Skocz do zawartości
Gość mikefyda

problem z wymiana zarowki z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

W moim drugim aucie - Mitsubishi Lancer - które jest w rodzinie od nowości pierwsza żarówka H4 poszła dopiero po 12 latach. W przypadku żarówek z pierwszego montażu i uczciwie robionych samochodów długowieczność żarówek nie jest niczym niezwykłym.

 

W nowszych autach jest to nieosiągalne bo żarówki są celowo przevoltowane - oczywiście nie permanentnie bo to wykryłby każdy głupek z multimetrem za 15 zł, ale wystarczy np, że co pewien czas komputer na ułamek sekundy zwiększy napięcie podawane na żarówkę o kilka voltów, żeby ją skutecznie nadwerężyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H4 to nie h7 , h7 masz w swoim B5(3BG) i mają żywotność o wiele razy mniejszą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że taka jest różnica w żywotności pomiędzy H4 i H7?

 

No w każdym razie jak kupiłem Paska w 2012 roku, to pierwszą żarówkę świateł mijania wymieniłem dopiero teraz. Czyli świeciła co najmniej trzy lata, a to i tak niezły wynik.

 

Natomiast marketowe H4, które wkładam do Lancera wytrzymują około roku. Ta z pierwszego montażu, przypominam - 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna posiadam Passata (B5 3BG 1.8T + LPG AWT) i dzisiaj spaliła mi się przednia żarówka od świateł mijania od strony kierowcy. Zdjąłem osłonę od zbiorniczka wspomagania, klapkę od lampy20151223_094556.jpg i żeby dojść do żarówki niby prosta droga, ale mam jeszcze czarne "coś" (jak na zdjęciu) do czego wpięta jest jedna mała wtyczka. Czy to jest też do zdemontowania, bo jeśli nie to jak dostać się do żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest silniczek regulacji swiatel. Ja go nigdy nie ruszalem, teraz potrzebujesz sprawnych rąk i troche cierpliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest swiatło drogowe.

Mijania masz obok pod gumową okragłą zaślepką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Mieliście rację, źle popatrzyłam która nie świeci. Z wymianą żarówki od świateł mijania nie było problemu. Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Zauwazyłem ostatnio że wypadłą mi żarówka właśnie od świateł drogowych. Problem mam taki sam jak kolega powyżej i za chiny ludowe nie mogę jej teraz zamontować Po pierwsze nie wyciągałem jej i nie wiem jak mam ją umocować. Domyślam się że trzeba ją jakoś wcisnąć i pewnie przekręcić . Nie wiem w jakiej pozycji ją wkładać . Nie mam za bardzo ruchu ponieważ przeszkadza mi ta czarna skrzyneczka od ustawiania świateł . Może coś jeszcze było przy tej żarówce i nie mogę jej teraz przekręcić > Może ktoś podpowie jak ogarnąć ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepalila mi sie zarowka od kierunkowskazu po stronie kierowc(siedzac za kierownica) pomoze ktos jak to wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem kierunkowskazy (całe klosze). W b5 z 2000 jest tylko taki plastikowy haczyk z uchem na palec i sprężynka. jest to naciągnięte na rant blachy. Odczepiasz i wysuwasz cały klosz do przodu. A żarówkę przekręcasz i wychodzi.

 

W fl jest taka zaślepka w której jest żarówka. Musisz ja przekręcić i wyjąć. w niej jest żarówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz pewnie wersje przed lift a ja mam po lifcie kierunek razem z lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem. Wsadzasz rękę i przekręcasz "zaślepkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownica na maxa w jedną stronę i w nadkolu jest zaślepka, jak ją zdejmiesz masz dostęp do żarówki kierunkowskazu. Preferowane małe ręce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności