Skocz do zawartości
Marios

AWARYJNE otwieranie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się dostaniesz do środka, to oprócz zamków w drzwiach masz jeszcze wkładkę w bagażniku, która też rozbroi alarm, jeżeli oczywiści ta wkładka działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej rozwiercić prawy zamek.

Mało widoczne, a zaślepkę jak w FL ogarniesz za 50,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertNqy

witam mam problem z otwarciem bagaznika w vw passat b5 sedam 2003 nie reaguje na kluczyk i centralny nie slychac mechanizmu bagaznika ale pozostale drzwi dzialaja , czy jest jakas opcja otwarcia bagaznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od razu piszę, że tematów jest multum, ale ja niestety nie mogę znaleźć w nich rozwiązania, mam za dużo problemów.

 

Sytuacja wygląda tak:

 

Mam rozładowany akumulator, zamknięty samochód, zaślepioną wkładkę w drzwiach i w bagażniku.

 

Czy istnieje jakiś sposób otwarcia samochodu, prócz fachowca? 150zł trochę odrzuca, jeśli jestem w stanie sam to zrobić.

Czytałem o podłączeniu prostownika do rozrusznika, albo alternatora od spodu, ale stoję w takim miejscu, że nie mam skąd wziąć prądu + przeszkadza mi krawężnik.

 

Najfajniej byłoby otworzyć w jakiś sposób maskę i po prostu podładowanie aku, czy jest to możliwe? Podobno istnieją jakieś sposoby awaryjnego otwierania maski, ale niestety w internecie nic o tym nie znalazłem.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki warsztat samochodowy przy myśliwskiej, tam gościu mi kiedyś otworzył maskę w B5 przez grill, więc da się. Pamiętam, że miałem urwaną linkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to super, że się da. Niestety auto mam na pl. krakowskim, więc musiałbym go ściągać, więc chyba odpada, ale przynajmniej jest jakiś trop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że gościu wyjął znaczek i tam coś pomajstrował. Zawsze możesz podjechać tam z kimś i gościa zabrać na plac krakowski :). Ale myślę że każdy magik od vw będzie wiedział jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić to w bardzo prosty sposób czego nie wiedzieli mechanicy z aso fiata gdzie zamknięty bez aku był samochód mojej Pani. Otórz podłączasz sie naładowanym akumulatorem a lepiej ładowarką do aku pod swój aku. Jak to zrobić . Od spodu. Musisz podnieść auto potem masa do masy auta np do silnika a plus do plusa auta - stałego plusa czyli np kabel do alternatora albo rozrusznika. W tym momencie pilot zadziała I otwierasz auto maske itd.

Edytowane przez losgorniacos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat otworzył mi samochód jakoś przez zamek bagażnika. Podłączyłem aku, ale niestety nie mogłem otworzyć centralnego zamka. Drzwi otworzyły się dopiero wtedy gdy włączyłem zapłon. Pilociki nie działają, czy oznacza to rozkodowanie pilotów i zostaje tylko vag?

 

 

edit.

 

A więc poradziłem sobie z programowanie kluczyków z zaślepioną wkładką. Napiszę, bo komuś może się przydać, a jest to banalnie proste.

Musimy wyciągnąć wkładkę w drzwiach (śrubka na torx 20 z boku drzwi, na wysokości wkładki, jedna z 3 mniejszych śrub), po demontażu ukazuje nam się śruba, która jest na płaski śrubokręt. Możemy nią zamykać i otwierać samochód.

Dalej to już jasne, włączony zapłony, drugim kluczykiem naciskamy :)

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzebuje temat, może ktoś mi pomoże:)

A więc padł mi akumulator (najprawdopodobniej już ze 2 tyg temu ale pewien nie jestem bo nim nie jeździłem) Na piloty nie odpowiada, otworzyć mogę jedynie bagażnik, próbowałem drutem nacisnąć otwarcie drzwi jednak również nie odpowiada. Dostał się ktoś do środka bez większych kosztów? Passat b5 3bg sedan:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc padł mi akumulator

Podłącz się innym aku do lampki w bagażniku i otwórz z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego dzwoń, jak jesteś z okolic Wrocławia.

513 033 355

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam odgrzebuje temat, może ktoś mi pomoże:)

A więc padł mi akumulator (najprawdopodobniej już ze 2 tyg temu ale pewien nie jestem bo nim nie jeździłem) Na piloty nie odpowiada, otworzyć mogę jedynie bagażnik, próbowałem drutem nacisnąć otwarcie drzwi jednak również nie odpowiada. Dostał się ktoś do środka bez większych kosztów? Passat b5 3bg sedan:(

 

Żartobliwie podpowiem :

tak jak mi pod domem otworzyli auto - prawdopodobnie łamakiem :) Koszt to wymiana wkładki na nową, lub naprawa starej. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności