Skocz do zawartości
Gość hazze

Pytanie o skrzynie biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuzio

hehe dzięki, ale mój pasek prawdopodobnie niedługo będzie dla was dawcą części poniewaz blacharka jest juz w stanie agonalnym. (W koncu uratowałem go od złomowania przedłużając mu żywot o pare miesięcy). Wczoraj własnie wypadła mi podłoga na zewnąrz pod fotelem kierowcy i wisi cały fotel wraz z podłogą ok 4cm ponizej nadwozia... Moze uda sie to jakoś obspawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzio, albo go uratujesz, albo cie odwiedze:592:

 

a jak nie uratujesz:p to jesli nie pognite to rezerwuje maske i prawy błotnik:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzio

prawde mówiąc nie ma co ratowac. jak sie jedzie to wieje po nogach zawieszenie troche puka, ale silnik działa super - jezdzi na "czerwonym" jak głupi hehe. Dopuki sie nie złamie albo nie rozsypie to będe nim jeździł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nikt nie ma opisu przełożeń do passka b2 z skrzynią biegów o ozn. 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nikt nie ma opisu przełożeń do passka b2 z skrzynią biegów o ozn. 3m

 

http://www.passat-kartei.de/index2.html

 

Technikwissen/Getriebe/32b 4-zyl. Przewijasz na dół i masz skrzynie 5 biegów o oznaczeniu 3M

 

O coś takiego chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie .Jako ze mam mały plan to jakbym włożył to skrzynie do samochodu to miałbym najszybszy pojazd jadący do tyłu.Czy tą skrzynie da się obrócić tak aby pojazd jechał do przodu i wszystko było w porządku i nic się nie stało ??Mowa jest o M3 .Chciałbym włożyć do vw t3 ale jako że ta skrzynia występuje w passacie to pytam tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mam pytanie .Jako ze mam mały plan to jakbym włożył to skrzynie do samochodu to miałbym najszybszy pojazd jadący do tyłu.Czy tą skrzynie da się obrócić tak aby pojazd jechał do przodu i wszystko było w porządku i nic się nie stało ??Mowa jest o M3 .Chciałbym włożyć do vw t3

A po co tak rzeźbić?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozbiórka skrzyni i przerzucenie kosza dyferencjału z kołem talerzowym na drugą stronę wałka atakującego, o ile jest taka techniczna możliwość. Widziałem kiedyś t3 z pięciocylindrowcem i skrzynią od audi 100 więc jakos to robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo szukam ekonomi.Jak chciałbym kupić jaszybszą skrzynie do tego busa to da mi tylko 5 km a ta juz mi da prawie 17.Nawet nie wiesz jaki hałas jest przy 3000 obr a masz ledwo 107 km/h.Chodzi mi o to zeby mieć tą ekonomię a zaraz troszke pod pedałem gazu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiesz jaki hałas jest przy 3000 obr a masz ledwo 107 km/h.

Oj, wiem. Tata miał kiedyś T3 1.6 boxer i wiem, jak to warczy. Poza tym jak miałem kiedyś golfa I 1.3 skrzynia czwórka to przy 100km/h miał 3800 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to czwórka ... a czy jakbym sam rozebrał sobie skrzynie biegów dałbym radę ją później złożyć?? Czy tego nie dam rady zrobić .oczywiście wiem ze trzeba jakis sciagacz do tego wszystkiego mieć no ale czy dam radę z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie to czwórka ... a czy jakbym sam rozebrał sobie skrzynie biegów dałbym radę ją później złożyć?? Czy tego nie dam rady zrobić .oczywiście wiem ze trzeba jakis sciagacz do tego wszystkiego mieć no ale czy dam radę z tym ?
jak wcześniej nie miałeś styczności ze skrzyniami to nie rób bo nie złożysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy jakbym sam rozebrał sobie skrzynie biegów dałbym radę ją później złożyć??

Jeśli nigdy nie robiłeś skrzyń biegów to zdobądź jakąś dokumentację z książki napraw jak się rozbiera skrzynię krok po kroku. Przeczytaj i sam zadecyduj czy dasz radę.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności