Skocz do zawartości
longboy

Świece żarowe układu chłodzenia w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie obciążenie altka z grupy 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altek ma obciążenie 45% .Parę postów wyżej jest zdjęcie z grupy 016 i 007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorki że tak bez opatrzenia tego tematu ale to przez brak czasu. Jak najlepiej sprawdzić czy dochodzi do tych świeczek napięcie? Chodzi mi czy jak tylko temperatura poniżej zera to wszystkie 3 powinny grzać? I jakie świece najlepiej kupić? Do Passata b5 kombi AJM. Chodzi mi o firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, te świece grzeją na zmianę dwie i jedna i znów dwie i jedna. Sprawdzić najlepiej albo miernikiem, albo podłączyć pod każdą żarówkę, ale sprawdzisz, to tylko wtedy jak spadnie temperatura, chyba po niżej 5stopni i po odpaleniu samochodu zimnego. Jeśli np. wyjedziesz z garażu wyłączysz silnik i następnie załączysz świece już nie będą grzać. Po pierwszym odpaleniu grzeją niby aż silnik osiągnie 60 stopni.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze świece grzeją też w trybie Hi i Lo, czyli wszystkie 3 jednocześnie. Po drugie temp zasysanego powietrza ma wielkie znaczenie. po trzecie tak wygląda seryjna mapa podgrzewacza dla silnik AHU i ALH (takie miałem pod ręką):

 

http://wrzucaj.net/images/2014/11/01/pogrzewacze.pngpogrzewacze.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem moze głupie pytanie ale czy gdy są spalone świece to sterownik ich nie załancza ?

Ktos wie co oznaczaja te cyfry z grupy 16 poz 2 u mnie jest 1000001 ale nie zawsze rano na zimnym sprawdzałem na silniku ok 7 stopnia i na chwile w środkowej czesci zera zmieniały sie na 11 potem dalej tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem moze głupie pytanie ale czy gdy są spalone świece to sterownik ich nie załancza ?

Załącza, ich uszkodzenie czy fizyczna nieobecność nie jest sprawdzana przez ECU.

Nie masz samych zer wiec warunek załączenia nie jest spełniony.

Swego czasu tutaj się doktoryzowaliśmy na ten temat, jest też w środku wątku wyjaśnione za co odpowiadają poszczególne zera: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=263558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero EDC16 testuje świece żarowe i w razie niesprawności wyrzuci błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry przeproszę ze nie przeczytałem 32 stron tego tematu ,

chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić czy mam u siebie takie świece i jak sprawdzić czy są sprawne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomiędzy ścianą grodziowa, a silnikiem powinno być takie coś http://allegro.pl/golf-4-iv-1-9-tdi-podgrzewacz-wody-plynu-i5019448311.html

Czy grzeje, to najlepiej na vagu, lub podłączyć żarówki pod te świece, jeśli będą spełnione powyższe wymagania, temperatura, nie za bardzo obciążony alternator itd. To żarówki będą świecić na przemian.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś się orientuje czy w AHU był taki podgrzewacz ? bo jakoś nie pamiętam czegoś takiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były montowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś mógłby dać fotkę gdzie dokładnie tego szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś mógłby dać fotkę gdzie dokładnie tego szukać ?

 

Witam, przecież napisałem, że jeśli jest to między silnikiem, a ścianą grodziową, w samochodach passat b5 i audi a4.

Darek zrobił to dokładniej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam niestety w moim passacie b5 tez mnia dotkna ten sam problem niespelnionego warunku temperatury cieczy<70° i temperatury zasysanego powietrza <5° przyczym siudmy kanal pokazywal temperatury <3° moze mial ktos podobny objaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli nie znalazłeś, to znaczy, że podgrzewacz płynu u ciebie nie występuje. :rumieniec

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam, to albo były świece układu chłodzenia, albo 'farelka' w nagrzewnicy. Może masz to drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do farelki to raczej nie ma opcji, aktualnie walcze z kiepskim ogrzewaniem nagrzewnicy. Więc wiedziałbym że dmucha coś ciepłego.

 

Chyba że mam jakiś walnięty bezpiecznik ?

 

 

Edit,

Znalazłem taki post http://forum.vw-passat.pl/threads/95336-Grza%C5%82ka-elektryczna-w-B5FL-i-B5-zobacz!!?p=1811154&viewfull=1#post1811154

A według mnie odpowiedź jest prosta-każde TDI w B5FL wyprodukowane na Europę, gdzie występują zimy, ma tę grzałkę, pod warunkiem, że nie ma jeszcze dogrzewacza na świecach żarowych, lub nie jest w automacie, bo wtedy rolę dogrzewacza pełni chłodnica egr (słabo przy zaślepionym egr).

A na wlepce oczywiście jest tylko część kodów, bo wszystkie by się tam nie zmieściły.

Co prawda ja mam pasiaka z przed lifta ale u mnie siedzi automat. Czy ktoś się orientuje czy to info to cos pewnego ?

Edytowane przez Kuj0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności