Skocz do zawartości
longboy

Świece żarowe układu chłodzenia w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki spełnione ciekawe czy jak odepnę czujnik temperatury to świece się załączą ?

Na co czekamy Kolego....;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na co czekamy Kolego....;-)

Jutro to sprawdzę ale sądzę że to nie wypali bo wykryje błąd czujnika ale sprawdzić warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro to sprawdzę ale sądzę że to nie wypali bo wykryje błąd czujnika ale sprawdzić warto

 

Arturze,skoro przekaźnik ok,świece ok,czujnik ok to raczej problem nie powinien zaistnieć...U mnie gra,u Ciebie również problemu nie powinno być....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam czujnik przekłamywał o kilka stopni nie na ecu tylko na deskę, jeśli to czujnik to Ok wymienię tylko chcę się upewnić że to czujnik vaga teraz nie podepnę bo padł mi laptop, jak sądzisz lepiej odpiąć czujnik i zapalić auto czy odpiąć na pracującym silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam czujnik przekłamywał o kilka stopni nie na ecu tylko na deskę, jeśli to czujnik to Ok wymienię tylko chcę się upewnić że to czujnik vaga teraz nie podepnę bo padł mi laptop, jak sądzisz lepiej odpiąć czujnik i zapalić auto czy odpiąć na pracującym silniku ?

Odepnij przed raczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odepnij przed raczej....

 

Ok jutro spróbuję i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety świece się nie załączają do przekaźnika pod maską dochodzi napięcie sam przekaźnik też działa jak wymuszę impuls na przekaźnik załącza swiece ale samoczynnie nie :( co sprawdzić może ktoś pomoże ??

 

sprawdzić bezpiecznik, sprawdzić czy świeczki włącza się na żarówcex3 możesz podpiąć h7 nawet a jak nie to sprawdzić czy przeczyścić kostki pod Ecu oraz pod przekaźnikami - mi to jakoś pomogło i chodzi teraz ok. Klemy z aku odpiąć na czas tych operacji to chyba oczywiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzić bezpiecznik, sprawdzić czy świeczki włącza się na żarówcex3 możesz podpiąć h7 nawet a jak nie to sprawdzić czy przeczyścić kostki pod Ecu oraz pod przekaźnikami - mi to jakoś pomogło i chodzi teraz ok. Klemy z aku odpiąć na czas tych operacji to chyba oczywiste :)

Bezpiecznik sprawdzony, świece sprawne, styki czyste prąd do przekaźnika dochodzi jak go zewrę na krótko załącza świece wiec wychodzi na to że brakuje impulsu który uruchamia sam przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano temperatura -4,5 i po odpaleniu po kilku sekundach pracy silnika zaczęła grzać jedna świeca ta skrajna z prawej strony patrząc od przodu auta, po chwili załączyły się dwie pozostałe :) no trzeba przyznać że grzeją ostro tek króciec w którym są wkręcone aż paruje no i po paru minutach nie można go dotknąć tak jest gorący po oskrobaniu szyb i przejechaniu ok 4km silnik miał 90st super tylko po postoju w pracy ok 4h świece się znowu nie załączają i po odpięciu czujnika temperatury tez nie czyli to nie kwestia czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wracałem z pracy świece ponownie się załączyły może poprzednio silnik nie zdążył się ochłodzić jak dla mnie rewelacja po 3km na wskaźniku już wskazówka wzrasta do 1/4 i w środku cieplutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów z forum.

Ostatnio jak czyściłem rurę doprowadzająca powietrze do kolektora dolotowego zauwazyłem że w silniku mam świce żarowe ukł chłodzenia. Czy w przypadku ich wykręcenia wyleje się płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów z forum.

Ostatnio jak czyściłem rurę doprowadzająca powietrze do kolektora dolotowego zauwazyłem że w silniku mam świce żarowe ukł chłodzenia. Czy w przypadku ich wykręcenia wyleje się płyn?

Ano się wyleje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej w jakim celu chcesz je wykręcić, bo jak tylko sprawdzić to kabelek na aku na + i do świecy czy zaiskrzy, jak tak do dobra jak nie to wymiana , przy wymianie tylko święcę odkręć ( po wcześniejszym odkręceniu korka z zbiornika płynu i zakręcenia go z powrotem). Wyleje się jak to zrobisz sprawnie góra kieliszek płynu. A jak chcesz sprawdzić czy cały układ działa to jest napisane w temacie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taka odpowiedź mi chodziło, mam zamiar sprawdzić czy świece działają ale niby idzie już do lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuje wymiary oringu z skrina podajże z etki co jest na początku postu ma nr 28.

Pozdrawiam.

 

---------- Dodano o 22:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:57 ----------

 

P.S

Ten skrin jest na stronie 8.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje wymiary oringu z skrina podajże z etki co jest na początku postu ma nr 28.
037 121 688 pierścień uszczelniający 50x3,15 - info z Etki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie ja nie miałem u siebie tego podgrzewacza postanowiłem więc go zamontować ale sprawdziłem ECU i mino spełnionych warunków wszystkie na 00000000 w bloku 16 grupa 2 ogrzewanie się nie aktywowalo 16 blok 3 było na 00. Podpiołem nawet kable do ECO piny 6 i 26 wg. schematu kostka 68 pinowa.

czy ktoś wie jak zaadoptować podgrzewanie bloku był bym bardzo wdzięczny. Silnik AFN, 96 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może szukasz niepotrzebnie problemu. Ktoś gdzieś pisał o tym, że (nie pamiętam dokładnie, mogę się mylić, proszę nie karcić) niektóre modele AFN'ów miały jakąś "Farelkę" czyli elektryczną grzałkę zamontowaną w nawiewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może szukasz niepotrzebnie problemu.

Otóż to,naprawdę szkoda zachodu.Jeśli naprawdę zależy Ci na stosunkowo szybkim ogrzaniu kabiny http://allegro.pl/grzejnik-samochodowy-farelka-nagrzewnica-150w-12v-i3638950537.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności