Skocz do zawartości
longboy

Świece żarowe układu chłodzenia w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

witam

a jaki przekaznik potrzebuje do tego krocca??bo zeby to dzialalo to musze miec krociec, swiece, kable do swiec i przekaznik tak??......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i jakoś musisz tym wszystkim sterować (przekaźnikiem). Z tego co wiem, to w zależności od warunków sterownik włącza jedną, dwie lub trzy świece. Ich działanie jest także zależne od kilku warunków: temp. zewnętrzna, temp. ukł. chłodzenia, napięcie akumulatora, obroty silnika / ładowanie alternatora i być może coś jeszcze. Nie mam czasu poszukać, ale o dokładaniu tego elementu było chyba na vwgolf.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam przekaźnik do tego taki sam jak w temacie tutaj byl montowany, jednak nie pamietam oznaczenia pozniej wrzuce. A podpiac mozna to pod grzanie szyby, sa wlaczniki z timerem, ewentualnie zrobic jakies wlaczanie oddzielne. A kable to juz najmniejszy problem, koncowki na oczka i podlaczone;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że nie trzeba robić niczego na przekaźnikach i włącznikach. Wszystko można zmienić w sofcie :)

Mogę ustawić tak, że świece będą grzały od dowolnej do dowolnej temperatury (np. od 5 do 70stopni temp. płynu chłodniczego lub od 20 do 60stopni temp. płynu - po prostu dowolna konfiguracja). Ich załączanie (1,2 czy 3) będą jedynie zależały od obciążenia alternatora (tak jak to jest teraz) :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki dedykowane do ukłądu podgrzewacza mają numer "53" (1 świeca) i "100" (dwie świece).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moglby ktos napisac jak podpiac te przekazniki aby to dzialalo, i pod co podpiac przewody od swiec??

 

a wie ktos moze jak wykonac instalacje pod ten podgrzewacz jak polaczyc przekazniki i jakie dac bezpieczniki??

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale mam jeszcze jedno pytanie czy aby na kazdym ecu na kanale 6 czyli zalaczenie 1 swiecy i kanale 26 zalaczenie 2 dodatkowych siwec jest sygnal nawet jesli auto wychodzac z fabryki nie mialo tego dogrzewacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to podłączone przez zwykły przekaźnik :)

Sam włączam i wyłączam świece i powiem że po zapaleniu samochodu i włączeniu wszystkich 3 świec widać różnicę w nagrzewaniu się i osiąganiu temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :P mam dany jeden duży przekaźnik, i włącznik osobny do tego, u mnie wszystkie trzy świece grzeją na raz i nie można włączać ich odzielnie :) po prostu podłączasz je normalnie przez przekaźnik i wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie Passaty B5 TDi są wyposażone w dodatkowe podgrzewanie płynu chłodzącego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie było na to reguły. Też kiedyś miałem ręczne włączanie świec... Jak posadziłem aku do zera to wywaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak posadziłem aku do zera to wywaliłem.
Jak jest zrobione przez przekaznik to mozna dajac sterowanie na przekaznik dac +np po zaplonie wtedy mozna bedzie odpalic swiece tylko podczas wlaczonego zaplonu czy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle to i ja wiem, ale u mnie było od razu z aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam zaś taki problem, że teoretycznie spełniam warunki a one nie grzeją. Chyba ze jest obniżona temp. u mnie i będzie załączał się później koło 0. Jak zrobię test vagiem to przekaźniki cykają i puszczają prąd na świece. Ma może ktoś jakiś pomysł?

IMAG0182.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie grzeją - sprawdzałeś świece i przewody czy tylko wrażenia własne w odczuciu ? . Najlepiej podpiąć pod kapturki z świec żarówki 12v 3 szt.- jak chyba tłumaczyć nie trzeba- ( jak nie chcesz się babrać rano) albo 1 sztukę i przekładać po zapaleniu auta. Widzisz czy dochodzi prąd do świeczek. Potem to już tylko sprawdzenie na "iskrę" świec. Skoro na vag-u pokazuje że je włącza to działać musi, tam się nie robi testu tylko pokazuje faktyczny stan że chce je załączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak widać na zdjęciu nie grzeją. Idzie zrobić test vagiem wyjść przekaźnika J359 małe grzanie(jedna świeca) i J360 duże grzanie (dwie świece). Sprawdzałem i prąd dochodzi podczas testu pod same świece. Sprawdzałem żarówką. Natomiast rano gdy temp. -1 na climatroniku a reszta jak na zdjęciu podgrzewacz się nie załączą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, raz gdzieś ktoś opisywał, ze jak miał nie oryginalny regulator w alternatorze, to też mu te świeczki nie grzały, po zmianie na ori niby było ok. Także, być może to jest przyczyna?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieron wie, co tam siedzi w altku? Według tego co jest w tabeli to problem jest z temp. Nie wiem czemu vag pokazywał 3,7 stopnia a nie załączył świec?

bl016a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności