Skocz do zawartości
mariusho

kontrolka ASR

Rekomendowane odpowiedzi

No to u mnie nie miga, więc ewidentnie coś jest źle. Cóż, trzeba będzie się przejechać i pod komputer podłączyć jak będzie chwila wolnego czasu. Ktoś ma może jakies sugestie, albo doświadczenia z usterkami ASR? Dzięki darekj61 za rozwianie moich wątpliwości dotyczących przycisku.

 

Edit: Czytałem sobie tematy na forum i postanowiłem zejść żeby sprawdzić bezpiecznik od ASR i ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem tam żadnego bezpiecznika. Wg. karteczki pokazującej rozmieszczenie bezpieczników, którą dostałem wraz z papierami auta, powinien on być pod numerkiem 42. Czy brakujący bezpiecznik nie powinien być przez auto jakoś sygnalizowany? Np. poprzez ciągłe świecenie się kontrolki? Tak czy owak, wsadzę tam odpowiedni bezpiecznik, tylko właśnie, jaki jest odpowiedni? W rozpisce z forum pozycja 42 jest pozostawiona pusta. Natomiast w 3BG pod 42 i 43 są 'ABS z ESP' i bezpiecznik 25A. Zapewne taki sam będzie u mnie, czy się mylę? Będę wdzięczny jeżeli ktoś mnie uświadomi. Z góry dzięki.

Edytowane przez kreska
Nowy objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP i ASR jest na jednym bezpieczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możliwe jest że w moim passacie nie ma systemu ASR?

Passat 1,9 tdi 101km 2001r. Niestety nie posiadam Vaga jak na razie żeby to sprawdzić. Próbowałem szybkiego ruszania po śliskiej nawierzchni ale żadna lampka się nie świeci a auto kręci kołami w miejscu z także wydaje mi sie że go niema. Czyżbym miał wersję bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włącznik/wyłącznik przy radiu z lewej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic takiego nie mam jest tylko podgrzewanie tylnej szyby i włącznik awaryjnych ni pozatym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc już pewnie się domyślasz, że nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nie ma. Chociaż podczas ostrej jazdy w deszczu parę miesięcy temu miałem przypadek że prawe koło straciło przyczepność na mokrej nawierzchni i samochód momentalnie zwalniał gdy odzyskiwało dostawał kopa także sam już nie wiem. Podjade jeszcze na kompa zobacze co wykaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki jeszcze odnośnie tego nieszczęsnego ASR w moim pasku. Mam rozumieć, że domyślnie ten system jest włączony i zacznie działać wtedy, kiedy koła przy ruszaniu zaczynają tracić przyczepność? Mam zboczenie ze wspomnianej wyżej vectry, gdzie domyślnie był on wyłączony i włączałem go tylko wtedy kiedy chciałem go użyć. Jak to jest w Passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki oto problem mam zamiar kupić passata 2003 1.9 130 KM 4 Motion i doczytałem się z kodów że posiada [1AT] to jest ABS- EDS- ASR- ESP przycisk mam ESP jeśli się wciśnie to zapala się kontrolka ASR wówczas gość mówi że system jest wyłączony, gdy przycisk jest wyłączony przy paleniu gumy kontrolka miga czyli system ASR pracuje ale ja nie mam żadnej kontrolki ESP wyjaśnijcie m i to proszę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ASR jest włączone (kontrolka nie świeci na desce) to jak piszesz przy paleniu gumy kontrola miga tzn. że system się załącza i przyhamowuje koło które traci przyczepność.

ESP jest od stabilizacji toru jazdy tzn jak wpadasz w poślizg i tył zaczyna wyprzedzać to ten system zaczyna przyhamowywać odpowiednie koło tak aby wyprostować samochód.

Jak wyłączysz ESP (pali się kontrola na desce) to i automatycznie ASR jest wyłączone. ESP i ASR są pod jedną kontrolką. EDS jest to blokada mechanizmu różnicowego, która załącza się poprzez lekkie wciśnięcie sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dopiero teraz mi ty wytłumaczyłeś o co chodzi cały czas trułem gościa dlaczego nie ma kontrolki ESP.Natomiast tak jak pisałem przy mieleniu kontrolka migała.A ten EDS to ciekawie czyli w opresji lekko wcisnąć pedał sprzęgła.Dzięki Ci za info bardzo mi pomogłeś.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scr

halo halo podczas jazdy zapala sie asr zadziej przy malych predkosciach ale jak sie rozpedze i jade ponad 100kmh to jak sie zalaczy i 3mam predkosc to miga caly czas ale jak tylko puszcze gas to gasnie jak przyspiesze to znowu to samo. ktos wie i wytlumaczy tylko konkrety please czy to czujnik a moze jakis przekaznik mozliwe ze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to wczoraj nagle włączyła się kontrolka ABS i ASR jednoczenie przy prędkości koło 140km/h. Świeciły do momentu kiedy nie zjechałem na pobocze wyłączyłem silnika. Włączyłem zapłon wszystkie kontrolki zgasły oprócz ABS i ASR, przejechałem się jakieś 20m i kontrolki zgasły. Spróbowałem jeszcze raz i znowu się zapaliły. Czy to może być czujnik?

Dodam ze jak paliły się kontroli przy hamowaniu ABS nie działał i słychać była piszczenie kół. Zatrzymałem się znów zrobiłem tę samą czynność z wyłączeniem silnika. Kontroli nie zgasły dopiero po chwili jazdy i ABS wtedy działał.

 

Z czym to jest związane. Dzisiaj będę wracał do domu to sprawdzę czy dalej pojawia się ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Od pewnego czasu tez mam problem z tymi kontrolkami :/ Zaczelo sie od tego ze jak zapalalem auto to po paru sek. nawet jak nie ruszylem zaczely migac kontrolki ABS, BRAKE i ASR i trzy sygnaly dzwiekowe, i albo gasly wszystkie albo zostawala ASR i juz nie migala tylko swiecila... Teraz praktycznie za kazdym razem migala mi te kontrolki, raz znikaja wszystkie, raz zostaje ASR a czasami migala Brake i ABS i tak se migaja az gdzies dojade i go zgasze.

Co to moze byc?

Musze powiedziec ze zawsze bylem za VW, mialem golfa i bylem z niego zadowolony a w tym passacie co jakis czas cos sie dzieje, a to mokre dywaniki a to inne pierdoly... Albo kupie golfa albo zmienie marke :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz włącznik świateł stopu, u mnie było podobnie i po wymianie włącznika wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten wlacznik sie znajduje?

Dzisiaj zauwazylem ze zaczynaja dwie migac i ten sygnal dzwiekowy i po chwili ABS sie juz swieci a nie miga a BRAKE caly czas miga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podnioslem samochod i zajalem sie czujnikami, byly brudne i sporo bylo opilkow metalu na nich... przeczyscilem wtyczki i mialem nadzieje ze to pomoze. Odpalilem auto, kontrolka ABS oczywiscie sie swieci BRAKE miga no i hamowalem gwaltownie myslac ze zadziala i nic :( chyba bede musial ten wlacznik stopu kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stało się podobnie, przedwczoraj gdy obficie padało zapaliła mi się kontrolka ESP na prostym odcinku drogi, raczej żadnego poślizgu nie było, ale zgasła za 200m, dziś to samo, lecz nie zgasła od razu, dopiero po ponownym uruchomieniu auta. Nie wiem czy to wina tych opadów,bo wcześniej zapalała się jedynie przy "mieleniu" kołami. Dodam że nie miga tylko świeci się ciągle. Proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie stało się podobnie, przedwczoraj gdy obficie padało zapaliła mi się kontrolka ESP na prostym odcinku drogi, raczej żadnego poślizgu nie było, ale zgasła za 200m, dziś to samo, lecz nie zgasła od razu, dopiero po ponownym uruchomieniu auta. Nie wiem czy to wina tych opadów,bo wcześniej zapalała się jedynie przy "mieleniu" kołami. Dodam że nie miga tylko świeci się ciągle. Proszę o porady
scan błędów sprawdzenie czujników przy kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega DIABLOPAT sprawdź wyłącznik stopu Adres 01 blok 5 albo 6 juz nie pamiętam. 3 lub czwarta kolumna 2 bit (stan zero jedynkowy) Naciskaj pulsacyjnie pedał hamulca i obserwuj wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności