Skocz do zawartości
Gość man33

włącza się kontrolka ESP

Rekomendowane odpowiedzi

zaciekawila mnie ostatnio ze jadac np. 100km\h i wjezdzajac na laczenie np. wiaduktow, jest to wyczuwalne w zawieszenie i mrygnie kontrolka ESP ale czasami tez przy wolnym przejezdzie po torowisku badz dziurawej drodze. zastanawiam sie czy sygnalizuje dzialanie czy tez niestykanie przewodow na pompkach?? badz gdzies w instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu też miałem na desce zapalona kontrolkę ESP ale razem z ABS. Dzień wcześniej byłem na myjni i dokładnie wypłukałem karcherem nadkola, ale tak na maxa. Na drugi dzień zaczęło mi świrować ESP i ABS (kontrolki). Pojechałem więc na myjnię i delikatnie jeszcze raz przepłukałem nadkola i jest już 2 miechy ok. Tam przy kołach są czujniki więc może jakiś brud się tam dostał i stąd kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA MAM PROBLEM NASTEPUJACY. Gdy jade i silnik sie troche rozgrzeje oswieca mi sie kontrolka esp i nie moze zgasnac,a przy odpalaniu chodzi lekko jak traktor... Z Alternatorem niedawno bylem u elektryka kable na pompo wstryskiwaczach podociskalem, wtyczke od alternatora tez. Sprawdzalem go na komputerze i wystapily mi oto takie błedy...Moze do wymiany wiazka elektryczna tak jak u jednego kolegi...Pomóżcie Prosze.

 

18265 Sygnał obciążenia

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

17911 Sygnał z alternatora

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A wiec biorac pod uwage to co przeczytalem w powyzszych postach ,mój problem jest podobny,niestety mama mnie wyslala do ogólniaka a nie do szkoly samochodowej i na dzien dzisiajszy zmiana kola by mi sprawila problem :(

U mnie jest tak lampka ESp wlancza mi sie po jakims czasie i tak zostaje nie wazne na jakie obroty go wprowadze, wylaczenie silnika kasuje problem.No i dalej zaczynaja sie schody do Lampki esp dolancza problem EMISSIONS Workshop i tego juz tak latwo nie wykasujesz wylaczeniem silnika.

1 wizyta u mechanika :

diagnoza

1 pompowtrysk do wymiany (mimo ze wartosci na tym pompowtrysku strasznie nie odchodzila od normy) tak czy inaczej pompowtrysk wymieniony koszt 250 funtów.

20 km po wyjechaniu z warsztatu to samo najpierw esp pozniej Emissions workshop

 

2 wizyta u mechanika

diagnoza

znowu problem z tym samym powpowtryskiem (ale wartosci na nim w porzadku) kolejny problem z wiazkami czyli wedlug 'mechanika' akumulator, kable albo alternator

wymiana akumulatora 50 f -za sugestia mechanika!!

 

20 km dalej dokladnie to samo (ja juz rozkaladam rece i i spac po nocach nie moge)

biorac pod uwage procedure tego typa za jakis czas bede mial wszystko wymienione w srodku a problem zostanie nastepne co che gosciu zrobic to wymienic alternator koszt 240f i dla mnie by bylo ok gdybym mial pewnosc ze po tym problem zniknie.

ale pewnosci nie mam

Pojechal bym prosto do serwisu VW ale mieskam w Londynie i ostatnio jak do nich pojechalem to za podlaczenie do kompa skasowali 90 f a za ustawienie zbieznosci 270Takze za taki problem jak jest teraz prawdopodbnie wartosc naprawy przekroczyla by wartosc auta!

pozdrawiam i dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wodę w baku, u mnie tak było. Wlałem butelkę denaturatu [miesza się z wodą] do baku przy małej ilości paliwa. Po pewnym czasie i wypaleniu paliwa kontrolka zgasła. Dolej też do paliwa dodatku czyszczącego układ paliwowy i wtryski.

W przyszłości zawsze tankuj do pełna. Woda powstaje z wilgoci.

Dzieje się tak też przy trefnym/chrzczonym paliwie lub tankowaniu zaraz po odjeździe cystern napełniających zbiorniki stacji - odczekać 2 godziny po ich odjeździe.

Pazerny mechanik będzie Ci wszystko wymieniał co tylko jemu i Tobie przyjdzie do głowy.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem już wątek ESP, u mnie świeci jeśli siedzą z tyłu dwie osoby. Jeden z kolegów radzi że by sprawdzić czujnik przyspieszenia który znajduje się na środku pod tylną kanapą.

Pewnie jutro go sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mojego problemu ,Bylem u 2 mechanika tym raze wporzadku chlopak raczej hobbysta nizeli typ polujacy jak tu wyciagnac szmalec a co najwazniejsze chlopak w temacie i majacy dobra opinie innych znajomkow.

Co sie okazalo moj 1 mechanik zrobil taki bajzel ze 2 zlapal sie za glowe i doradzil zeby nigdy wiecej do niego nie jechac nawet z rowerem. Rura od interkulera poluzowana caly silnik zabrudzony przez to . pomylone kabelki od alternatora , a do tego pogubione zaslepki .....a co najwazniejsze 3 pompowtrysk który mial byc wymieniony (przypomnie koszt 240f) nie zostal wymieniony lub zostal ale na zepsóty.A nastepna sprawa to problem nie dotyczyl pompowtryskow poniewaz wartosci na nich sa w porzatku a na 3 i 4 nie duzo odbiegajace od normy. Takze zostalem nabity w butelke,no cóz czlowiek uczy sie na bledach, planuje teraz u niego wizyte w celu wyciagniecia poniesionych kosztow.

ale wracajac do problemu

1 wizyta u 2 mechanika

chlopak powiedzial szczerz kilka rozwiazan ,czas i eliminacja metoda prob i bledow

1 co wyeliminowal to alternator i akumulator to co sugerowal poprzedi 'ekspert'

2 zaprogramowal ponownie pompowtryski -niestety problem sie pojawil ponownie esp a po jakims czasie emissions workshop

3 wizyta jest planowana na wtorek (no i pierwsze co sprawdzi to te styki na pompowtryskach bo wszystko wskazuje na to ze to jednak bedzie elektryka)

 

Jeszcze jedno co zauwazylem ze po wyjezdzie z garazu zarowno pierwszgo typa jaki i 2 samochod przez jakis czas pracowal idealnie zadnych drgan .... jak pszczólka

nastepnie wlacza sie esp i przy obrotach kolo 2000 samochod lekko drzy ale powyzej juz jest git , wedlug mnie to dowodzi tego ze to nie pompowtryski a elektyka

,bo gdyby to byly pompowtryski od poczatku do konca by byla padaka.(tak sobie to wymyslilem)

Powiem tak borykam sie z tym problemem ponad 2 tyg,spac po nocach nie moge,i spokoju mi to nie daje, juz kilka razy myslalem zeby jechac do servisu vw , ale obawiam sie ze oni by poszli metoda 1 mechanika tylko troche madrzej a do tego moja karta kredytowa rozgrzala by mi sie do czerwonosci .Jak to rozwiaze to mowie wam ide od razu do kociola :)

 

dzieki Mirek napewno sprobuje z tym denaturatem i jakims plynem na przeczyszczenie pompowtryskow ( a czy jest jaks odpowiednik denaturatu ) bo tu w Ladku chyba nie znajde magiczego fioletowego napoju :)

Pozdrawiam i dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jaks odpowiednik denaturatu ) bo tu w Ladku chyba nie znajde magiczego fioletowego napoju

Pozdrawiam i dziekuje za odp

 

Dostaniesz go (Methylated Spirit)w kazdym sklepie budowalnym:Homebase,B&Q czy Focus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik denaturatu tylko lepszy to spirytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

witam ponownie! i wracam do mojego problemu a zarazem prosze o pomoc! a wiec tak potrzebuje jakiejs wiadomosci na temat jak numerowane sa seryjnie pompowtryski bo prawdopodobnie pierwszy mechanik ,ktory mial wymienic jeden z pompowtryskow nawet go nie dotknál . Na 90 % mam 4 nie ruszone pompowtryski i musze sie kogos poradzic jak to udowodnic. Dodam tylko ze ciagle walcze z moim problemem

-styki na pompowtryskach wyeliminowane

-alternator,akumulator, listwa wyeliminowane

-woda w baku rowniez

zostaje teraz tylko zagadaka czy pompowtrysk ktory mial byc wymieniony zostal czy dalej mam ten zly.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i mnie trafiła się kontrolka ESP, załącza mi się po przejechaniu ok 10-20m, problem znika po wyłączeniu silnika ale jak tylko przejadę ten dystans wraca. Do momentu zapalenia kontrolki esp działa. VAG nie pokazuje błędów. Problem wystąpił po myciu silnika (auto świeżo nabyte), naturalnie odpływy w podszybiu zatkane i akwarium było. Ktoś ma pomysł co zacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

No i mnie trafiła się kontrolka ESP, załącza mi się po przejechaniu ok 10-20m, problem znika po wyłączeniu silnika ale jak tylko przejadę ten dystans wraca. Do momentu zapalenia kontrolki esp działa. VAG nie pokazuje błędów. Problem wystąpił po myciu silnika (auto świeżo nabyte), naturalnie odpływy w podszybiu zatkane i akwarium było. Ktoś ma pomysł co zacz?

 

Sprawdź czujniki ABS,są powiązane z ESP oraz czujnik przyspieszenia który znajduje się na środku pod tylną kanapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, okazało się że że problemem był źle uszkodzony czujnik skrętu pod kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo kiedys podobnie, szarpanie traktor kontrolka ESP itp. komp pokazywal pompowtrysk nr 2, na rozne kompy go wozilem, okazalo sie ze jakis modul mial przebicie, wymienili i po problemie, a gdzie podjechalem to chcieli mi pompowtryski juz dlubac... objaw dokladnie byl taki: odpalalem pochodzil chwile i zaczynal sie traktor i kontorlka ESP po nagrzaniu do odpowiedniej temperatury problem znikal, aczkolwiek czasem przy dodawaniu gazu dawalo to o sobie znac ale bardzo zadko... teraz po roku mam prbolem ze ESP mi nie gasnie i pedal jak autko zimne twardnieje - cos jakby serwo ale potem wszystko ok, tylko teraz ta kontrolka nie gasnie :(

 

teraz pobawilem sie przyciskiem ESP i juz jest ok, tzn. po przekreceniu ponownym stacyjki lampka gasnie, moze mi sie przez przypadek wylaczylo chociaz w to watpie i jutro jak pojezdze to sie okarze

 

Pytanie mam takie czy jak jest plyn stary nie wymieniany to tez sie bedzie swiecic i serwo wariowac? bo dopiero plyn zamowilem a tego wogole jeszcze nie wymienialem...

Edytowane przez wulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, mój problem także związany jest z ESP, przeszukałem forum ale nie mogę znaleźć nic związanego.

Otóż przy prędkości 95 km/h (tylko i wyłącznie i nie zawsze) miga kontrolka ESP i w tym momencie czuję jakby samochód zwalniał - czas trwania tego zjawiska: 0,5 - 1 sek. Samochód był sprawdzany u trzech mechaników na dwóch VAG-ach i nie pokazują się żadne błędy. Może ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć co to może być za usterka. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie podczepie się pod pytanie kolegi "kolo72", u mnie w 2.8 4motion jest dokładnie ten sam problem, a pojawil sie po wyjeździe z warsztatu, kiedy to robione byly 2 wachacze, przegub, zbierznosci olej w skrzyni silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem, że moje problemy z ESP też zaczeły się po wymianie przegubu - mój mechanik wytłumaczył mi, że na 100% to nie jest wina tej wymiany - gdyby był zły przegub to nie działał by ABS - tak powiedział, gdy zasugerowałem, że źle działa nie oryginalna opaska zliczająca na przegubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus zdazyl sie podobny problem i znalazl na niego rozwiazanie ? Bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi. gdyz po dwoch dniach w serwisie nie udalo sie temu zaradzic. Pozostaje wymiana przegubu. ale i to nie daje pewnosci, a to kolejny wydatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komus zdazyl sie podobny problem i znalazl na niego rozwiazanie ? Bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi. gdyz po dwoch dniach w serwisie nie udalo sie temu zaradzic. Pozostaje wymiana przegubu. ale i to nie daje pewnosci, a to kolejny wydatek...

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75744&highlight=kontrolka+esp i http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=63374&highlight=kontrolka+esp i http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15134&highlight=kontrolka+esp to tak na początek :) Zacznij od sprawdzenia/ustawienia (ewentualnej korekty) /przeczyszczenia czujnika ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy udało się komuś znaleźć przyczynę włączania się esp (sytuacja identyczna co u kolo72), bo ja już byłem u 3 mechaników i niestety żaden nie jest w stanie mi pomóc. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, gdzie szukać usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności