Skocz do zawartości
Kurzyn

Alkomat - który wybrać???

Rekomendowane odpowiedzi

panowie temat dawno nie byl poruszany osobiscie mialem polprzewodnikowy alkomat za 250zł i nie polecam od niecalego tygodnia posiada Sentech AL 9000 razem z przesylka wyszlo okolo 700zł. wybierajac ten model kierowalem sie opiniami ludzi, opiniami paru osob ktore w tym temacie siedza oraz testem Amii w kategorii jakosci pomiaru (dokladnosci) alkoamt ten mial 19 pkt. Sądzę że produkt ten stoi na bardzo wysokim poziomie aczkolwiek nie mialem okazji sprawdzic dokladnosci pomiaru w odniesieniu do policyjnych alkomatow. Z ciekawosci napsize ze firma Sentech za granicami naszego kraju produkowala takze alkomaty dla policji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

KRYNIO Moim zadaniem to profesjonalny to on ma tylko napis w tytule aukcji. Ale to tylko moja opinia nie poparta badaniami :)

 

Ponieważ mój Alcodigital AT-9000 miał już ponad 4 lata zdecydowałem o zakupie nowego. Po kilkudniowym kopaniu po necie wybrałem "alkohit" X60 oczywiście z czujnikiem elektro-chemicznym. Z dostawą około 700 zeta. Ważne dla mnie było również, że firma w której go kupiłem również kalibruje alkomaty. Ma parę bajerów np licznik pomiarów czy datę i godzinę pomiaru, podświetlany ekran i lejek do badania bezdotykowego (bez brania ustnika do ust). Ma też wadę- ciągle piszczy, czy go włączasz czy wyłaczasz czy dmuchasz czu masz promil czy zero to on piszczy. Jest to z deka irytujące. Mój stary Alcodigital AT-9000 piszczał tylko powyżej pół promila. Tak poza tym jest spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał podobny jak podałem wyżej, mierzyliśmy się tuż przed wejsciem na komisariat, alkomat nasz pokazał 0.48, a ten na komisarjacie 0.46 także raczej ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy miał podobny jak podałem wyżej, mierzyliśmy się tuż przed wejsciem na komisariat, alkomat nasz pokazał 0.48, a ten na komisarjacie 0.46 także raczej ok;)

 

 

najwazniejsze zeby elektrochemiczny sensor mial:) swoja droga zauwazylem ze alkohol szybciej schodzi z organizmu niz mi sie wydawalo zanim zaczalem badac sie alkomatami:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i owszem schodzi dość szybko ale nie zawsze. Przekonałem się otym doskonale tracąc prawko na pół roku. Po tym bardzo nieprzyjemnym zdarzeniu kupiłem alkomat z czujnikem elektrochemicznym i nie siadam za kierownicę zanim nie sprawdzę. Sprawdzam się regularnie od prawie 4 lat i tu wielkie zaskoczenie. Czasem po 5 piwach wieczorem mam rano więcej niż po flaszce. Nie doszedłem dlaczego tak się dzieje? Pewnie jak to mówią trzeba mieć dobry lub zły dzień. Jednak odkąd mam alkomat pozbyłem się stresu "mam jeszcze czy juz nie?" Sprawdzam i jadę spokojnie :) Alkomat conajmniej ze średniej półki i koniecznie elektrochemiczny, oczywiście jest drogi ale to nic w porównaniu do przykrości i siary związanej z utratą prawka :P Sama grzywna większa niż koszt alkomatu a wstyd nie do wycenienia!!!!! no i conajmniej pół roku na bocznym albo tylnym siedzeniu - siara straszna!!!! Zapewne znajdzie sie mądrala i napisze, że jak ma jechać to nie pije ale ja nie wielbłąd pić muszę :D Piłeś nie jedź- nie piłeś - wypij- zaoszczędzisz na paliwie :) aaa no i butelki można sprzedać :))))))))))

Pozdrawiam

ZbychD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i owszem schodzi dość szybko ale nie zawsze. Przekonałem się otym doskonale tracąc prawko na pół roku. Po tym bardzo nieprzyjemnym zdarzeniu kupiłem alkomat z czujnikem elektrochemicznym i nie siadam za kierownicę zanim nie sprawdzę. Sprawdzam się regularnie od prawie 4 lat i tu wielkie zaskoczenie. Czasem po 5 piwach wieczorem mam rano więcej niż po flaszce. Nie doszedłem dlaczego tak się dzieje? Pewnie jak to mówią trzeba mieć dobry lub zły dzień. Jednak odkąd mam alkomat pozbyłem się stresu "mam jeszcze czy juz nie?" Sprawdzam i jadę spokojnie :) Alkomat conajmniej ze średniej półki i koniecznie elektrochemiczny, oczywiście jest drogi ale to nic w porównaniu do przykrości i siary związanej z utratą prawka :P Sama grzywna większa niż koszt alkomatu a wstyd nie do wycenienia!!!!! no i conajmniej pół roku na bocznym albo tylnym siedzeniu - siara straszna!!!! Zapewne znajdzie sie mądrala i napisze, że jak ma jechać to nie pije ale ja nie wielbłąd pić muszę :D Piłeś nie jedź- nie piłeś - wypij- zaoszczędzisz na paliwie :) aaa no i butelki można sprzedać :))))))))))

Pozdrawiam

ZbychD

 

 

dokladnie lepiej sprawdzac sie bo to ile ma sie na drugi dzien zalezne jest od metabolizmu dla porownania po 7 piwach i 12 godz od picia u mnie 0.0 a u znajomego prawie 1 promil:) lepiej wydac pare stowek miec ten alkomat pamietac tylko o regularnej kalibracji i duzo stresu mniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam MARK X plus

trzeba kalibrować co pół roku, ale wyniki daje dokładne.

z tańszych to miałem wcześniej CA 2100 professional też niezłe noty w testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest chyba jak w przysłowiu: dogs eat cheap meat.

Tanie mięso psy jedzą. Jak zapłacisz dobre pieniądze to masz dobrą rzecz jak zapłacisz grosze to masz rzecz wartą grosze, czyli szajs. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój X60 wrócił wczoraj z kalibracji. Na stronie DKD wypełniłem formularz, nazajutrz przyjechał kurier po alkotest, był to piątek, w środę alkomat był u mnie z powrotem. Koszt transportu tam i nazad plus kalibracja 109 zeta. W gwarancji mam wbity nowy certyfikat kalibracji. Wyzerowano również licznik pomiarów. Na moją prośbę wyłączyli to z deka irytujące piszczenie gratis :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w taki alkomat warto się wyposażyć? jak się sprawdza? ostatnio zamierzałem się w takowy wyposażyć, ale jest ich dość duży wybór na rynku i w zasadzie nie wiadomo na co się zdecydować.. choć mi się wydaje, ze to całkiem przydatna rzecz..

 

____________________

Nie przegap kajaki niższych cen już nie będzie.

Edytowane przez SCOTTY2298

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo pływam promami, a praktycznie przy każdym zjeździe jest badanie trzeźwości, wiec dmucham dość często. Nie zdarzyło się jeszcze aby po wskazaniu mojego alkomatu, że mogę jechać, policja po badaniu miała jakieś zastrzeżenia co do mojej trzeźwości więc to chyba działa :) W zasadzie to przy wyborze były tylko trzy kryteria, czujnik elektrochemiczny, najdroższy na jaki mnie stać, czy sprzedawca oferuje również kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emichaele93

Mam od roku DA-8500 Gold i osobiście jestem z niego zadowolony. Wyniki pokazuje wg mnie poprawne. Znajomy ma tańszy alkomat fitalco a1 i też mówił, że jest dobry. Oba mają czujniki elektrochemiczne, które są wykorzystywane w policyjnych alkomatach.

 

____________________

Drożyznę wykopano domy darłowo zostało to co lubisz!

Edytowane przez emichaele93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy używacie tych jednorazowych alkotestów? Czy można im wierzyć? Spełniają jakieś normy? Są atestowane? Żeby nie było, że wskazują inne wyniki niż alkomaty policyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o takim za 6zł nawet nie wspominam...

Wbrew pozorom sprawdzają się i działają lepiej niż te tanie wielorazówki.

Do tego o ile ktoś nie ma problemów alkoholowych lub jego praca nie jest związana z degustacją trunków to niestety, ale porządny alkomat nie jest uzasadniony ekonomicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy potrzebna będzie Twoja rada,kolega wysłał posta 28 listopada 2017?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności