Skocz do zawartości
vodzu413

TDI 1.9 AVF -rozrząd-napinacz hydrauliczny czy mechaniczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widziałem taki sam przypadek. Pompa wody taniej firmy była źle wykonana i ten bolec był minimalnie krótszy od oryginału, co powodowało obcieranie paska o obudowę rozrządu. Pasek był też z jednej strony nadszarpany.

 

Dodatkowo z pompy wody ciekło.

 

Może to ten sam przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa rouvile więc nie tania, najlepiej ściągnąć zderzak i wyłapać to bo szkoda całej kasy za świeży rozrząd. Ok kolejna sprawa do zbadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje posty w tym temacie do kosza przez moja niewiedze i nie uwage bo to niszczy sie pasek osprzetu a nie rozrządu... sorki uciekam z tym do właściwego tematu na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do paska z tym vin; WVW ZZZ 3B Z2 E383748 jaki napinacz bd odpowiedni.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Słuchajcie proszę o pomoc w sprawie owego napinacza. Kupiłem kompletny rozrząd,ale z napinaczem mechaniczym, a ponieważ mój mechanik jest na urlopie nie ma kto mi powiedzieć czy dobrze zrobiłem. Dzwoniłem do serwisu VW podałem VIN ,ale powiedziano mi,że nie jest określone jaki,tylko ,że po rysunkach wygląda na mechaniczny lecz nie jest pan pewny. Dlatego pytam się panowie was póki jeszcze mogę zwrócić zestaw do sklepu.

WVWZZZ3BZ1E244893

rej. 11.07.2001r typ AVB 74 kw

Możecie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci powiedziano , bo byl napinacz mechaniczny i hydrauliczny , zdejmij oslone rozrzadu ( dwie spinki po bokach ) i bedziesz widzial jaki masz napinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz hydrauliczny na 99% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam pytanie w związku z wymianą rozrządu w moim passacie, silnik 1.9 tdi AVF, czeka mnie wymiana i dużo słyszałem że dobrze jest też wymienić popychacze hydrauliczne razem z wymianą rozrządu? podobno zapobiega to wycieraniu się wałka? ile wtym prawdy i co otym sądzicie? stosuje ktoś taką zasadę? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie hałasują to ich nie ruszaj. Chyba ze chcesz... to raczej negatywnych skutków ubocznych nie powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

czy ktoś mógłby mi pomóc w kwestii napinacza, nie wiem który to będzie?

 

Pasek AVF 2002 rok

 

WVWZZZ3BZ2E426136

 

Bedę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moze głupie pytanie.. czy da sie wsadzic napinacz nowszy do starzzego silnika albo odwrotnie? Co jeszcze sie zmienilo w silniku ze po 2002 roku napinacz jest inny? 

Przepraszam za kontrowersyjne pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie auto 2001 rok, 4MOTION avf

WVWZZZ3BZ1E241337

Jaki ma napinacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2001 powinien mieć hydrauliczny ale głowy bym nie dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak potwierdzam, ma hydrauliczny.Żeby nie robić już za dużego śmietnika czy ktoś ma rozpiskę poszczególnych momentów dokręcania w AVF?Chodzi mi o śrubę napinacza paska rorządu i o napinacz alternatora.Czy instrukcja tego nie przewiduje bo nie znalazłem tego. Aha czy wymieniając napinacz alternatora musze ściągnąć koło wiatraka? (sam wentylator mam wyjęty) jedna śruba jest jakby za kołem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności