Skocz do zawartości
vodzu413

TDI 1.9 AVF -rozrząd-napinacz hydrauliczny czy mechaniczny?

Rekomendowane odpowiedzi

hej może mi ktoś wyjaśnic jaka jest różnica napinacz hydrauliczny czy mechaniczny ja mam paska 2001 r z listopada nr vin wvwzzz3b270103 , bo jak przeglądam aukcje to nie widze różnicy hmm może ktoś też jasno napisać co musi wchodzić w skład takiego kompletu , bo już sie gubię z góry dzięki ;)

Edytowane przez Pytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ci to wytłumaczyć napinacz mechaniczny napinasz ręcznie i dokręcasz, a ten hydrauliczny jak piszesz jest napinany przez tłumik drgań tzn masz napinacz i tłumik i u ciebie jest właśnie taki zestaw. Komplet rozrządu to: pasek, rolka prowadząca, pompa wody, napinacz, tłumik drgań. Ja u siebie jak robiłem to wymieniłem wszystko na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki czyli najlepiej ten napinacz wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obowiązkowo.

 

Zbliżam się do wymiany rozrządu w passacie mój model 2003 jest pozbawiony tłumika drgań. Jakiej marki najlepiej kupić części? Widziałem zestawy na allegro ale jestem niepewny co do pompy wody marki AIRTEX zakładał ktoś taką pompe ? Mam też zestaw ruville czy to jest dobra marka? Jakie zestawy wkładacie do passatów? Jak możecie polecić jakiegoś uczciwego sprzedawce bądź link na allegro byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie taniej i lepiej kupić osłonę plastikową ( używaną ) pod rozrząd po 2003 roku i wy........ć ten nieszczęsny wynalazek vw i zastąpić go mechanicznym napinaczem. O takie cudo chodzi http://moto.allegro.pl/pokrywa-obudowa-rozrzadu-045109145b-passat-b5-tdi-i2982777217.html. Ja tą zmianę zrobiłem półtora roku temu i działa po dziś dzień. I co najważniejsze pozbyłem się "hydrauliki" na rozrządzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pasków dayco nie polecam kiedyś zalozylismy pasek do opla i byl strasznie slaby strach jezdzic slychac było luz wtedy były założone jeszcze jakieś rolki nie pamietam jakie ale napewno nie ina. Po zmienieniu paska na gatesa i rolki napinacze ina klekot rozrządu ustąpił.

 

Dzisiaj kupiłem zestaw rozrządu ina z paskiem plus pompa SKF to będzie chodziło koszt nieco ponad 500zł(bez tłumika drgań bo u mnie nie wystepuje) więc nie opłaca się oszczędzać na jakichś dayco i maxgearach (chociaż nie miałem doczynienia z tą firmą).

 

Oczywiscie zestaw do passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxgear to najtańszy chłam:d rozrządów tej firmy bym nie założył:) ale Dayco polecam:) obecnie pierwszy montaż w grupie VAg, cała moja flota domowa jeździ na Dayco i nic sie z tym nie dzieje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie taniej i lepiej kupić osłonę plastikową ( używaną ) pod rozrząd po 2003 roku i wy........ć ten nieszczęsny wynalazek vw i zastąpić go mechanicznym napinaczem. O takie cudo chodzi http://moto.allegro.pl/pokrywa-obudo...982777217.html. Ja tą zmianę zrobiłem półtora roku temu i działa po dziś dzień. I co najważniejsze pozbyłem się "hydrauliki" na rozrządzie.

To jest niegłupi pomysł, żeby pozbyć się tego napinacza hydraulicznego. I w niczym to nie przeszkadza w dalszej eksploatacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to wlasnie montuja hydrauliczny :) przynajmniej w autach modzonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby w czym jest lepszy od mechanicznego ? Ani nie ma lepszego naciągu paska rozrządu, ani go nie"podpiera" w dodatkowym miejscu. Hydraulik jak się wypracuje to na synchro przeskakuje o 0,5 wartości w jedną lub drugą stronę. Po za tym jakby był taki "dobry" to by go nie wymienili po 2003 roku, czyż nie ?

Mój pasek też jest modzony i nic złego mu się nie dzieje.

Oczywiście trzeba przy tej osłonie założyć napinacz i rolkę stosowaną od 2004 roku.

Niemniej jednak mamy demokrację i każdy zrobi co zechce, to tylko mój pogląd na sprawę napinacza hydraulicznego poparty własnym doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbliżam się do wymiany rozrządu w passacie mój model 2003 jest pozbawiony tłumika drgań. Jakiej marki najlepiej kupić części? Widziałem zestawy na allegro ale jestem niepewny co do pompy wody marki AIRTEX zakładał ktoś taką pompe ? Mam też zestaw ruville czy to jest dobra marka? Jakie zestawy wkładacie do passatów? Jak możecie polecić jakiegoś uczciwego sprzedawce bądź link na allegro byłbym wdzięczny.

 

Ja bym polecił:

Rolki i napinacz INA

pasek Conti

Pompa SKF, Hepu tyż może być, rouville też może być ale ja sie raz przejechałem na pompie rouville bo zaczeła wydawać po 30 tkm dziwne dzwieki co skutkowało zrzuceniem i zmianą całego rozrządu.

 

do tego w komplet uszczelnienie rozrządu nowe i pasek wilorowkowy i klimy conti jak nie wiesz kiedy zmieniałes.

 

A gdzie kupić? Np u kolegi Marcina z firmy Pro Choice ze Szczecina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szykuję się własnie do wymiany rozrządu silnik AVF rok prod.2000. Nie będę pytał jaki napinacz bo napewno mam hydrauliczny, ale mam pytanko, dzwoniłem do serwisu ile wymiana z częściami no i powiedzieli mi cenę 1600zł z częściami ale bez wymiany właśnie tego napinacza hydraulicznego bo nie ma takiej potrzeby(tak powiedzieli) . Dzisiaj byłem u poleconego mechanika starszy facet ( na rozrządach zeby zjadł) też stwierdził że te napinacze nie wymienia się tak często i nie ma potrzeby przy tym przebiegu wymieniać. Co wy na to ?????

Nadmienię mam passata rok 2000 model po lifcie TIPTRONIC przebieg oryginał 160 tyś (sprawdzany w serwisie). Ostatni wpis potwierdzony w serwisie jest datowany 10.2009 z przebiegiem 112 tyś. Rozrząd pewnie był wymieniony na 90 tyś ( data w ksiażce 10.2007) więc jest około 70 tyś przejechane co wy na to ? mogę jeszcze pojeździć czy wymieniać ??? no i co z tym napinaczem hydraulicznym wymieniać też czy nie ?

Edytowane przez darek120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was wszystkich. pisze w tym temacie ponieważ mam problem z rozrządem(pasek 01r, AVF), a w sumie z odgłosem który pojawił się po wymianie rozrządu. Podejrzewam że to może być złym naciągiem paska lub jakimś wadliwym napinaczem który wydaje ten dziwny dźwięk, kiedy sie silnik nagrzeje dźwięk jest bardziej słyszalny, nie ma poza tym żadnych innych problemów typu zwiększone spalanie itp. Na 100% jest to odgłos pochodzący z rozrządu bo była zdjęta reszta pasków w dźwięk pozostał. Dodaje filmik na którym słychac ten dźwięk, jest to takie mlaskanie bulgotanie no ciężka to jakoś nazwać, jak sie wsłucha to słychać to. Proszę admina o nie usuwanie mojego postu a jeśli już to niech go przeniesie :) Pozdrawiam i czekam na jakieś odphttp://www.youtube.com/watch?v=U8tnYl17asw&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrick dzięki! Wychodzi na to że to ten tłumnik drgań ;/ Pozostaje tylko problem w jaki sposób go wymienić.

I jeszcze mam pytanie czy on jest w napinaczu czy w kole na wałku?

Edytowane przez dominRS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

Tak, jest w kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie taniej i lepiej kupić osłonę plastikową ( używaną ) pod rozrząd po 2003 roku i wy........ć ten nieszczęsny wynalazek vw i zastąpić go mechanicznym napinaczem. O takie cudo chodzi http://moto.allegro.pl/pokrywa-obudowa-rozrzadu-045109145b-passat-b5-tdi-i2982777217.html. Ja tą zmianę zrobiłem półtora roku temu i działa po dziś dzień. I co najważniejsze pozbyłem się "hydrauliki" na rozrządzie.

Powie mi ktos czy do AWX z napinaczem hydraulicznym podejdzie obudowa o nr:045 109 145H?Chce wywalic hydraulika;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności