Skocz do zawartości
Gość pshemo

Żażący się trzeci stop (blad: 00526)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pshemo

Trzecie swiatlo stop (w klapie bagaznika, u gory szyby) po przekreceniu kluczyka (bez zaplonu) zaczyna sie lekko swiecic po bokach (z grubsza tak: xxx------xxx gdzie x lekko swieca). Po wcisnieciu pedalu hamulca wszystkie swieca rowno.

VAG wykazuje blad w bloku [03] ABS/Brake:

 

00526 - Brake Light Switch-F

36-00 - Open Circuit

 

Po wykasowaniu blad wraca.

 

Jaka prawdopodobna przyczyna (pewnie brak styku lub zwarcie, tylko gdzie)? Od czego zaczac wybebeszanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Włacznik przy pedale hamulca ma zwarcie. Częsciej ma awarię, że wogóle się światła nie świecą ale taki typ awarii też bywa. Ok ~ 50zł koszt nowego w ASO.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Dzieki hha, to juz jest cos :padam:

Na forum ktos pisal, ze to koszt 38zl - wiec nie jest zle, ale robocizna ASO 58zl, czyli ze to w miare szybka sprawa z wymiana.

Moge poprosic jeszcze o dodatkowe informacje, czy da sie to w latwy sposob wymienic samemu, jak sie do niego dobrac? Na forum znalazlem info, ze trzeba ostroznie bo moze sie polamac przy wymianie.

 

//EDIT: ASO Krotoskiego wycenilo wymiane na 50zl czujnik + 100zl wymiana :rotfl: PIECH-POL natomiast 37zl+48zl robocizna. Na forum wyszperalem, ze to 20 minut roboty wiec sie sam za to wezme. Tylko jakis maly manual bym poprosil :zalamany::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabiałem ten sam błąd.

koszt włącznika w ASO 37,32 (pod warunkiem że będziesz mial taki sam 1K2 945 511 RDW )

wymiana jest dość prosta musisz zdemontowac półkę po stronie kierowcy w tym celu:

- demontujesz pokrycie dolne lewego słupka (srubka pod kapturkiem ochronnym) i z wyczuciem wypinasz z zatrzasków

- otwierasz pokrywkę bezpieczników z lewej strony kokpitu gdzie odkręcasz dwie kolejne srubki

- odkręcasz dwie kolejne od spodu jedna po prawej stronie tej mniejszej półki na papierosy i druga po prawej stronie póleczki na książkę serwisową

- i z wyczuciem demotujesz całość i kładziesz na dywaniku (możesz odpiąć jeszcze wiązkę od włacznika świateł mijania i od regulacji wysokości i ją całkiem wyjąć)

nurkujesz pod deskę włącznik jest dość wysoko i trzeba się delikatnie przychylić... odłączyć kable , przekręcić włącznik, wyjąć

włożyć nowy, przekręcić, podłaczyć kable, sprawdzić czy działają światła STOPU (powinny się zapalać po delikatnym wciśnięciu pedała), złożyć do kupy i cieszyć się :hurra: z dobrze wykonanej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

W USA VWOA stwierdził, że włącznik jest wadliwy i wpływa to na bezpieczeństwo. Tak więc roczniki 2003-2005 są zapraszane do serwisów VW w celu bezpłatnej wymiany tegoż włącznika, .

Źródło

 

W Polsce VW uważa, że jest bezpiecznie jeździć z wadliwym włącznikiem. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To jest Ameryka !!! Tam jak z powodu wadliwego włącznika ktoś w Ciebie wjedzie a Ty przez to stracisz radość życia to przez takie "ciulstwo" możesz wydoić VW-eja na przynajmniej $20 milionów. Więc oni już wolą to coś wymienić po $10 od sztuki niż wojować potem po sądach z ludźmi i każdemu chętnemu podarowywać po $5mln-$10mln odszkodowania.

 

Jakie było zamieszanie, odszkodowania i wogóle chece jak Firestone montował wadliwe off-roadowe ogumienie do Fordów Explorerów, Expeditionów i Excursionów. Popłynęli wtedy na ponad $350mln odszkodowań.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z błędem 00526 włącznik świateł stop-F. Światła stop działają ale czasem przy hamowaniu wywali mi na desce ESP i ABS i muszę gasić silnik. Zaczęło się od wywalenia esp i abs a po niedługim czasie jeszcze migała kontrolka świec żarowych to kupiłem ten czujnik ale problem występował dalej , na komputerze pokazywało, że on jest wadliwy. Pojechałem do ASO i kupiłem oryginalny po wcześniejszym pokazaniu starego czujnika. Wszystko było ok ale problem znowu zaczął występować tylko 2x rzadziej! Czasami będę jeździł pół dnia i nic nie wyskoczy a czasem  przy ruszaniu jak wcisnę to wywali. Czy możliwe, że kolejny czujnik jest wadliwy?  Światła normalnie działają, jedynie zauważyłem, że nie świecą jeśli delikatnie wcisnę pedał muszę troszeczkę mocniej ale nwm czy każdy tak ma czy to jest problem. Co radzicie? Pozdrawiam.
Edit: Przed chwilą pojawił się błąd 01435 czujnik 1 ciśnienia hamulca (g201).. już ręce opadają :/ To jest któryś wkręcony w pompę ABS? Jak odkręcę zapowietrzy się układ? Help :o:(

Edytowane przez kubica g2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem taką sytuację , że też miałem uszkodzony włącznik światła stop i jak wymieniłem na nie oryginalny z maxgear czy jakoś tak, to po tym zabiegu wywalał mi właśnie błąd czujnika g201 cena ok 800 zł. i na szczęści postanowiłem zaryzykować i kupić jeszcze raz, tym razem oryginalny wyłącznik światła stopu cena 66 zł w sklepie w Bełchatowie.  I to rozwiązało sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że też mam zamontowany oryginalny z ASO a błąd nadal występuje tylko, że rzadziej.  Dodam, że na sprzęcie autophix jak sprawdzałem to powinny dwie rubryki zmieniać się równocześnie np w vagu z 0 na 1 a tu widzę, że po którymś wciśnięciu pedału jedna rubryka się opóźnia i tak co parę, paręnaście wciśnięć. Jeżeli to wina tego czujnika to kupię jeszcze jeden w aso. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolor był czujnika nowego ? mój miał kolor zielony a stary był brązowy. Ten który był nieoryginalny był czarny i różnił się trochę długością  od oryginału.

Edytowane przez papug013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie przypomnieć, chyba biały a stary brązowy ale nie jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności