Skocz do zawartości
Gość marcin7927

pada podświetlenie liczników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin7927

Mam problem z przyciemnionym w niektórych miejscach podświetleniem liczników kol niebieski.

Czytałem odnośnie zmiany podświetlenia liczników ale nie ma tam opisane jak nazywają sie te diody , to nawet nie wiem o co pytać w sklepie elektronicznym i jakie są ich dokładne parametry. Dzwoniłem do firmy która specjalizuje się w licznikach , ale powiedziano mi ze to raczej nie mozliwe zeby jakas dioda sie spaliła tylko ze tą sa raczej zabrudzone tarcze liczników. Moze juz ktos taki problem miał i co to było . Mam teraz przyciemnione wewnętrzne części tarczy zegarów, i nie ładnie to wygląda .Dzieki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyknij fotkę :) to zobaczymy o co chodzi diody już pisałem n razy :) PLCC2 :) nie dostepne za rozsadna cene w PL sklepach :) ja je ściagłem z USA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że hha zmieniał podświetlenie w jakiejś Skodzie i jak znam życie używał normalnych (ogólnodostępnych) diód... No, chyba, że koniecznie chcesz oryginały (te nieoryginalne też da się dopasować). Ale wracając do tematu...

 

Generalnie rzecz biorąc dioda jeśli się spali, to nie świeci, z pewnością nie jest przyciemniona. Jeśli masz wszystko równomiernie podświetlone (czytaj: nie ma ciemnych dziur na desce), to winy należy szukać raczej w układzie zasilającym. Kilka rzeczy mogło paść: od rezystorów po układ sterujący, znajdujący się w regulatorze podświetlenia i wysokości świateł przednich (poniżej kierownicy, trochę na lewo).

 

Wspomniany przeze mnie układ BTS730 (Siemens lub Infineon) ma kilka wyjść sterujących podświetlaniem. Możliwe, że jeden (lub kilka) obwód wyjściowy powoli odchodzi z tego świata. Wszystko to zakładając, że te kilka wyjść jest wykorzystywane, a nie idzie wszystko na jednym (a może tak być, bo ma spoorą obciążalność wyjść).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin7927 tak to jest to :) ale cena kosmos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin7927

tak niezła cena ale tam pisze ze za 100 sztuk jeśli tak to nie jest całkiem tak żle o ile da sie kupic mniejsza ilosć i teraz trzeba bedzie znaleść kogoś kto to przelutuje ,o ile to są diody a nie co innego padło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisze w troche innej kwestii ale tez dotyczy podswietlenia zegarow - wczoraj wieczorem włączam światła i niespodzianka tarcze zegarów nie są podświetlone (ciemność widzę :( ) a jeszcze godzinkę wcześniej było OK, podświetlenie przycisków i klimatronica działa, wszystkie kontrolki również, sprawdzilem bezpieczniki - wszystkie OK, co może być, a może coś się na złączkach poluzowało, sam już niewiem.... macie jakieś propozycje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszat wypadało by napisać w jakim aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje :)

dodałem podpis ale coś się nie schynronizowało :)

Przypadłość z podświetleniem zegarów pojawiła się w passacie kombi z 99 roku 1.6 motor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musiał zdjąć pokrywę skrzynki bezpiecznikowej i sprawdzić czy przypadkiem nie poluzowała się wtyczka włącznika świateł lub złącze przy samych zegarach. Jeśli mnie pamięć nie myli, to da się do zegarów sięgnąć reką i poruszać wtykiem. Jeśli brak kontaktu elektrycznego nie jest przyczyną, to czeka Cię najpierw sprawdzenie włącznika świateł, a potem zegarów.

 

Poszukaj na forum tematów związanych z podświetlaniem, zegarami itp - już ktos opisywał sposób dostania się do deski rozdzielczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac wczesniej ze przed padnieciem podswietlenia mialem w autku zakladane odciecie zaplonu i po tej operacji nastapila ciemnosc - pewnie "fachowcy" cos przekombinowali.... wczoraj zauwazylem ze poza podswietleniem zegarow nie mam rowniez postojowek z lewej strony gdy wlaczam na wlaczniku swiatel, a gdy wlaczam lewy kierunek przy wylaczonym zaplonie postojowki są... czary jakies.... - bylem u nich i jestem na dzisiaj umowiony.... zobacze co wymysla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co - sami fachowcy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddałem autko do "fachowców" i naprawili, podobno wystarczylo docisnąć wtyczkę od włącznika świateł.... ale w to nie wierzę bo sam to robiłem.... ale nieważne - działa tylko jak długo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności