Skocz do zawartości
Gość yankes

navi mcd, sygnał gala i abs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yankes

Witam

 

Posiadam navi mcd, ale niestety nie jest podłączona. Przejrzałem forum i mam pewien problem dotyczący jej podłączenia. Z tego co się zorientowałem do navi mcd fabrycznie nie jest podłączany sygnał abs (100% pewności nie mam) , a podlączony jest sygnał gala i to jej wystarcza do prawidłowej pracy. Niestety ja nie mam w kostce od radia wyprowadzonego sygnału gala, wiem że można go wyprowadzić, ale jest to trudne ( tak mi się wydaje ) ponieważ sygnał gala należy wydobyć ze złącza licznika. Wiem mniej więcej gdzie znajduje się sygnał abs i dostęp do niego jest łatwiejszy, ale nie wiem czy jest mi on potrzebny do podłączenia navi? Może do navi mcd zamiast sygnału gala można podać na to złącze sygnał abs? Z góry dziękuje za wszelkie informacje jak rozwiązać ten problem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yankes

niestety nie mam w samochodzie szyny can, wiec koncówka zaproponowana przez roki863 niewiele mi tutaj pomoże

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

musisz kupić konwerter sygnału CAN na allegro są dostępne, podpinasz tam GAL-e, światła, zapłon i masz szyne CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yankes

Witam

Wiem że mogę wykorzystać taki adapter, ale do jego poprawnego działania potrzebuje sygnału gala. Natomiast chciałby wiedzieć czy mogę podłączyc navi mcd tak by poprawnie działała mając dostępny tylko sygnał abs, jesli tak to wjaki sposób?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Sygnał ABS ma inną częstotliwość (np na przejechane 100m) niż gala. Będzie to powodować iż MCD będzie ci za szybko wyliczać droge - będzie przyspieszać. Mozna co prawda częstotliwość sygnału ABS podzielić, ale łatwiejszym rozwiązaniem będzie wyprowadzenie "czystej" GALI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ceq

Cześć yankes, miałem taki sam problem sygnał gala możesz wyprowadzić z 3 pinu w złączu licznika i navi hula jak się masz bracie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yankes

Witam.

Ok to pozostaje mi tylko gala. Mam jeszcze pytanie do ceq czy i jeśli tak to jakie sygnały podłączałeś do mcd (chodzi mi o kostke 10 pinową z szyną can)? Nie bardzo gdzieś mogę znaleźć konkretny opis złączy w tej kostce. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ceq

Posiadam Navi MFD podpiąłem ją przez TAKI adapter śmiga bez zarzutów polecam. Miałem tylko problem z sygnałem gala potrzebny jest on do prawidłowej pracy nawigacji podpiętej przez adapter. Nie zagłębiałem sie w jak podłączyć navi tak jak fabrycznie powinno być. Sorki że nie mogłem pomóc ale możesz zapytać navik, myślę że kolega ma spore pojęcie o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam navi MFd ver.D i dwa małe problemy.:( Pierwszy: nie wiem czemu podczas jazdy nawigacja nie aktualizuje połozenia samochodu automatycznie , musi minac około 500-1000m zanim cos sie zmieni. Jest to instalacja orginalna. Wczesniej byl tam odbiornik MCD teraz MFD, nie ingerowałem w instalecja. Mapa: Teleatlas_DX_2007_2008_pl_cz2

Drugi problem: radio działa bardzo dziwnie. Stacje radiowe "silne" (rmf, zet itp...) podczas jazdy przerywaja. Nie wiem moze radio szuka mocniejszego sygnału? W innym samochodzie owe stacje odbieraja super.

Z gory dziekuje za pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamyk198, musisz wyjąć navi i sprawdzić wszystkie połączenia (antena gps,radiowa i reszta wtyków), przede wszystkim czy jest podłączona przez adapter "plug and play" bo bez niego to zawsze działa jakoś dziwnie,jeśli masz dojście do kompa(vag-a) możesz podłączyć auto i sprawdzić sobie samą navi i radio.Może być też problem przy samej antenie, tam też są złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamyk198 - co do odbioru fal radiowych - sprawdź styki w antenie czy nie są zaśniedziałe, jak są to je wyczyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawdzilem vagiem Paska.

Oto co wyszło:

00625-vehicle speed singal

03-00 no signal

 

00867 sharwerw version. sharwerw version. Decode all DTCs

03-00

00481sharwerw version. Decode all DTCs

49-00

A teraz kody usterek z radia:

00856-radio antena

36-00 open circut

00855-shareware versionsharwerw version. Decode all DTCs

49-00

 

I badz tu modry... :zalamany:

 

Moze jest ktos madrzejszy ode mnie i rozszyfruje ten "magiczny przekaz"

Z góry Dzieki.. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamyk198, masz niepełnego vaga ;) ,czyli nie full.

00625-Czujnik/sygnał prędkości pojazdu G22 (przerwa lub zwarcie pomiędzy zest wskaźn)

00856-Antena (radiowa). Zwarcie/przerwa w ciągłości przewodów – uszkodzona antena

00855-Połączenie do zmieniacza płyt CD.

00867-Połączenie do komputera sterującego systemem ABS (przerwa inst/zwarcie (+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności