Skocz do zawartości
Gość zeus

Jak sprawdzić stan oleju w automatycznej skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zeus

Auto na zimnym silniku po włączeniu w pozycje D lub R po kilku sekundach dopiero rusza na ciepłym silniku niema problemów rzadnych, czy to może być spowodowane zbyt niskim stanem oleju? przy skrzyni niema żadnej miarki oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do przodu auto powinno ruszac od razu po wrzuceniu D, a do tyłu po kilku sekundach, niezależnie od temperatury silnika.

A co sprawdzania poziomu oleju to na całkowicie zimnym silniku odkręcasz korek spustowy oleju w skrzyni i nie powinno nic poleciec, po rozgrzaniu do 30-40 st (dokladnie nie pamiętam) poziom oleju sie podnosi i powinien poleciec, tylko szybko zakrecaj zebys nie wywalil wszystkiego :D. U mnie bylo tak ze po odkręceniu korka na zimnym silniku już leciał olej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ani jeden ani drógi z was niema racji olej w automacie sprawdza sie na pracującym silniku i zalewa sie tez na pracującym (w przypadku wymiany filtra i oleju) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Tedi, ale jak wyobrażasz sobie na odpalonym silniku spuszczenie oleju, odkrecenie miski olejowej i wyciągnięcie filtra??????? Wspólczuje tej skrzyni :kwasny: To o czym napisałeś to dynamiczna wymiana oleju - w uproszczeniu przy pracującym silniku z jednej strony olej wlewasz a z drugiej wypuszczasz, az pojawi sie czysty,ale nie wiem czy w warunkach domowych jest to możliwe, ja u siebie wykonałem statyczną wymianę czyli spuściłem tylko tyle (3 litry) ile znajduje sie w misce olejowej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zeus

jaki olej wlać do tej skrzyni i czy mineralny czy syntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Do przodu auto powinno ruszac od razu po wrzuceniu D, a do tyłu po kilku sekundach, niezależnie od temperatury silnika.

A co sprawdzania poziomu oleju to na całkowicie zimnym silniku odkręcasz korek spustowy oleju w skrzyni i nie powinno nic poleciec, po rozgrzaniu do 30-40 st (dokladnie nie pamiętam) poziom oleju sie podnosi i powinien poleciec, tylko szybko zakrecaj zebys nie wywalil wszystkiego :D. U mnie bylo tak ze po odkręceniu korka na zimnym silniku już leciał olej.

Pozdrawiam.

 

Dziwną masz tą skrzynię jak reaguje Ci na wstecznym po kilku sekundach. Ja na Twoim miejscu udałbym się do specjalistycznego warsztatu, który robi tylko automaty na testy. Być może masz już zużyty koszyk tarczek od wstecznego i późno trybi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonpolarny czy Ty chcesz żebym wydał niepotrzebie kase i nie spał po nocy :hyhy:

 

"Przy skrzyniach o budowie klasycznej, na włączanie biegów do jazdy w przód samochód powinien reagować natychmiast po przełączeniu dźwigni. Załączenie biegu do jazdy w tył odbywa się zawsze z małym opóźnieniem. Jest to zachowanie prawidłowe o ile opóźnienie to nie wiąże się z szarpaniem przy włączaniu, lub brakiem toczenia się samochodu po zwolnieniu pedału hamulca"

 

A tutaj cała reszta lektury:

http://www.automat.pl/vademecum/index.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że krótkie opóźnienie na wstecznym jest jak najbardziej normalne, ale nie jak piszesz kilku sekundowe. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem Tedi, ale jak wyobrażasz sobie na odpalonym silniku spuszczenie oleju, odkrecenie miski olejowej i wyciągnięcie filtra??????? Wspólczuje tej skrzyni :kwasny: To o czym napisałeś to dynamiczna wymiana oleju - w uproszczeniu przy pracującym silniku z jednej strony olej wlewasz a z drugiej wypuszczasz, az pojawi sie czysty,ale nie wiem czy w warunkach domowych jest to możliwe, ja u siebie wykonałem statyczną wymianę czyli spuściłem tylko tyle (3 litry) ile znajduje sie w misce olejowej.

Pozdrawiam.

Jarku moja odp. tyczyła się tego jak sprawdzić stan oleju w automacie i ewentualne uzupełnienie wiem co pisze bo pracuje z tym prawie na codzień poszukaj w opisach skoro korek wlewowy jest zarazem miarką to według twojej wiedzy kazde auto z automatem ma za wysoki poziom oleju mowie tu o rodzinie wolkswagenai audi w starszych modelach wystepowala zwykla miarka oleju i co potwierdza moją teze tez sprawdzalo sie poziom oleju na pracującym silniku a wymiana oleju i filtra to wiadomo najpierw spuszczasz olej demontujesz miske wymieniasz filtr zakladasz miske zalewasz do chwili az zacznie wyciekac a po uruchomieniu silnika uzupełniasz do prawidłowego poziomu i zapewniam cie nie jesteś wstanie zalac automatu do prawidłowego poziomu w inny sposób dodam jeszcze ze do spuszczania oleju jest inny korek najczesciej wystepuje on zaraz obok wlewowego w misce pozdrawiam Tedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tedi wcale nie podważam Twojej wiedzy, ja dopiero mam automata 10 miesiecy, ale wszystko robilem sam, a podpieram sie fachowa literatura i oczywiscie tym forum, chociaz o automatach mało ludzi ma coś konkretnego do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tedi wcale nie podważam Twojej wiedzy, ja dopiero mam automata 10 miesiecy, ale wszystko robilem sam, a podpieram sie fachowa literatura i oczywiscie tym forum, chociaz o automatach mało ludzi ma coś konkretnego do powiedzenia.

Oki napisalem to tylko dlatego ze robie to na codzien i wiem dokładnie jaka jest procedura wymiany oleju w automacie a pytanie dotyczace tego tematu tyczyło sie jak sprawdzić poziom oleju w automacie i to bylo moim celem zreszta wymiane oleju i filtra tez opisalem w ostatniej odp. tak czy inaczej w automacie zawsze prawidłowy poziom oleju mozna okreslic na pracujacym silniku to podstawowa zasada ale spoko zawsze odpowiadam na pytania tylko wtedy gdy jestem pewien jak by co pytaj o wiecej jesli bede wiedzial to poradze a jak nie to nie podpowiem nie wszystko sie wie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Tedi, jeżeli nie będe mógł sobie z czymś poradzic to zjawię się w Poznaniu ;) Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zeus

Jaki może być powód, że samochód zmienia biegi dopiero przy 3500-3800obr/min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu i robić syfu na forum więc napiszę tutaj. Jest jakaś norma wymiany oleju skrzyni biegów automat ? Tzn co ileś kilometrów czy coś w tym stylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma normy, ogólnie to przeczytałem kilkaset postów na forach VW i Audi odnośnie wymiany oleju w Tiptronic-u, co gorsza jedne ASO zalecają inne nie zalecają wymiany, naczytałem się o padających skrzyniach po wymianie to mnie trochę wystraszyło, ale będę wymieniał przed zimą i to sam żeby mi nikt nie spartolił. Procedura wymiany jest trochę zawiła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma normy

 

Niby nie ma, ale mówi się o 60tyś km.

 

będę wymieniał przed zimą i to sam żeby mi nikt nie spartolił

 

Bardzo mądre podejście kolego. Widzę z Gliwic jesteś więc sugeruję po olej podjechać do Lelka. Nie oszczędzaj i broń Boże nie lej nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mówi się, ale pokaż mi to na piśmie :) Co do oleju to kupiłem u lelka 1L tylko po to żeby się upewnić co do numeru, olej od lelka kosztuje 75zł/l a dokładnie ten sam to Febi/Bilstein i w InterCars kosztuje koło 40zł co przy 6-7l daje już fajną sumkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dokładnie ten sam to Febi/Bilstein

 

przeczytaj to co napisałem powyżej proszę. moim zdaniem jeśłi masz wymieniać na febi to nie rób tego wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności