Skocz do zawartości
Navkol

falująca temperatura ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Passata B5 FL AWX w pździerniku 2013 i wszystko grało jak nalezy więc wiem jak sie zachowywał w okresie zimowym. Od kilku miesięcy mam problem z falującą wskazówka od temperatury.

Objawy:

Zimny start wskazówka idzie (po kilku km) do pionu i tak trzyma sie przez pewien czas. Po chwili opada do 0, po czym rośnie do 70 delikatnie sie wychylajac w prawo i w lewo. Poźniej różnie albo wskoczy na 90 albo spadnie na 0 i tak przez cała trase.

Odpalam ciepły silnik to czesto pokazuje 0.

Wymieniony czujnik przy chłodnicy- sytuacja bez zmian.

Wymieniony czujnik przy ściance grodziowej- nadal problemy.

Wymieniony termostat- nadal problemy.

Podłaczony komputer- wskazania takie jak na zegarach.

Ostatnio odkryłem pogryziony kabel (przez gryzonie) przy chłodnicy- naprawiłem- nadal wskazówka faluje.

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 3 rzeczy, czujnik, kable, wsad licznika. Osobiście obstawiam czujnik wadliwy mimo że nowy. Ten na bloku silnika przy ścianie grodzi to od wskazań z licznika i ecu jest tylko, na chłodnicy czujnik steruje wiatrakiem od klimy ( jak nie jest włączona) jak silnik osiągnie wyższą temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z temperaturą ale u mnie nic nie faluje tylko cały czas jest na 50 stopniach i chyba kiepsko grzeje ( ale to mój pierwszy diesel) termostat czy czujnik......oto jest pytanie.

Edytowane przez Koski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fusów nie wywróżysz, ale ja bym termostat obstawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana termostatu załatwiła sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok trwała wymiana termostatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności