Skocz do zawartości
davidd90

Halogeny, czujnik temperatury płynu oraz ssanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :)

 

Mam kilka pytań do co passata :)

Posiadam paska od dwóch dni:) 1,9TD 92r.

 

1) Nie wiem do czego służy taka rączka, po lewej stronie kierownicy. Tą rączkę się wyciąga. Jak jest włożona to silnik ma wolne obroty, a jak wyciągnięta to wyższe. Wygląda to jak ssanie, ale w dieslu ssanie?

2) Chodzi o halogeny. Nie wiem jak je uruchomić... Na desce rozdzielczej, po prawej stronie kierownicy jest włącznik na światła przeciwmgłowe z tyłu, drugi włącznik na podgrzewanie tylnej szyby a trzeci włącznik jest taki sam jak na światła przeciwmgłowe, ale on nie działa, to znaczy światełko w nim się nie świeci jak go włączę. I czy ten włącznik jest od tych halogenów?

3) Chodzi mi o czujnik temperatury wody. Szukałem na forum ale wy macie chyba jakieś inne silniki... Jeden czujnik mam wkręcony do chłodnicy, i on jest dwustopniowy i on steruje wentylatorem na chłodnicy. Drugi czujnik mam przy termostacie. Stojąc przed silnikiem to on znajduje się od prawej strony, jest on zielony i ma cztery kabelki... a trzeciego czujnika nie znalazłem... Problem polega na tym, że czujnik temp wskazuje cały czas 70stopni. Wogóle nie drgnie do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Nie wiem do czego służy taka rączka, po lewej stronie kierownicy. Tą rączkę się wyciąga. Jak jest włożona to silnik ma wolne obroty, a jak wyciągnięta to wyższe. Wygląda to jak ssanie, ale w dieslu ssanie?

 

Można tak powiedzieć :) tzw ręczny gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o halogeny to u mnie ten włacznik jest dwustopniowy-raz przód, dwa tył (razem z przodem).

Jeżeli zaś chodzi o wskazanie temp to poczytaj na forum o zimnych lutach w liczniku, to może być przyczyną chociaż nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności