Skocz do zawartości
Kurzyn

Alkomat - który wybrać???

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2014

Mam już drugi x60. Pierwszy zakupiłem w 2012 roku, kalibrowany co rok, niestety w grudniu, spece od kalibracji stwierdzili że sensor się skończył i musiałem zdecydować czy wymieniam sensor czy biorę nowy.Sensor był drogi więc wziąłem nowy.

Oczywiście uważam, że skończył się szybko bo alkomatu używałem wyłącznie do celów osobistych.

Co zaś tyczy wyników testów trzeba być bardzo ostrożnym.

Daje to pewną orientację, jednak wynik należy traktować jako przybliżony.

Jeżeli wynik testu to 0,199 promila za nic w świecie nie siadaj za kierownicę.

Ale gdy 0,000 możesz być spokojny :)))

Miałem dwa inne tańsze ale to co pokazywały było raczej dziełem przypadku niż pomiaru.

Pozdrawiam

ZbychD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2004

a jak wyglądał proces kalibracji tego alkomatu Alkohit??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dosyć łatwo. Pisałem do DKD że chcę skalibrować alkomat. Przysyłali mi mailem papiery dla kuriera. kurier przyjeżdżał w umówionym dniu, zazwyczaj nazajutrz, odbierał alkomat. po około 3-4 dniach roboczych max tydzień alkomat wracał skalibrowany. Koszt to około 100-120 zł z przesyłkami. Kupując nowy masz promocje i jedną kalibrację za friko :) Piszę z pamięci:)) dokładne dane na stronie DKD. Zauważyłem, że można kupić x60 taniej niż bezpośrednio od DKD ale nie wiem czy jest wtedy 1 kalibracja za free?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2004

ZbychD dzięki za informacje odnośnie kalibracji

Karolina takim najtańszym alkomatom jednak bym nie wierzył.

Okazało się że znajomy ma Alkohita i się u niego sprawdza. Również będę takiego zamawiał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2008

Tego Alkohita wczyszy polecają, więc chyba rzeczywiście jest okej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2000

Nie opłaca się kupować tych tanich alkomatów. Lepiej odłożyć i kupić coś porządnego, co pokaże nam prawidłowe pomiary, np. jakiś alkomat elektrochemiczny. Zresztą jeśli nie jesteś przekonany co do wyboru, to możesz poczytać na ten temat na http://maxmag.pl/jakie-alkomaty-kupimy-w-sklepie-profesjonalne-podreczne-dowodowe-jakie-jeszcze/ Myślę, że ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 110KM (CBDC)BM
    Rok prod: 2010

Nie wiem czy potrzebna będzie Twoja rada,kolega wysłał posta 28 listopada 2017🙂

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2010
    57 minut temu, waldekimegi napisał:

Dokładnie. Podejrzewam, że kolega do dzisiaj już wytrzeźwiał 🤣

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B2 2.1 115KM
    Rok prod: 2016

Miarodajne są chyba tylko takie alkomaty, jakich używa policja...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie koniecznie:) Można kupić alkomat który jest "dowodowy" czyli ma odpowiednie certyfikaty i możliwość wydruku wyniku pomiaru. Najtańszy w firmie gdzie się zaopatruję kosztuje około 1800zł.

Te "policyjne" prawdopodobne kosztują 5 x tyle a może i więcej?

Uważam, że każdy kierowca który pije  wódkę z głową a nie z kiełbasą, ma alkomat za około 500 zł i umie się kontrolować możne być  w 100 procentach pewny ze nie straci prawka.

Ja tak mam od ośmiu lat kiedy to prawko utraciłem na pół roku.

Ocena czy jesteśmy trzeźwi po imprezie na podstawie samopoczucia możne być lekko mylna, ale kiedy mamy przyzwoity alkomat, plus rozsadek i troszkę doświadczenia, pewność możne być 100% :) Ja tak mam:) I było to wielokrotnie weryfikowane przez policję. 

Mianowicie często pływam promami na których są restauracje z alkoholami, zawsze do kolacji wypijam kilka piw, zawsze przed zjazdem badam się moim X60 i prawie za każdym razem przy zjeździe stoi policja i "dmuchanko" jest jak w banku.

Nigdy się nie zdarzyło, że mój alkomat pokazał 0.000 a policyjny, że piłem a byłem badany przez policję na pewno ponad 50 razy.

Pozdrawiam.

Zbyszek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2000
    Dnia 8.10.2018 o 18:38, waldekimegi napisał:

Ups... ale może przyda mu się w przyszłości^^ Pewnie jeszcze niejedna impreza przed nim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta