnie wtedy chcielibyśmy aby auto szybko "złapało" temp. co próbowano osiągnąć ( z niewielkim skutkiem) za pomocą dogrzewania świecami.

 

Praca EGR na gorącym silniku ma za zadanie obniżyć temp. spalin, ale może rzeczywiście zanim te spaliny zostaną ochłodzone spowodują wzrost temp. silnika?

 

To dlaczego wczesniej trzeba było te silniki dogrzewać, a potem już nie

 

To tak jak z chłodnicą paliwa powracającego z pompowtrysków - u mnie jest a później już jej nie montowali.

Dlaczego wcześniej była konieczna?

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności