Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam sie do Was z prośbą o opinie na temat w/w nawigacji. W głównej mierze chodzi mi o to czy miał ktoś jakieś problemy z nią, czy się np. zawieszała, czy długo szuka satelitów, jak jest z pokryciem i dokładnością map. Zastanawiam się nad nią ponieważ kilka dni temu kupiłem Navigona 7110 i muszę go oddać a w zasadzie wymienić na coś innego w podobnej cenie. Od dnia zakupu mam z nim same problemy, a to zawiesza się, a to nie łączy z telefonem albo przez 15 minut potrafi szukać satelitów. Jedna wielka porażka (albo trafiłem na taki egzemplarz). Myślałem jeszcze nad Garminem Nuvi 660, ale przeraża mnie cena. Wiem, że jest tego wart (naczytalem sie na forum samych pochlebnych opinii), ale nie mam tyle pieniędzy na ten cel.

Tak więc jeszcze raz, powiedzcie mi, czy warto inwestować w Tom Tom GO 720.

 

PS. Proszę nie piszcie o palmtopach bo nie interesują mnie one.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Go 710. w zasadzie to samo. 720 ma Core V7 ale i do Starszej sesrii Go juz to tez zrobili. ogolnie jak nie zalezy ci na radiu i design to nie ma sesu kupowac nowosci, to samo oferuje ONE XL ale ma znacznie wiekszy LCD i tez mozesz podlaczyc tuner TMC no ale w Polsce to nie dziala. Pokrycie map - to daje do zyczenia, bo nie jest zaciekawie. 51%, duzo za to jest punktów POI - przekonwertowanych z automapy itp - tak zem ozesz sobie polatac po stacjach i fast foodach. Ogolnie TT jest dobry, nie ma z tym zadnego problemu, nawet w UK ;), a zawieszac sie zawiesi jak kazde uzadzenie, cz yto zegarek z BT czy aparat foto. 710 bardzo fajnie dziala z BT - zczytuje ci sms-y, mozesz z niego zadzwonic, odebrac, sluchac MP3, podlaczyc Ipoda, zczytuje ci ksiazke adresow z telefonu, i dziala z kartami 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem na Tom Tom GO 720 ponieważ różnica pomiędzy Tom Tomem a Garminem wynosiła 500 pln.

Jak na razie podczas testów nic sie nie dzieje, aczkolwiek jakość wyświetlanych map na TT zostawia wiele do życzenia. Pod tym względem Navigon bije go na głowę.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nie chcę otwierać nowego tematu więc zapytam w tym starym.

Poszukuję bądż ewentualnie powiedzcie gdzie mogę znaleźć mapy fotoradarów na Tom Tom Go 720 dla Szwecji i Norwegii.

Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć a będą mi potrzebne. Błagam pomóżcie.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosh

Witam,

posiadam TT GO 720 od 2 dni i poki co sprawuje sie wysmienicie ( UK ) Jakos wyswietlania map moze faktycznie nie jest jakas porywajaca ale przynajmniej jesli chodzi o UK ( nawet wioski ok 20k mieszkancow ) maja dosc dopracowane.

 

Wracajac do Twojego problemu - po instalacji z plytki masz ( a przynajmniej powinienes miec ) Tom Tom Home. Odpalasz to i tam jest "kup fotoradary". Coprawda nie wiem jak jest tak do konca ale u mnie pokazuje ze "Usługa Fotoradary TomTom jest aktualnie dostępna dla takich krajów, jak Austria, Belgia, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Szwecja i Zjednoczone Królestwo."

i na dole cena :€ 29.95 ( obawiam sie ze to roczna oplata )

 

To tyle co moge "pomoc"

 

Powodzenia

Krzysztof " kokosh"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Nie chcę otwierać nowego tematu więc zapytam w tym starym.

Poszukuję bądż ewentualnie powiedzcie gdzie mogę znaleźć mapy fotoradarów na Tom Tom Go 720 dla Szwecji i Norwegii.

Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć a będą mi potrzebne. Błagam pomóżcie.

 

Pozdrawiam suchy

Wchodzisz na strone AM, ściągasz fotoradary, wgrywasz na dysk i po sprawie-to w takim dużym skrócie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - cóż to jest AM bo nie kumam?

Ja jeżdżę na TT 720, kupione w DE z mapami West Europe i Kanary :)

Szczegółowośc mnie powala w Niemczech - wszelkie drogi wiejskie, wieś z kilkuma domami i podpowrowadzi pod numer. Jedynie czasem się myli co do numeru domu o jakieś 10-15m ale to nie jest problem. Fotoradary ma wprowadzone i nawet ostatnio zrobiłem update (chyba kupiłem z roczną subskrypcją :P), TMC się sprawdza - parę razy uratował mi parę godzin stania w korkach na autobahnie. Ogólnie brak mi jedynie map na PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze mapy juz sa - ostatnia Estern Europe to wersja 710.1571 i powalilo mnie - wszystkie ulice w mojej miejscocowisc z ktorej pochodze - ok 10tys mieszk i wszystko jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wchodzisz na strone AM, ściągasz fotoradary, wgrywasz na dysk i po sprawie-to w takim dużym skrócie

 

Aby ściągnąć pliki z Miplo do AM musisz mieć wykupioną subskrypcję na AM

 

A co do fotoradarów do TT to może to coś pomoże

 

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=86350.0

 

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=36959.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności