Skocz do zawartości
Gość okony

Nie moge opuscic fotela kierowcy .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość okony

Witam , jak w temacie , nie moge opuscic fotela kierowcy , podniesc moge ale juz opuscic nie daje rady , wajcha nie chce isc do dolu , magik , ktory to rozbieral powiedzial mi , ze musze wymienic ten mechanizm ktory znajduje sie pod ta wajcha do regulacji gora/dol poniewaz jest to nie rozbieralne . Ma ktos wiedze w temacie?? Chodzi mi o paska 2002r tdi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca61

Witam, miałem podobny problem.

Niestety dzieje się tak dlatego, ze ktoś na siłę próbuje opuszczać lub podnosić fotel.

Rozebrałem ten mechanizm(o ile pamiętam jest nitowany) ale stwierdziłem uszkodzone części plastikowych kół. W moim przypadku nic z tym się nie dało zrobić i musiałem kupić

nowy mechanizm- w servisie VW ok 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość okony
Witam, miałem podobny problem.

Niestety dzieje się tak dlatego, ze ktoś na siłę próbuje opuszczać lub podnosić fotel.

Rozebrałem ten mechanizm(o ile pamiętam jest nitowany) ale stwierdziłem uszkodzone części plastikowych kół. W moim przypadku nic z tym się nie dało zrobić i musiałem kupić

nowy mechanizm- w servisie VW ok 200 zł.

 

244zl u mnie w serwisie-nastawnik regulacji wysokosci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo , wymontowałem to cholerstwo ...napsikałem jakiegoś WD...poruszałem w górę i w dół - działa to podobnie jak wielotryb rowerowy i kicha.... . Już miałem zamówiony cały fotel na giełdzie , a tu raptem po kilku dniach mechanizm wznowił działanie i działa do dzisiaj . Pozdrawiam Sławek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak można najprościej wymontować mechanizm, który odpowiada za regulację wysokości fotela. Obecnie fotel unosi się na maxa i opuszcza się tylko na dwa razy wajchą. Po zdjęciu rączki widzę trzy śruby ale dojście do nich blokuje mi plastik boczny siedzenia. Jak można go zdemontować , a może trzeba wyjąć całe siedzenie.

Próbowałem także zdjąć pokrętło regulacji oparcia ale też nie chciało zejść, a boję się robić to na siłe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jak można najprościej wymontować mechanizm, który odpowiada za regulację wysokości fotela. Obecnie fotel unosi się na maxa i opuszcza się tylko na dwa razy wajchą. Po zdjęciu rączki widzę trzy śruby ale dojście do nich blokuje mi plastik boczny siedzenia. Jak można go zdemontować , a może trzeba wyjąć całe siedzenie.

Próbowałem także zdjąć pokrętło regulacji oparcia ale też nie chciało zejść, a boję się robić to na siłe.

 

Pozdrawiam

 

pokrętło rekulacji trzeba od wewnątrz delikatnie podchaczyc srubokrętem a plastik na dole fotela trzeba z przodu po środku odkręcić śrubkę po bokach są zatrzaski i plastik jest założony pod pokrętłem regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokrętło rekulacji trzeba od wewnątrz delikatnie podchaczyc srubokrętem i

 

"podchaczyć tzn. nie ma żadnego zabezpieczenia, czyli mogę mocno pociągnąć w stronę słupka i zejdzie. Bo przyznam że próbowałem sciągnąć za pomocą śrubokręta i nic. Może trzeba podważać z obu stron pokrętła.

 

Dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ściągnołem to płaskim śrubokrętem więc pokombinuj a uda Ci się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz normanie zaślepki ( koreczki) podtym śróbki nie pamiętam jiż chyba toraks 25, potem trzy śróbki na 10 klucz i troszke sily z srubokrentem i wyskoszy, drugie na allegro za 50zł kupiłem i jet igiełka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, więc:

Mam Passata B5 FL Kombi z 2001r, uszkodzony jest mechanizm regulacji wysokości fotela [w ETCE - Nastawnik (regulacja wysokości) ].

Nr. mojej części to: 1J0 881 053.

Pytanie czy podejdą od B5 przed liftem lub sedana? Widziałem różne oznaczenia mechanizmu z końcówką "D", "B" i bez żadnej jak moje. W etce do mojego modelu przysługuje z końcówką "D". Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie przerabiał? Rozglądałem się ostatnio po autach, widzę, że w golfie IV są chyba takie same, w skodzie octavii również. Tylko no właśnie ta niepewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bacazagan76

Witam mam ten sam problem z tym że u mnie można raz spuścić w dół i raz dać do góry prosze o pomoc passat b5 fl 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś dopadł mnie problem nastawnika wysokości fotela (1K0881053A) niestety w moim przypadku zostaje serwis Frankfurt oder 80€, w Polsce zobaczymy jutro.

Ponizej kilka fotek z wnetrza nastawnika, jezeli ktos potrzebuje wiecej fotek prosze o info.

WP_20150604_001.jpg

WP_20150604_002.jpg

WP_20150604_003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę odkopuję temat, ale ja mam tak że regulacja mi działa w obie strony, z tym że do góry działa jak należy, czyli jak pompuję dźwignią to fotel się podnosi powoli w górę. Natomiast jak tylko lekko ruszę dźwignią w dół to fotel spada praktycznie z hukiem na sam dół. Mówię oczywiście o regulacji pod obciążeniem czyli siedząc na fotelu, bez obciążenia da się go obniżać powoli.

Czy do wymiany też mam ten nastawnik/regulator wysokości fotela czy problem będzie w ramie?

Rozumiem że słynna sprężyna która wszystkim wypada nie ma na to wpływu bo tak czytałem i każdy komu ona wypadła pisał że regulacja fotela działa bez niej prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mój fotel opada samoczynnie pod wpływem mojego ciężaru to też do wymiany mechanizm? Jest to na tyle denerwujące że w planach mam użycie spawarki i zablokowanie go w jednej pozycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki mały problem. Mianowicie w moim pasku pod przednimi fotelami widać jakieś kable i nie za bardzo wiem po co one tam są. Normalnie można by było pomyśleć, że te kable są od podgrzewania foteli, ale nie mam nigdzie przycisku do włączenia.

Znajomy mi mówił że to może do czujników zapięcia pasów, ale jak nie zapnę pasów to nic się nie dzieje.

Fotele mam pół skórzane takie jak w tym linku

http://img04.staticclassifieds.com/images_tablicapl/186610097_3_644x461_fotele-kanapa-polskora-skorzana-vw-passat-b5-czarne-niebieskie-osobowe.jpg

 

 

Może ktoś zmienił fotele i już nie zadał sobie trudu aby podłączyć grzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od poduszek...

 

Witam. Mam taki mały problem. Mianowicie w moim pasku pod przednimi fotelami widać jakieś kable i nie za bardzo wiem po co one tam są. Normalnie można by było pomyśleć, że te kable są od podgrzewania foteli, ale nie mam nigdzie przycisku do włączenia.

Znajomy mi mówił że to może do czujników zapięcia pasów, ale jak nie zapnę pasów to nic się nie dzieje.

Fotele mam pół skórzane takie jak w tym linku

http://img04.staticclassifieds.com/images_tablicapl/186610097_3_644x461_fotele-kanapa-polskora-skorzana-vw-passat-b5-czarne-niebieskie-osobowe.jpg

 

 

Może ktoś zmienił fotele i już nie zadał sobie trudu aby podłączyć grzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zlecał taką naprawę? Podejmują się tego lokalni mechaniorzy? Zadzwoniłem z ciekawości do ASO, czekam na wycenę. 

Edit: gdyby kogoś to interesowało: wymiany mechanizmu ASO nie przewiduje. Cały stelaż fotela 2000 pln :D

Edytowane przez Marcinowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie ile razy u was możecie podnieść i opuścić fotel kierowcy w pasku b6 bo u mnie mogę tylko max 3 razy podnieść i opuścić fotel i chcę wiedzieć czy tak jest czy mam popsuty ten mechanizm ewentualnie od jakiego innego vw pasuje ten mechanizm

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności