Skocz do zawartości
Gość amator

[ hamulce] Miekki pedal hamulca :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amator

Ostatnio pojawil mi sie pewien problem z hamulcami , a mianowice po wcisnieciu pedalu hamulca auto nie hamuje, pedal robi sie miekki i schodzi do podlogi :( musze wtedy zaczac go zaczac szybko naciskac aby auto zaczelo hamowac . Jak zauwazylem ten problem wystepuje wtedy gdy auto jedzie z gorki . Czy to moze byc wina pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzone hamulce. Może to być wina pompy hamulcowej, ale też i przednich zacisków, tylnych cylinderków, nieszczelnych przewodów hamulcowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuację w poprzednim modelu B3. Wymieniłem więc jeden cylinderek bo drugi był praktycznie nowy, wymieniłem płyn hamulcowy i nic.Okazło się, że to wina pompy hamulcowej, przepuszczała płyn. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abdomen

Jeżeli nie masz żadnych wycieków płynu hamulcowego, to ja bym stawiał na to że pompa przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

ja mam z kolei tak że od czasu do zcasu pedał robi sie twardy..czym to może być spowodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam z kolei tak że od czasu do zcasu pedał robi sie twardy..czym to może być spowodowane

Servo uszkodzone, lub podciśnie do serva ma gdzieś nieszczelność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator
Jeżeli nie masz żadnych wycieków płynu hamulcowego, to ja bym stawiał na to że pompa przepuszcza.

 

To samo moj znajomy powiedzial. A wyciekow zadnych nie zauwazylem. Poziom plynu w zbiorniczku caly czas taki sam .

Jezeli to pompa padla to z jakimi kosztami musze sie liczyc ? :)

 

Na przednich zaciskach nie widac zadnego wycieku. Tylko byl jeden problem : kola sie ledwo obracaly i slychac bylo tarcie klockow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82
ja mam z kolei tak że od czasu do zcasu pedał robi sie twardy..czym to może być spowodowane

Servo uszkodzone, lub podciśnie do serva ma gdzieś nieszczelność

 

Chyba raczej to serwo..Gdyby był wyciek byłby zauważalny i ubywałoby płynu hamulcowego,prawda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia_xDD
Jezeli to pompa padla to z jakimi kosztami musze sie liczyc ?

mam to samo i będę wymieniać pompę na nową. w sklepie mi krzykneli coś ponad 100zł ale wiem że są też zestawy naprawcze po 20zł ale mi się nie chce w to bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to samo i będę wymieniać pompę na nową. w sklepie mi krzykneli coś ponad 100zł ale wiem że są też zestawy naprawcze po 20zł ale mi się nie chce w to bawić
toś odgrzał kotleta :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności