Skocz do zawartości
Gość mikefyda

problem z wymiana zarowki z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikefyda

witam wszystkich, wlasnie kupielm passata B5 z 2003 roku - pojezdzilem 2 dni i patrze ze zarowka w lewej lampie przedniej sie wypalila. Probowalem dzisiaj ja zmienic ale nie wiem jak sie za to zabrac, czy mam wyciagnac klosz lampy? kompletnie nie wiem jak to zrobic bo dostep do zarowki jest utrudniony, kupa plastiku dookola. Prosze o pomoc!! Dzieki,

mikefyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, wlasnie kupielm passata B5 z 2003 roku - pojezdzilem 2 dni i patrze ze zarowka w lewej lampie przedniej sie wypalila. Probowalem dzisiaj ja zmienic ale nie wiem jak sie za to zabrac, czy mam wyciagnac klosz lampy? kompletnie nie wiem jak to zrobic bo dostep do zarowki jest utrudniony, kupa plastiku dookola. Prosze o pomoc!! Dzieki,

mikefyda

Jeśli mówisz o prawej siedząc za kierownicą, to postępujesz następująco....

Podnieś maske :D-> odkręć plastik, który przykrywa filtr powietrza(2śrubki)-śmiało pociągnij do góry -> później wyjmij rury, którą dochodzą do filtra(łącznik i tą z płaską końcówką).

To wszystko...jeśli będziesz potrzebował więcej miejsca choć nie sądzę, to odkręć cały filtr powietrza(trzyma się na jednej śrubko nakrętce)

 

Jeszcze jedno...chyba, że posiadasz xenony, to niestety czeka Ciebie zdejmowanie zderzaka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, że w lewej a nie w prawej :rotfl:

 

Ściągasz gumowy kapturek lub plastikową pokrywkę (zależy która to żarówka) i wymieniasz żarówkę. Wyjmowanie poprzez obrót.

Za pierwszym razem tez myslałem, że do wyciągania lampy dojdzie ale wcześniej trzeba by zderzak.

Ogólnie to daje się zrobić ale dojście nieciekawe :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mówisz o prawej siedząc za kierownicą, to postępujesz następująco....

 

boommax, ale mikefyda, napisał, że w lewej :niepewny:

 

Strony auta zawsze okresla się patrząc z pozycji kierowcy ( chociaz wiadomo, że czego to ludzie nie wymyślą..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( chociaz wiadomo, że czego to ludzie nie wymyślą..)

No właśnie dlatego napisałem z prawej :P

Z lewej wymiana jest banalna, wiec wydawało mi się to troche dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego napisałem z prawej

Z lewej wymiana jest banalna, wiec wydawało mi się to troche dziwne

 

Że banalna z lewej to wie tylko ten kto już prawą przerobił :hurra:

 

A jak ktoś kto miał wymienić żarówki w lewej, łącznie z kierunkowskazem, żył jeszcze wspomnieniem starego dobrego B4 (czyli ja) to wtedy i ta lewa wydawała się hardcorem :rotfl:

A teraz po 2 wymianach, zamianach itp. to juz spoko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kompletnie nie wiem jak to zrobic bo dostep do zarowki jest utrudniony, kupa plastiku dookola. Prosze o pomoc!!

 

Witaj

podjedz do mnie to ci wymienię,niema sprawy już to przerabiałem :ok: przy okazji wypijemy po :564:

POZDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekC

sluchajcie czytam i nie moge pojac wiec moze od poczatku

posiadam passata b5 Fl rok 2002 1.9 tdi 131ps dzis probowalem wymienic zarowke swiatel mijania strona lewa Auto ma reflektory soczewkowe W zasadzie nie ma dojscia do zarowki co innego zarowka swiatel postojowych czy swiatlo drogowe bez problemu Probowalem wyjac lampe ale rozkrecania w cholere Czy naprawde nie ma wyjscia jak tylko zdjecie zderzaka? Wydaje mi sie ze jest tam zarowka h7 skoro to tam ktos wsadzil to i wyjsc musi

Prosze o najprostsze instrukcje

Dzieki

 

czytam dalej i mysle ze ta soczewka jak ja nazwalem to lampa xenonowa;/ czyli jednak zdjecie zderzaka nieuniknione;/

Moze jakies linki ktos podesle jak ten zderzak zdjac bez zniszczen oczywiscie :P

paps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paska mam od tygodnia. Poczytałem forum i dwie żarówki H7 wymieniłem w jakieś 20 min.

Dzięki panowie, kto czyta nie błądzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Marek jak twoje lampy dają niebiesko-białe swiatło to masz ksenony. Jesli dają normalne (zółtawe) to masz soczewki.

Światła soczewkowe :

Zeby wymienic zarówkę strony lewej (siedząc w aucie) Zdejmujesz osłonkę zbiorniczka wspomagania (z zielonym korkiem) Trzyma się ona na 1dnym zatrzasku który znajduje się od strony kabiny patrząc na auto od przodu. Teraz mamy więcej miejsca. Otwieramy klapkę lampy (na zapadce) i mamy dostęp do zarówki. Dalej juz sobie poradzicie.

 

Swiatła xenonowe :

 

Nie polecam ci wymieniac samemu. Podjedz do warsztatu i ci wymienią. Jesli nie potrafisz wymienic zarówki H7 to palnika tez nie wymienisz. Trzeba zdjąć zderzak, wyjąc lampe na stół, odkręcic obudowę z tyłu, wyciągnąć przewód wysokiego napięcia, wyciągnąc zarówke, wsadzic nową i złozyc to poprawnie do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekC

hej Michał

Dzięki za sensowna odpowiedź Nie chodzi o to że nie potrafię wymienić żarówki ;) Auto mam od niedawna dlatego wolę zapytać zanim coś pęknie mi w rękach Z tyłu lampy w moim aucie jest dostęp do innych żarówek Jednak to tej jedynej soczewki obudowanej plastikową obudowa bez klapki dostępu brak wiec zdaje sie to być xenon tak jak mówisz żarnik już zakupiłem D1S oraz D2S na wszelki wypadek bo nie wiem jaki producent zastosował. W każdym razie dziękuje za wyczerpującą podpowiedz zdecyduje sie chyba na wizyte w warsztacie choć to trudne bo autko mam w Anglii a tu jeden Pan elektryk samochodowy dzis powiedzial ze nie podejmie sie tego cos popytam w innych "angielskich kuźniach" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palniczki wymieniamy oba. Bedziesz miał rózy kolor swiatła jesli wymienisz 1 palnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wymienić żarówkę z przodu od strony pasażera w pasku 1.8 ?? dostęp jest fatalny może ma ktoś z was instrukcję jak krok po kroku to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj filtr powietrza to bedzie dużo łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5 1.8 125KM ADR

 

CAM00218.jpg

 

1. Demontujemy osłonę (nie trzeba nic odkręcać, trzyma się na zaczepach)

2. Wysówamy do góry (trzyma sie na zaczepach)

3. Wysówamy w lewy bok przy harmonijce (zaczepy)

 

Ot to cała filozofia w wymiania żarówki. Dostęp po zdemontowaniu tych dwóch rzeczy jest prawie idealny :) łapki się wsadzi

Generalnie cała wymiana nie trwała dłużej niż 10min

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat b5 1.8 125KM ADR

 

[ATTACH=CONFIG]107727[/ATTACH]

 

1. Demontujemy osłonę (nie trzeba nic odkręcać, trzyma się na zaczepach)

2. Wysówamy do góry (trzyma sie na zaczepach)

3. Wysówamy w lewy bok przy harmonijce (zaczepy)

 

Ot to cała filozofia w wymiania żarówki. Dostęp po zdemontowaniu tych dwóch rzeczy jest prawie idealny :) łapki się wsadzi

Generalnie cała wymiana nie trwała dłużej niż 10min

 

 

Zarowka do dlugich swiatel - wyjalem, wymienilem ale zeby ja wsadzic z powrotem to juz inna bajka - macie jakies podpowiedzi, reke ciezko wsadzic, jak juz wsadze to nie moge wcisnac tych blaszek i przekrecic - nie wiem w jakiej pozycji trzeba wcisnac zarowke...pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat żarówka do drogowych świateł (prawdopodobnie jak i inne) jest zakończona blaszką w kształcie półokrągłym (mniej więcej)

http://www.xenartz.eu/sklep/index.php?p330,zarowka-led-h7-3led-cree-9-5w-smd-biala

powiększ zdjęcie i zobaczysz o co mi chodzi :D

wymieniałem miesiąc temu tą żarówke i rzeczywiście ciężko ją wymienić ale potrzebne są najlepiej jakieś chude rączki do tego

i pamiętaj aby nie dotknąć żarnika palcem :)

zobacz z drugiej strony samochodu jak siedzi druga żarówka i symetrycznie trzeba drugą ustawić ten płaski koniec blaszki będzie podobno pod skosem (inaczej żarówka będzie niedopasowana i widać to będzie jak zajrzysz głębiej :) i podpinasz kabelki i wsio :)

 

troche chaotycznie napisane ale mam nadzieję że choć ciut pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie, mam zwykłe hella bez przeciwmgielnych. Jakie żarówki są na mijania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczi, dokładnie takie same jakie wyciągniesz z lampy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności