Skocz do zawartości
Gość karol983

Jaka turbina do 1,9 TD???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol983

Witam mam Passata b4 z silnikiem AAZ(1,9 TD). Chciałbym zmienić turbinę zeby silnik był trochę mocniejszy. Niewiem jaka mogę zamontować do tego silnika żeby osiągi się poprawiły a żeby silnik się nie rozleciał. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu zmieniać turbine :?: Zamontuj najpierw MBC i zobacz co Twoja suszarka jeszcze potrafi :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Sorki ale ja w tych sprawach jestem wogóle nie obryty :wstyd: . Narazie chce się Was dopytać co można pogrzebąć żeby moc zwiększyć ile to będzie kosztowało. Sam grzebać nie będę, mam znajomego mechanika. Co to jest MBC tylko bez śmiechu proszę. Zastanawiałem się też na intercoolerem, niewiem tylko dokładnie co trzeba by było kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego: jaka masz pompe i jaka turbine, to cos postaramy sie doradzic ;-)

 

Co to jest MBC masz opisane TUTAJ

 

Jeżeli chodzi o modyfikacje to na początek MBC (koszt około 60zł), następnie zwiększenie dawki zależnie od pompy albo regulacja albo wymiana tzw. boost pina (tutaj ceny są naprawdę różne). Co to jest boost pin masz opisane TUTAJ , polecam jeszcze lekturę tego tematu. Jeżeli chodzi o intercooler to jak najbardziej, szczególnie FMIC czyli zamontowany przed chłodnicą, ale to już troszkę większy koszt.

 

Na koniec polecam Ci jeszcze opis modyfikacji naszego kolegi soulera

 

Pozdrawiam i życzę udanych modów :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remont silnika na poczatek lacznie z dolem. potem dobry olej minimum 10w, a najlepiej 5w. wielkie turbo z merca, pompe 10mm, fmic, wolny wydech, wtryski od 1.6 z koncowkami od merca i... mozna robic jakies 150 w gore. moze byc problem ze sprzeglem, ale co to dla passata, wsadzamy wieksze i jazda. oczywiscie hamulce mocniejsze by sie przydaly i twarda gleba. ten silnik spokojnie wytrzymuje 130 kucy.

 

jesli chcesz tylko troszke polepszyc dynamike to mbc i lekko dawke w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłącze sie do tematu,mianowicie mam paska ozn.silnika awx(130koni) i interesuje mnie czy czy turbina z ajm(115) nie bedzie pasowala do mojego.chodzi mi o to czy parametry pracy turbiny są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
przyłącze sie do tematu,mianowicie mam paska ozn.silnika awx(130koni) i interesuje mnie czy czy turbina z ajm(115) nie bedzie pasowala do mojego.chodzi mi o to czy parametry pracy turbiny są takie same?

 

W ajm jest turbina taka jak w afn 110, a u ciebie jest wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ajm jest turbina taka jak w afn 110, a u ciebie jest wieksza.

 

nie bym był tego taki pewien bo z tego co wiem to w AJM jest taka sama turbina jak w ATJ a turbo w ATJ jest inne niz w AFN

Chyba że sie myle to mnie poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

A jaką inną turbinę polecacie do mnie???Silnik 1,9 TD(AAZ). Moja niestety zaczęła pluć olejem i czasami tak jakby nie załączała się, co dziwne w ogóle nie leci mi dym z wydechu, a słyszałem że jak turbina pada to mocno kopci. W związku z tym jaką inną polecacie, może od innego samochodu???Chodzi o to zeby było jak najmniej przeróbek ale żeby lepiej dmuchała???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie gdzie moge sprawdzic(porównać)paremetry,ozn czy tym podobne turbin miedzy turbina z ajm a awx.

bo moja ma juz troche na dmuchane a mam okazje zamienic sie na nową z ajm.

oba silniki są na pompowtryskach tylko roznia sie moca a boje sie za ta moc to zalezy własnie od turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie wiecie gdzie moge sprawdzic(porównać)paremetry,ozn czy tym podobne turbin miedzy turbina z ajm a awx.

bo moja ma juz troche na dmuchane a mam okazje zamienic sie na nową z ajm.

oba silniki są na pompowtryskach tylko roznia sie moca a boje sie za ta moc to zalezy własnie od turbiny.

 

turbina w AJM i ATJ jest mniejsze jak w AWX więc lepiej nie wkładać mniejszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności