Skocz do zawartości
forsius

Montaż webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pod maska ale ciagnie mi tez z komory silnika z przewodu powrotnego.ale jak odpowietrzysz i zassie to bedzie juz i z baku ciagnela bedac pod maska.

 

Ja będę robił osobny przewód paliwowy dla webasta z baku czyli bez różnicy gdzie zamontuję pompkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie czy pompkę paliwa od webasta mogę zamontować pod maską ? a nie pod podłogą ? czy jest jakaś różnica gdzie ją zamontuję ?

Ale montaż pompki paliwa na przewodzie powrotnym nie jest prawidłowy. Nie powinno się ingerować w orygilany układ paliwowy. Było to już wałkowane na forum..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale montaż pompki paliwa na przewodzie powrotnym nie jest prawidłowy. Nie powinno się ingerować w orygilany układ paliwowy. Było to już wałkowane na forum..

 

 

Dokładnie tak :) , chodzi mi o pompkę czy mogę pod maską ją umiejscowić :) a nie pod podłogą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak :) , chodzi mi o pompkę czy mogę pod maską ją umiejscowić :) a nie pod podłogą :P

W takiej sytuacji raczej nie widzę przeciw wskazań. Tylko pamiętaj żeby odpowietrzyć układ. Zdejmij wężyk paliwowy z webasto i podłącz pompkę na krótko. Polaryzacja jest bez znaczenia i pompujesz na zasadzie przerywania, włącz wyłącz aż pokaże Ci się paliwo.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takiej sytuacji raczej nie widzę przeciw wskazań. Tylko pamiętaj żeby odpowietrzyć układ. Zdejmij wężyk paliwowy z webasto i podłącz pompkę na krótko. Polaryzacja jest bez znaczenia i pompujesz na zasadzie przerywania, włącz wyłącz aż pokaże Ci się paliwo.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Oki :) , kurczę dziś miałem robić kolejny etap webasta a tu do pracy musiałem jechać :P

Bez podnośnika chyba się nie obejdzie ,żeby przeprowadzić przewód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jorg27 ja tak mam i tak bedzie ,no i nie powinno sie ingerowac w egr katalizator dpf i wiele innych,kazdy robi jak mu sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powrót do zbiornika nie jest do dna, to zaczniesz zaciągać powietrze. Chyba że jest cały czas zanurzony, chyba że dasz dodatkowo zawór zwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrot i zasilanie zawsze jest do dna inaczej nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to można ciągną do Webasto z zasilającego lub z powrotu. Ja jednak zrobiłem osobno na oryginalnym przewodzie ze złączkami, tak, jak zrobił to VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega do poloneza z silnikiem rovera założył webasto z W210, zasilanie jest właśnie na powrocie i hula to całkiem bezproblemowo.

Planując montaż u siebie chciałbym to zrobić dobrze, jednak jeżeli można zaoszczędzić czas i pieniądze to chcę to wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo grubo albo wcale zrobiłem dodatkowy przewód jak ori :)

 

3025t8y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ,że jak otworzyłem dekiel to było mega brudno piachu błota szybka akcja odkurzacz i jest nieco czyściej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę wleciało do środka. Czyściłem najpierw ile mogłem. Teraz filtry muszą to wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż na powrocie jest do dupy bo może wyssać np. paliwo z filtra. Niektóre piece są zasilane z powrotu, ale wtedy nie mają one pompki a zbiornik zasobnik na paliwo, ale to już inna bajka.

 

Pompkę montuje się w miarę możliwości najbliżej zbiornika, ale widziałem i przy samym piecu i też śmiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostanie moje pytanko czy taka złączka może być do węży dostałem 2 szt. nie będzie nic ciekło przy złączeniach piec ----nagrzewnica /piec ----blok jak połączę tymi złączkami ????

 

WP_20170219_18_20_19_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montaż na powrocie jest do dupy bo może wyssać np. paliwo z filtra.

 

Jak wyssać paliwo z filtra? A co w miejsce tego wyssanego paliwa się pojawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ostanie moje pytanko czy taka złączka może być do węży dostałem 2 szt. nie będzie nic ciekło przy złączeniach piec ----nagrzewnica /piec ----blok jak połączę tymi złączkami ????

 

[ATTACH=CONFIG]151297[/ATTACH]

Nie powinno cieknąć. Ale ja osobiście zastosowałem plastikowe z zgrubieniem na końcach. Jakoś te metalowe nie przemawiały domnie jak kompletowałem moje webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno cieknąć. Ale ja osobiście zastosowałem plastikowe z zgrubieniem na końcach. Jakoś te metalowe nie przemawiały domnie jak kompletowałem moje webasto.

 

 

Masz może jakiś namiar na nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności