Skocz do zawartości
vodzu413

TDI 1.9 AVF -rozrząd-napinacz hydrauliczny czy mechaniczny?

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego chcesz wywalic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkich. pisze w tym temacie ponieważ mam problem z rozrządem(pasek 01r, AVF), a w sumie z odgłosem który pojawił się po wymianie rozrządu. Podejrzewam że to może być złym naciągiem paska lub jakimś wadliwym napinaczem który wydaje ten dziwny dźwięk, kiedy sie silnik nagrzeje dźwięk jest bardziej słyszalny, nie ma poza tym żadnych innych problemów typu zwiększone spalanie itp. Na 100% jest to odgłos pochodzący z rozrządu bo była zdjęta reszta pasków w dźwięk pozostał. Dodaje filmik na którym słychac ten dźwięk, jest to takie mlaskanie bulgotanie no ciężka to jakoś nazwać, jak sie wsłucha to słychać to. Proszę admina o nie usuwanie mojego postu a jeśli już to niech go przeniesie :) Pozdrawiam i czekam na jakieś odphttp://www.youtube.com/watch?v=U8tnYl17asw&feature=youtu.be

 

 

 

Widzę kolego że na forum tutaj wskazano koło wałka rozrządu.... jedak na forum "forum.tdi-tuning.pl" wskazano koło pasowe wału korbowego. Wymieniłeś może któreś ? Mam to samo ale nawet nie zwróciłem na to uwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego chcesz wywalic ??
Bo oslona kosztuje 50 zl a komplet rozrzadu z napinaczem hydraulicznym jest ponad 260 zl drozszy od mechanicznego.A teraz do kogos z etka...czy ten numerk co pisalem wczesniej podejdzie do AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu, moim zdaniem to raczej ten tłumnik z pod koła wałka rozrządu, no bo to słychać u góry, i nic jeszcze nie wymieniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę kolego że na forum tutaj wskazano koło wałka rozrządu.... jedak na forum "forum.tdi-tuning.pl" wskazano koło pasowe wału korbowego. Wymieniłeś może któreś ? Mam to samo ale nawet nie zwróciłem na to uwagi...

 

 

też kolego mam taki sam dźwięk i skłaniał bym się bardziej przy kole pasowym bo dziś nasłuchiwałem przy zdjętej osłonie rozrządu i górne koło jest ciche a dźwięk jest na wysokości koła pasowego wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu się pojawia problem ;/ no do póki któryś z nas nie wymieni tego to się chyba nie dowiemy co i jak, no ale cóż życie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powie mi ktos czy do AWX z napinaczem hydraulicznym podejdzie obudowa o nr:045 109 145H?Chce wywalic hydraulika;)
Pomoze ktos z Etka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie - odnośnie wymiany rozrządu.

Z góry przepraszam za temat, jeśli nie na miejscu ale jeszcze nie potrafię się odnaleźć na tym forum.

 

Mam passata B5 z tą tabliczką:

VIN.jpg

 

Wydzwaniając po serwisach - mechanicy mówią coś o amortyzatorze drgań rozrządu lub o napinaczu z tłumikiem drgań - że rozrządy w całości wykonują tylko firmy Contitech . Szukając na allegro (bo taniej) natknąłem się na te rozrządy, które mnie zainteresowały:

1. http://allegro.pl/rozrzad-pompa-skf-vw-passat-b5-fl-b6-1-9tdi-2-0tdi-i3202314182.html

2. http://allegro.pl/ina-rozrzad-tlumik-drgan-audi-a3-a4-a6-1-9-tdi-i3157921551.html

 

I teraz porównując je - jeden ma ten tłumik, amortyzator, czy jak to się nazywa (INA), a drugi zestaw nie ma (SKF).

 

Pytanie do doświadczonych użytkowników znających temat, jaki do mojego auta będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tłumikiem drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, jeszcze pytanie co mam dokupić do tej całej "operacji" bo mi piszczy jak włączam panel klimatyzacji (jak jest wyłączona OFF, nie piszczy) załączam (jakby piszczała jakaś rolka) proszę o zdiagnozowanie jeśli się uda.

http://www.youtube.com/watch?v=zj58__OvUl8&feature=youtu.be

 

Sprzedający na aukcji allegro napisał, że nie mam tego tłumika drgań. Poniżej tekst:

Witam,

W Pana samochodzie / passat 2003 1,9tdi 130km/ nie ma tłumika drgań, były one motowane do numerów

3B-2-500 000

http://allegro.pl/skf-rozrzad-pompa-audi-seat-skoda-vw-1-9-2-0-tdi-i3195388913.html

Powyżej link do aukcji rozrządu z pompą wody.

 

Tylko ten passat to rocznik 2002 a nie 2003

Edytowane przez bartheezzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź, jeszcze pytanie co mam dokupić do tej całej "operacji" bo mi piszczy jak włączam panel klimatyzacji (jak jest wyłączona OFF, nie piszczy) załączam (jakby piszczała jakaś rolka) proszę o zdiagnozowanie jeśli się uda.

http://www.youtube.com/watch?v=zj58_...ature=youtu.be

 

Sprzedający na aukcji allegro napisał, że nie mam tego tłumika drgań. Poniżej tekst:

Witam,

W Pana samochodzie / passat 2003 1,9tdi 130km/ nie ma tłumika drgań, były one motowane do numerów

3B-2-500 000

http://allegro.pl/skf-rozrzad-pompa-...195388913.html

Powyżej link do aukcji rozrządu z pompą wody.

 

Tylko ten passat to rocznik 2002 a nie 2003

sprzedajacy ma racje, rocznik masz 2002 ale rok modelowy masz juz 2003 i masz rozrząd bez tłumika drgań:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, a może pomożesz jeszcze w zdiagnozowaniu co tak piszczy? (filmik powyżej)?

Zamawiając rozrząd od razu zamówię paski klinowe i ten element, który piszczy - tylko jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek klimy piszczy. Wymiana paska powinna pomóc, czasem trzeba też wymienić napinacz klimy. Najlepiej wymienić go na nowy przy rozrządzie. Ja nie kupiłem nowego i przy rozrządzie się okazało, że już nie był w najlepszej kondycji. Musiałem go później wymieniać z założonym przodem i nie było to zbyt fajne bo miejsca tam nie wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do mechanika i powiedział, że to sprężarka od klimy stawia za duży opór po włączeniu, więc może to ten napinacz, a może sprężarka...? Pasek wydaje się nowy i nie jest za luźny, w razie czego wymienię na nowy i zobaczę, jak nie to wymienię napinacz, no i w ostateczności sprężarkę...

Czy sprężarkę da redę wymontować bez demontażu przodu?

 

W woli dokończenmie mojego problemu.

Dokupiłem do kompletnego rozrządu SKF (z pompą) napinacz klimatyzacji (Ruvelle) + pasek Continental - po wymianie gdy włączam klime... ciszszszszaaaa.

Teraz inny problem, kontrolka AirBag się zapaliła (wilgoć pod dywanikam), pewnie zaśniedziały styki...

Edytowane przez bartheezzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam vin WVWZZZ3BZ3E... czyli mechaniczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masz napinacz mechaniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki!

Edytowane przez Lacoste_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podal bys tel.bede na dniach wymienial rozrzad i w razie co to zadzwonilbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj zobaczyłem coś niepokojącego, pasek rozrządu strasznie szybko się wyciera i na dodatek ma delikatnie porwany jeden bok ten od strony chłodnicy, na pasku sa tez mikro odrobiny metalu, coś gdzieś obciera...najgorsze to ze rozrząd robiony 6kkm temu więc w takim tempie ten pasek nie dożyje do 60kkm i kolejny wymiany, co ma wpływ na te wycieranie sie paska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dzisiaj zobaczyłem coś niepokojącego, pasek rozrządu strasznie szybko się wyciera i na dodatek ma delikatnie porwany jeden bok ten od strony chłodnicy, na pasku sa tez mikro odrobiny metalu, coś gdzieś obciera...najgorsze to ze rozrząd robiony 6kkm temu więc w takim tempie ten pasek nie dożyje do 60kkm i kolejny wymiany, co ma wpływ na te wycieranie sie paska??

 

Szczerze to przez internet nikt Ci nie stwierdzi co tam się dzieje. Zdjąć osłonę ewentualnie cały przód i przejrzeć rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności